Foto Galeri WebTV

14 Kasım 2020 Cumartesi  10:50
SOKAKTA MASKE TAKMAYANA CEZA KESİLECEK
Korkuteli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Ömer Çimşit başkanlığında ilçe emniyet müdürlüğünde toplandı. Kurul, son günlerde artan korona virüs (Covid-19) vakalarının ardından salgınla mücadele kapsam
 Paylaş
QR Kodu
 

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valisine gönderdiği maske talimatı yürürlüğe girdi. Buna göre, dünden itibaren maske takma zorunluluğuna uymayanlara 900 lira ceza kesilecek.

Korkuteli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Ömer Çimşit başkanlığında ilçe emniyet müdürlüğünde toplandı. Kurul, son günlerde artan korona virüs (Covid-19) vakalarının ardından salgınla mücadele kapsamında sokakta maske takmayan vatandaşa gerekli cezanın kesilmesi talimatı çıktı.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, “Denetimlerimiz sonuç veriyor ama istediğimiz noktada değiliz. İdari cezalar çok istediğimiz uygulama değil ama maalesef uygulamak zorundayız. Defalarca vatandaşlarımızı tedbirlere uymaya davet ediyoruz. Genel olarak uyulduğunu gözlemliyoruz ama uymayan vatandaşlara da ceza kesmek zorundayız” dedi.

Vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz uymalarını isteyen Kaymakam Çimşit, “Birlikte bunun üstesinden gelebiliriz. Korkuteli’nden bu belayı defedebiliriz” dedi.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA SOKAK KISITLAMASI
Korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları kısıtlandı.
Kovid-19 salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına, Korkuteli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçede sigara içme yasağı ve 65 yaş üstü vatandaşların gün içerisinde saat 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları yasaklandı. 12 Kasım’dan itibaren sigara içme yasağı getirilmesi için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı alınmasına ve ilçe genelinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10.00-16.00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 TL Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi gereğince 392 TL idari para cezası uygulanmasına, Türk Ceza Kanunu'nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ‘Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır’ hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler takdir ve ifa edilmek üzere adli makamlara bildirilmesine, iş yerleri ve firmalar hakkında ilgili mevzuat uyarınca gerekli yaptırımların uygulanmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir” denildi.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’in başkanlık ettiği toplantıda; İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Vedan Kılınç, İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser Orhan Yıldırım, İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, İlçe Orman ve Tarım müdürü Selda Sert, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Oya Dirican, Belediye zabıta müdürü Nazmi Bilgin katıldı.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

BİR PSİKOLOG GÖZÜNDEN..
PANDEMİ SIRASINDA RUH SAĞLIĞINI KORUMA VE BAŞETME YOLLARI ...
19.11.2020 (0)
KORONA VİRÜS DENETİMİ SIKLAŞTI
POLİS VE ZABITADAN KORONA DENETİMİ ...
14.11.2020 (0)
SOKAKTA MASKE TAKMAYANA CEZA KESİLECEK
Korkuteli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Ömer Çimşit başkanlığında ilçe emniye...
14.11.2020 (0)
AŞILAMA BAŞLIYOR
Antalya’da 65 yaş ve üstü ile risk gruplarına öncelik verilmesi planlanan grip v...
3.10.2020 (0)
KORKUTELİ DEVLET HASTANESİNE KADIN HASTALIKLARI VE
KORKUTELİ DEVLET HASTANESİNE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI ATANDI ...
26.09.2020 (0)
Korona Virüs Denetimleri Sürüyor
İçişleri Bakanlığının 81 ildeki valiliklere gönderdiği genelge kapsamında Korkut...
18.09.2020 (0)
MUHTARLARA COVID-19 EĞİTİMİ
Özel Şelale Termessos Hastanesi Korkuteli İlçesi muhtarlarıyla bir araya geldi. ...
18.09.2020 (0)
Jandarma Korona Virüs Denetimi Yapıldı
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı, kendi sorumluğunda bulunan 50 Mahallede, ko...
7.09.2020 (0)
“BU İŞİN ŞAKASI YOK”
Korkuteli’nde korona virüsü tedavisine Devlet Hastanesinde devam eden Ak Parti İ...
7.09.2020 (0)
KORONAVİRÜSE YAKALANAN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE
KORONAVİRÜSE YAKALANAN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, VATANDAŞLARI UYARDI ...
24.08.2020 (0)