Foto Galeri WebTV

6 Aralık 2019 Cuma  12:51
Yayla Evlerini Talan Ettiler
Korkuteli’ne bağlı İmecik Mahallesi Beydağlarında bulunan yazlık evlere giren kişi ve kişiler, Ali Zorbaz ve Hüseyin Koparan’a ait evi talan ederek kayıplara karıştı. Yaz aylarında köylüler tarafından
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Kış aylarında yayla evlerinde kimselerin olmayışından istifade ederek kişi ve kişiler, İmecik Mahallesi Beydağlarında Ali Zorbaz ve Hüseyin Koparan’a ait evi talan edip, eşyaları kullanılamaz hale getirdiler.

Yayla evlerini kontrol etmek için bölgeye çıkan Hüseyin Koparan, gördükleri manzara inanamadı. Koparan, evinin talan edilmesi ve eşyalara zarar verilmesi görünce hemen Korkuteli Jandarma ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen Korkuteli İlçe Jandarma ekipler ve olay yeri inceleme ekipleri, evin içinde ve dışında incelemelerde bulunarak rapor tuttu.

Olay sonrası bir açıklama yapan Hüseyin Koparan, İmecik Mahallesi Beydağlarında bulunan evime yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Ben imecik mahallesinde doğmuş büyümüş benim babam dedem onların da dedeleri de İmecik mahallesinde doğmuş. 600 yıllık bizim köyümüz ve yaylamız olan mahallemize yapılmış olan  ve anlayamadığım bir mantık yürütemediğim, birileri bu evlere saldırı düzenleyip maddi ve manevi zarar veriyor.  Bu şahısların buraya hırsızlık için geldiklerini düşünmüyorum. Bunların amaçları çok farklı bunları birileri yönlendiriyor. Bu yayladaki evlerin olmasından dolayı rahatsızlık duyuyorlar. Çünkü burayı bir tür ranta çevirmeyi planladıklarını düşünüyorum. Bunun nedeni burada evlerin olması değil, sorun evler olsaydı altı yüz yıldır burada evlerin yani atalarımın evleri, çadırları, obaları, cami ve mezarlığı bulunan bir yerin evler yüzün sorun yaşattığını düşünmüyorum. Yada bazı şahısların öne sürdüğü gibi hayvancılığı etkileyen hiçbir sebep yoktur. Çünkü yıllardır burada isteyen Büyükbaş, isteyen küçükbaş hayvanlarını otlattılar. İsteyenlerde evlerinde yaylaladılar. Şimdiye kadar hiç bir sorun çıkmadı. Ancak bu günlerde yayladaki bu evler çok büyük bir sorunmuş gibi hayvancılığa çok büyük etki yapıyormuş gibi bir politika izleyerek insanların arasına nifak sokarak mallarına zarar vererek düşmanlık yapıyorlar. Yine bunun altında bazı insanların yönetmesi ve yönlendirmesi burayı boşaltabileceklerini  ve diledikleri gibi ranta çevirebileceklerini düşünüyorum. Evime yapılan saldırıyı yetkili olan jandarmaya bildirerek suç duyurusunda bulundum. Bunu yapanların peşini bırakmayacağım. Bütün haklarımı maddi ve manevi olarak alacağım” dedi.

 
 

 

 

 

Op. Dr. Arif Bulut Yaşamını Yitirdi
Korkuteli Devlet Hastanesinde de yıllarca görev yapan, Antalya'da tıp ve siyaset...
13.01.2020 (0)
Kolan’ın Acı Günü
Korkuteli Belediye spor kulübü eski başkanlarından Korkuteli eşraflarından Mehme...
11.01.2020 (0)
Bir Psikolog Gözünden…
Değerli Korkuteli Gündem okurları, ilk olarak yazıma kendimi tanıtarak başlamak ...
9.01.2020 (0)
İlçe Sağlık Müdürlüğü Karbonmonoksit Zehirlenmeler
‘Sinsi Düşman Karbonmonoksite Dikkat’ ...
7.01.2020 (0)
Su Kanunu Hayat Olacak
Tarım Orman Şurası kararları kapsamında 2020’de bölgede tarımı ve hayvancılığı g...
4.01.2020 (0)
Bir Saatlik Avukatlık Danışma Ücreti 450 Lira Oldu
Avukatlık ücret tarifesine göre, büroda bir saatlik sözlü danışma ücreti 450 lir...
3.01.2020 (0)
Sokaklar Beyaza Büründü
Korkuteli’nde beklenen ikinci kar yağışı tekrar başladı. Dün akşam saatlerinde g...
3.01.2020 (0)
Banker Bülo Umut Dağıtımına Başladı
Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletleri ilçede satışa sunuldu. Özel çek...
26.12.2019 (0)
Yüksek Kesimlerine Kar Yağdı
Korkuteli’ne bağlı yayla mahallelere yağan kar yağışı, ilçenin yüksek kesimlerin...
24.12.2019 (0)
Karadeli, Kalp Krizi Sonucu Yaşamanı Yitirdi
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Karadeli, geçirdiği...
23.12.2019 (0)