Foto Galeri WebTV

11 Aralık 2019 Çarşamba  10:37
Uygur Türklerine Terörist Dedik.!
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Sn. Yusuf Sarıcalar 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.
 Paylaş
QR Kodu
 İnsanlık Tarihi Zulümlere Sessiz Kaldı..

İlçe Başkanı Sarıcalar açıklamasında " Maalesef ki bugün yaratılanların en şereflisi olan insan mefhumu üzerinden tarih boyunca birçok katliam, soykırım, kitlesel savaşlar insanlık tarihinde kara sayfalar olarak durmaktadır. İnsanlık maalesef ki insan onuruna ve şerefine yakışmayan birçok zulme ve kıyıma sessiz kaldı.

Mazlumun yanında durmak Özlenen tavır..

Yakın tarihimizde iyiliğin kötülük karşısında giderek zayıflığı, güçlünün mutlak haklı görüldüğü şu dünyada değil fiilen müdahale etmek, sadece tavır olarak ve yüksek sesle hakkı haykırmak, zulmü ifşa etmek ve mazlumun yanında yer almak dahi özlenen bir tepki haline gelmiştir.

Dünyanın dört bir yanında katletmek..

Bugün dünyanın sözünü söyleyen emperyal güçlerken olan ABD, Rusya, İngiltere ve Çin futursuzca dünyanın dört bir yanında katletmek, yoketmek üzerine kurdukları zulüm düzenini devam etmektedirler.

Soykırımın Yeni Adı Çin..

Son günlerde Dünya karnesine özellikle Filistin, Arakakan diye sıralanan katliam ve soykırım serilerine soydaşlarımız olan Uygur Türklerinin Çin tarafindan canice yok edilişleri eklenmiştir.

Yıkılma Arifesinde Dahi Mazluma Sahip Çıktık..

Bugün özellikle ceddimiz Osmanlı Devletinin yıkılma arifesindeyken dahi dünyanın neresinde olursa olsun, milletine, ırkına, dinine bakmaksızın zulme karşı duruşu ve koca bir orduyu bir masumun feryadina cevap vermek için yola Revan kılma isteği takdire sağyandır.

Kıyamayı Dahi Mumla Arar Olduk..

Bugün aynı ceddin evladı olarak dünyanın tüm mazlumları bizi beklerken, iktidar sahiplerimizin hakkaniyete göre değilde ekonomik, siyasi, güncel politiğe göre kınamaktan öteye geçemeyen dış siyasetini en ağır şekilde eleştirdik. Ama bugün  kınamayı dahi mumla arar olduk.

Çin soykırımı tahammül edilemez boyuta ulaştı..

Dünya gündeminde yer bulmaya başlamadan çok önceden başlayan ve giderek daha da artarak devam eden Uygur Türklerine Devlet eliyle yapılan soykırım ve sistematik asimilasyon artık insanlığın tahammül edemeyeceği boyutlara ulaşmıştır.

Uygurları Terörist İlan Ettik..

Hal böyle iken tüm müslümanların ümidi islam coğrafyasının imamesi olarak görülen Türkiye'nin kınamak, tepki göstermek, uluslarası camiayı ayağa kaldırmak söyle dursun, Uygur Türklerini ayrılıkçı, terörist ilan edip, Çin hükümetine metiyeler düzelmesi tarihimizde görülmemiş bir rezalettir.

AKP ve MHP'nin tavrı rezalettir.!

Yine yakın zamanda söz konusu ÇİN zülmunun TBMM'nin gündemine alınması noktasındaki önerge AKP ve ne hazindir ki MHP'nin oylarıyla Red edilmiştir. Milletin meclisindeki bu tavır ne tarihimzle, ne inancımızla, nede insanlığımızla bağdaşmamıştır. Her şeyden ve her yerden taviz veren AKP iktidarı kuyruğuna Mhp'yi de takmayı başarmıştır.

Milletimize rağmen kişiliksiz siyaset yapılıyor..

Biz biliyoruz ki bu ülkenin aziz evlatları dünya görüşü ne olursa olsun bu ve benzeri zulümlere onay vermek, yardım etmek şöyle dursun en yüksek sesle tepki gösterilmesini hatta mudahale edilmesini isteyecek seviyeye sahiptir.Dünya İnsan hakları gününde maalesef ki güzel şeylerden yine bahsedemedik. Umarım iktidar sahipleri ve destekçileri iç ve dış siyasette milletimize rağmen yürüttükleri kişiliksiz siyasetlerine artık bir son verirler...

 
 

 

 

 

Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu ...
4.08.2020 (0)
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı ...
4.08.2020 (0)
ULUCAK MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE
Korkuteli’ne bağlı Ulucak mahallesinde öğle saatlerinde yağmur yağışı oldu. Yağı...
4.08.2020 (0)
ORMANDA LÜKS ARAÇ CAYIR CAYIR YANDI
Korkuteli ilçesinde Baraj üstünde lüks bir araç ormanın içinde cayır cayır yandı...
4.08.2020 (0)
TINKAZ’DAN CEVAP
İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, İyi Partili Mehmet Taş’a yazılı o...
4.08.2020 (0)
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 5’İNCİ ŞUBESİNİ AÇTI
Antalya’nın pastanecilik sektörüne en hâkim markalarından biri olan Nur Pastanel...
4.08.2020 (0)
ÜLKÜCÜLERİN İYİ PARTİDE YERİ YOK
İYİ Parti’nin Korkuteli’nde ki güçlü isimlerinden olan Mehmet Taş ve ekibi ilçe ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI...
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI......
30.07.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI...
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI......
30.07.2020 (0)