Telefon
WhatsApp
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Korkuteli Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20’inci maddesi gereğince, Mart ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek başkanlığında toplandı. Mecliste, pazarcı esnafının talebi sonrası, taşınan Pazar yeniden Belediye meclisinde Ak Parti ve MHP’li Abdurrahman Caran’ın çekimser, MHP’nin RET, Saadet Partisi, CHP ve İyi Partinin verdiği uygundur oyları ile idare mahkemesinin yürütmeyi durdurmasına rağmen Turgut Manavoğlu pazaryerine tekrar taşınmasını oy çokluğu ile kabul edildi.
“KANUNEN AÇILMASI MÜMKÜN DEĞİL”
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, Mart ayı Olağan Meclisinde 6’ıncı gündem maddesi oylanmadan önce söz alarak ilgili madde hakkında yeniden bilgilendirmede bulundu. Başkan İşlek, konuşmasında pazarın Turgut Manavoğlu Pazar Yerinde kurulmasının hukuken mümkün olmadığını vurguladı.
RESMİ OLARAK KONUŞUYORUZ
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, “O kadar önemli ki, önümüzdeki Korkuteli gündemleri ile ilgili. Son kez resmi olarak konuşuyuz. Bizim Uzunluktaki şu andaki Çarşamba günü son kez kurulacak 4. İdare Mahkemesi kararından dolayı. Yarın son kez kurulacak pazaryerimizden başka şuan pazaryeri yönetmeliğine ve kanuna göre başka hiçbir noktamız arsa anlamında yok. Olanlarda zaten üzerlerinde 200-300 tane kamulaştırılması gereken yerler var. Yani yapmaya kalksak açtığı anda bir pazarcımız o arsanın sahibinden 2-3 kişi gelse bu arsa benim siz buraya nasıl pazaryeri kuruyorsanız derse oradan kaldırılır, çünkü hisseli yerler. Şimdi Turgut Manavoğlu Pazaryerinde de kanunen bir Pazar açılması mümkün değildir.
TRİBÜNE OYNANIYOR
Başkan İşlek, “Üç sebepten dolayı mümkün değildir. 1: Mahkeme bilirkişisinin almış olduğu can ve mal güvenliğini kenara koyuyorum. 2: Pazar komisyonunun almış olduğu karar. 3: Pazar Yönetmeliği ve Hukukuna göre. 4: İdare Mahkemesinin almış olduğu karardır. Yani 4 tane farklı sebepten ki, en önemlisini söylüyorum: Pazar kanuna uygun değil, Pazar yönetmeliğine uygun olmayan bir yer. Yine pazarcımız birileri tarafından kandırılmaya çalışıyor. Sadece çatıda problem vardı. Çatı kaldırıldı problem kalktı diye. Bakın raporların tamamı okunmuyor Akdeniz Üniversitesinin başka, ikinci bir kişi mahkeme bilirkişisinin başka. SPK Lisanslı firmanın farklı yani 3 tane elimizde 3 tanesinin de sonunda can ve mal güvenliği riski bulunmakta yazan bir yerimiz var. Bu mümkün değildir. Dışardaki pazarcımızda dahil olmak üzere uyarımı yapıyorum. 10 Temmuz Büyükşehirden beri uyarı yapıyorum, inanılmıyor, tribüne oynanıyor. Ve pazarcılarımızı mahvediyoruz. Bakın yarın (bugün) son gün. Turgut Manavoğlu’nda açılması mümkün değildir”.
KANUNEN PAZARCIMIZ BİR YER AÇABİLSİN
Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Bizim kurum olarak açtırmamızda mümkün değildir. Dolayısıyla bugün bu mecliste eğer dışardaki pazarcımız mağdur olmasın istiyorsanız geçişi olarak bir sokak veya cadde belirlemek durumundayız. Bir sonraki Çarşamba kanunen pazarcımız bir yer açabilsin. Bununda usulünü söylüyorum, bir sonraki Çarşamba tekrar Pazar açılabilmesi için bugün sizlerden sadece fikir yani hangi sokak cadde olsun görüşüp meclisi kapatmamam lazım. Cuma gününe atmam gerekiyor bu meclisi. Yarın sizin önereceğiniz sokak ve cadde ile ilgili yarın sabahleyin Pazar kanunun 7’inci maddesine istinaden Pazar komisyonunun toplanması gerekiyor. Pazar komisyonunun raporunu yazması gerekiyor. Cuma günü de bu meclisin geçici olarak oraya Pazar yeri ile ilgili komisyonu oylaması gerekiyor. Bunun dışında şu anda İmar Komisyonuna veya başka bir komisyona attık. Bir ay boyunca Çarşamba pazarını kapatırsınız. Bu pazarcıyı yine sokağa dökersiniz.
İSTEDİĞİNİZ AVUKATA SORUN
Pazar açtırmamız mümkün değil. İstediğiniz hukukçuya, istediğiniz avukata sorun Uzunoluk mümkün değil. Manavoğlu mümkün değil tek bir çıkışımız var geçici olarak bir sokak cadde ismi vererek haftaya Çarşamba günü pazarcımızın yerini açması. Ben bunu buraya koyuyorum. 10 Temmuz’dan beri düğümlene düğümlene geliyor. Anlatamıyorum, avukatımızda burada herkesinde avukatı var. Lütfen bu pazarcıyı hiç olmazsa sokak cadde siz belirleyin buna da biz karışmayacağız. Yarın öbür gün Ömer İşlek ve arkadaşları bizi şu cadde şu sokak söylendi demesin diye. Dolayısıyla bu madde için kanunun bana verdiği yetkiye göre şu anda ben arka tarafa geçiyorum Başkan Vekili İlhami Yıldıran’ı buraya alıyorum. Bu maddeyi beraberce görüşürsünüz.” Dedi. Ve sözü Ak Parti Meclis Üyesi İlhami Yıldıran’a bıraktı.
İŞLEK YETKİ’Yİ YILDIRAN’A BIRAKTI
Gündemin 6’ıncı maddesinde Antalya 4’üncü İdare Mahkemesinin aldığı karar doğrultusunda Uzunoluk Mahallesinde bir süredir kurulan Pazar yerinin faaliyetinin durdurulmasına ilişkin yürütmeyi durdurma kararına istinaden konunun Hukuk ve İmar Komisyonları ile Pazaryeri Komisyonu'na havale edilmesine ilişkin, Zabıta Müdürlüğü’nün ilgili yazısı görüşülürken Belediye Başkanı Ömer İşlek, ilgili madde ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Başkan İşlek, pazaryerinin Turgut Manavoğlu pazaryerinde kurulmasının hukuken mümkün olmadığını mecliste bir kez daha meclis üyelerine açıkladı. Ardından ilgili madde görüşülürken Belediye Meclisini yönetme yetkisini Ak Parti Meclis Üyesi İlhami Yıldıran’a bıraktı.
PAZAR GEÇİCİ OLARAK ESKİ YERİNDE
İlhami Yıldıran başkanlığında, Korkuteli Belediye Meclisi mevcut Pazar yerinin idare mahkemesinin yürütmeyi durdurmasına rağmen yeniden geçici süre ile Turgut Manavoğlu yerine taşınmasına karar verdi. Pazar yerinin tekrar eski yerine taşınmasına Ak Parti ve MHP’li Abdurrahman Caran’ın çekimser, MHP’nin ret, Saadet Partisi, CHP ve İyi Parti’nin verdiği evet oyları ile karar oy çokluğu kabul edildi. Mecliste ayrıca İlçe Belediye İşhanı ve Turgut Manavoğlu Pazaryerinin mevcut alınmış yıkım kararının iptali ile ilgili Ali Ateş ve İrfan Yılmaz İmzalı ek gündem maddesi; Ak Parti’nin Çekimser, MHP’nin Ret oyuna karşılık, CHP, Saadet ve İyi Parti’nin evet oyu ile oy çokluğu ile kabul edildi.
Belediyeye ait daha önce verilmiş olan meclis kararındaki tüm gayrimenkul satış yetkisinin iptal edilerek. Satılacak olan yerler ada parsel vb. bilgileri ile meclise sunularak satış kararı alınması konusunda önerge Ak parti: Çekimser MHP: Ret, Saadet Partisi, CHP ve İyi Parti’nin uygundur oyları ile karar oy çokluğu ile satılacak olan yerler ada parsel vb. bilgileri ile meclise sunularak satış kararı alınması karar verildi.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 36 32 1 99
2 FB  Fenerbahçe 36 29 1 93
3 TS  Trabzonspor 36 19 13 61
4 İBFK  Başakşehir 36 17 12 58
5 BJK  Beşiktaş 36 16 13 55
6 KSM  Kasımpaşa 36 15 14 52
7 SVS  Sivasspor 37 13 12 51
8 ALNY  Alanyaspor 36 12 10 50
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 36 14 15 49
10 ANT  Antalyaspor 37 12 13 48
11 ADS  Adana Demir. 37 10 13 44
12 SAMS  Samsunspor 36 11 16 42
13 KYS  Kayserispor 36 11 14 41
14 KON  Konyaspor 36 9 14 40
15 MKE  Ankaragücü 36 8 13 39
16 GFK  Gaziantep FK 36 10 18 38
17 FKGK  Karagümrük 36 9 17 37
18 HTY  Hatayspor 36 8 15 37
19 PNDK  Pendikspor 36 9 18 36
20 İST  İstanbulspor 37 4 26 16
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği