Foto Galeri WebTV

6 Aralık 2019 Cuma  12:51
Yayla Evlerini Talan Ettiler
Korkuteli’ne bağlı İmecik Mahallesi Beydağlarında bulunan yazlık evlere giren kişi ve kişiler, Ali Zorbaz ve Hüseyin Koparan’a ait evi talan ederek kayıplara karıştı. Yaz aylarında köylüler tarafından
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Kış aylarında yayla evlerinde kimselerin olmayışından istifade ederek kişi ve kişiler, İmecik Mahallesi Beydağlarında Ali Zorbaz ve Hüseyin Koparan’a ait evi talan edip, eşyaları kullanılamaz hale getirdiler.

Yayla evlerini kontrol etmek için bölgeye çıkan Hüseyin Koparan, gördükleri manzara inanamadı. Koparan, evinin talan edilmesi ve eşyalara zarar verilmesi görünce hemen Korkuteli Jandarma ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen Korkuteli İlçe Jandarma ekipler ve olay yeri inceleme ekipleri, evin içinde ve dışında incelemelerde bulunarak rapor tuttu.

Olay sonrası bir açıklama yapan Hüseyin Koparan, İmecik Mahallesi Beydağlarında bulunan evime yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Ben imecik mahallesinde doğmuş büyümüş benim babam dedem onların da dedeleri de İmecik mahallesinde doğmuş. 600 yıllık bizim köyümüz ve yaylamız olan mahallemize yapılmış olan  ve anlayamadığım bir mantık yürütemediğim, birileri bu evlere saldırı düzenleyip maddi ve manevi zarar veriyor.  Bu şahısların buraya hırsızlık için geldiklerini düşünmüyorum. Bunların amaçları çok farklı bunları birileri yönlendiriyor. Bu yayladaki evlerin olmasından dolayı rahatsızlık duyuyorlar. Çünkü burayı bir tür ranta çevirmeyi planladıklarını düşünüyorum. Bunun nedeni burada evlerin olması değil, sorun evler olsaydı altı yüz yıldır burada evlerin yani atalarımın evleri, çadırları, obaları, cami ve mezarlığı bulunan bir yerin evler yüzün sorun yaşattığını düşünmüyorum. Yada bazı şahısların öne sürdüğü gibi hayvancılığı etkileyen hiçbir sebep yoktur. Çünkü yıllardır burada isteyen Büyükbaş, isteyen küçükbaş hayvanlarını otlattılar. İsteyenlerde evlerinde yaylaladılar. Şimdiye kadar hiç bir sorun çıkmadı. Ancak bu günlerde yayladaki bu evler çok büyük bir sorunmuş gibi hayvancılığa çok büyük etki yapıyormuş gibi bir politika izleyerek insanların arasına nifak sokarak mallarına zarar vererek düşmanlık yapıyorlar. Yine bunun altında bazı insanların yönetmesi ve yönlendirmesi burayı boşaltabileceklerini  ve diledikleri gibi ranta çevirebileceklerini düşünüyorum. Evime yapılan saldırıyı yetkili olan jandarmaya bildirerek suç duyurusunda bulundum. Bunu yapanların peşini bırakmayacağım. Bütün haklarımı maddi ve manevi olarak alacağım” dedi.

 
 

 

 

 

KAMYONET KIRMIZI IŞIK İHLALİ YAPTI: 1 AĞIR YARALI
Korkuteli Sanayi kavşağında kırmızı ışık ihlali yapan Kamyonet, motosiklete çarp...
9.07.2020 (0)
KORKUTELİ NALDÖKEN YOLUNDA TRAFİK KAZASI; 1 ÖLÜ 1
Korkuteli -Naldöken yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi y...
9.07.2020 (0)
KORKUTELİ-BUCAK YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Korkuteli Bucak karayolu 3’üncü kilometresi Kemerci Petrol yanında meydana gelen...
9.07.2020 (0)
TARIM İŞÇİLERİ EKMEK KAVGASINI SICAK ALTINDA SÜRDÜ
TARIM İŞÇİLERİ EKMEK KAVGASINI SICAK ALTINDA SÜRDÜRÜYOR ...
11.06.2020 (0)
Sulama Sezonu Başladı
Korkuteli Sulama Birliği Başkanlığı, Korkuteli barajından Pazar gün itibariyle s...
11.06.2020 (0)
Ağaçlar Çiçek Açtı
Korkuteli İlçesinde gece soğuk havalara rağmen gündüzleri ısınan hava ve güneşe ...
16.03.2020 (0)
Sabah Namazı Buluşmasını Yoğun Bir Katılımla Gerçe
Türkiye Gençlik Vakfı Korkuteli Temsilciliği'nin düzenlediği sabah namazı buluşm...
10.03.2020 (0)
Alafaradın Kilimini Hep Birlikte Yaşatacağız
Sevim –Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçede devam eden Alafaradın K...
9.03.2020 (0)
Bir Psikolog Gözünden..
El Alem Ne Der Hapishanesi ...
5.03.2020 (0)
2019-2020 Av Dönemi Sona Erdi
Tarım Ve Orman Bakanlığı, 6. Bölge Müdürlüğü, Antalya DKMP Şube Müdürlüğü yazılı...
2.03.2020 (0)