Foto Galeri WebTV

4 Aralık 2019 Çarşamba  10:15
Mecliste Başkan İşlek-Manavoğlu Polemiği
İşlek; “Seni Ağır Cezada Yargılatırım. Efendi Ol”Manavoğlu, “Elinden Ne Geliyorsa Yap”
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Korkuteli Belediye Meclisi, Aralık ayı 2019 Olağan Meclis toplantısında, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ile Saadet Partisi meclis üyesi Mehmet Manavoğlu’nun bir birilerine söyledikleri sözler damga vurdu.

Başkan İşlek, “Bak Mehmet bey, Korkuteli’ni kaşıma. Etrafına da söyle Korkuteli’ni kaşıma. Bana siyaset yaptırtma, seni ağır cezada yargılatırım. Efendi ol, sen ve avamen bir daha Korkuteli sokaklarında dolaşamazsın” dedi.

Başkan İşlek, Korkuteli deresi içinden geçen derenin için bir kereye mahsus dolacak. Bu suyu ASAT’tan para ile de alabilirim, bunu havuz gibi düşün. Buranın işletmesini biz yapacağız. Bu işin para ile ne alakası var. O zaman bizim yaptığımız 1071 Yüzme havuzunu su koymamıza ne gerek var sözüne Meclis üyesi Manavoğlu, Sayın başkan, Yüzme havuzu ile derenin içi bir mi?, Havuzu doldurursun ancak derenin içini nasıl dolduracaksın. Korkuteli kuraklık geçen bir yer. Meyvecilik su ile yapılıyor. Barajın suyuna dokunma. Buranın suyunu nerden alacaksın sorusuna Başkan İşlek, ben belki buraya belki bir şey yapmayacağım. Burada Kanal Korkuteli’de yazmıyor. Yetki devrini aldıktan sonra. 6 kilometrelik yerin fizibilitesi uygun gelmedi,  olmadı gerek yok dedik. 2-3 sene sonraya bırakalım dedik, ama etrafının kullanım hakkı belediyede olacak biz almış oluyoruz” dedi.

Manavoğlu, Bizim memleketimiz kuralık yaşayan bir memleket, Dikili bir ağacın yok konuşuyorsun atıyorsun ama ben atmıyorum. Bu mecliste 4-5 kişinin meyve ağaçları var. Sen buranın suyunu barajdan almayacaksan devam et demesi üzerine İşlek, Ben baraja su getireceğim. Ona da inanmayacaksın sözüne, Manavoğlu, Nerden getireceksin sorusuna, Başkan İşlek, Ona da inanmayacaksın beyefendi, ayağını öyle bir batıracağım ki, bastığın yerin altında sen kalacaksın siyaseten merak etme” dedi.

Başkan İşlek, Belediye Başkan yardımcılığı yaptığınız zamanda, 59 trilyon borçla aldık, 5 Trilyon 885 bin tl borç ödedim sözü üzerine Manavoğlu, siz borç ödemediniz, iller bankasından kesintiden yaptın, sözüne Başkan İşlek, ben hayatımda hiçbir zaman söylemedim. Batırdığımda yok, 58 köyün 24’üncüsündeyim. Sabah 6, gece 1 çalışıyorum, Aynı Belediye aynı para geliyor, aynı personel iş yapılıyor. 5 Trilyon 885 bin kesintisinin dışında ödeme yapıldı göreceksiniz. Kesintinin dışında ödeme yapıldı. Bir sonraki mecliste bu lafını yedireceğim size bu bir. İki yangından mal kaçırıyorsun diyorsunuz, Bak Mehmet bey, Korkuteli’ni kaşıma. Etrafına da söyle Korkuteli’ni kaşıma. Bana siyaset yaptırtma, seni ağır cezada yargılatırım. Efendi ol, sen ve avamen bir daha Korkuteli sokaklarında dolaşamazsın. Korkuteli’nin önünü tıkayamazsın, ayıptır sözüne, Manavoğlu, elinden ne geliyorsa yap.

Başkan İşlek, ne yaptım bunu yaptım diyorsun ne yaptın köylerde, 30-30: 60 Bin Lira Korkuteli Belediyespor’a bağış yapmazsan sana ruhsat vermem diye tehdit mi ettim.  Şahit getirecekler önümüzde mecliste buraya gelecek her şeyi konuşacak. Buradan da ağır ceza hakimliğine göndereceğim seni. Usulsüz imzaları da göreceksin. Sözüne, Manavoğlu, “Göndermezsen namertsin”.  Benim aptesimden şüphem yok, sözüne Başkan İşlek, sen abdest almamışsın ki, adam ağlayarak geliyor. 30-30 60 bin lira vermiş. Şahit misin kardeşim dedim. Adam 30-30, 60 bin lira güreşlere para vermezsen ruhsat alamazsın diyor.

Manavoğlu, ”Külliyen yalan, bunu çıkartmazsan namertsin,

İşlek, Mahkeme sunacaksın, bana söyleme. Ben adamın söylediklerini söylüyorum.

Manavoğlu, Burayı aldığımı söylüyorlarsa sokağa çıkmayayım.

İşlek, zaten sokağa çıkamayacaksınız. Ben 7 aydır siyaset yapmıyorum. 7 aydır dişimi sıkıyorum. Esnafa güreş için baskı yaparak para aldınız mı almadınız mı. Güreşler için esnaf ve müteahhitlerden 3’er 5’er bin lira para istendi mi istenmedi mi.

Manavoğlu, isteyen namerttir. İstemeyip te İstedi diyen de namertti.

İşlek, önümüzdeki mecliste getireceğim. Kardeşim senden para isten dimi, istenmedi mi?

Manavoğlu, yapmazsan namertsin.

İşlek, 25 yıllık siyasi hayatımda hiç dedi kodu yapmadım. İftira atmadım. Bir Müslümana hayatta iftira atmadım. Feto artıklarının ses kayıtları ile seçim kampanyası da yapmadım. Senin avanenin Cuma mesajları altında küfürbaz bir şekilde yorumları silmeyecek kadar haysiyet ve onur yere bırakmadım. Sizin yaptığınız siyaset siyaset değil. Siz bu Korkuteli’nin önünü tıkayamayacaksınız. Ben bu mecliste size, çiftçilerle ilgili, köylülerle ilgili,  esnafla ilgili şov da yaptırmayacağım.

Manavoğlu, şovun alasını siz yapıyorsunuz

İşlek, şovun kralını ben size göstereceğim. Bu saatten sonra hodri meydan. Biz burada bir şey yapmaya çalışıyoruz. Her şey şeffaf diyoruz. Açın bakın diyoruz. Hala köylüyü kaşıyacak, çiftçiyi kaşıyacak erkek gibi siyaset yapın.

 

 
 

 

 

 

Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu ...
4.08.2020 (0)
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı ...
4.08.2020 (0)
ULUCAK MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE
Korkuteli’ne bağlı Ulucak mahallesinde öğle saatlerinde yağmur yağışı oldu. Yağı...
4.08.2020 (0)
ORMANDA LÜKS ARAÇ CAYIR CAYIR YANDI
Korkuteli ilçesinde Baraj üstünde lüks bir araç ormanın içinde cayır cayır yandı...
4.08.2020 (0)
TINKAZ’DAN CEVAP
İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, İyi Partili Mehmet Taş’a yazılı o...
4.08.2020 (0)
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 5’İNCİ ŞUBESİNİ AÇTI
Antalya’nın pastanecilik sektörüne en hâkim markalarından biri olan Nur Pastanel...
4.08.2020 (0)
ÜLKÜCÜLERİN İYİ PARTİDE YERİ YOK
İYİ Parti’nin Korkuteli’nde ki güçlü isimlerinden olan Mehmet Taş ve ekibi ilçe ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI...
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI......
30.07.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI...
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI......
30.07.2020 (0)