Foto Galeri WebTV

9 Ekim 2019 Çarşamba  10:45
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıca
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar Ve İlçe Teşkilatıyla Birlikte Geçtiğimiz Hafta Korkuteli Eğitim-Bir-Sen'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu.
 Paylaş
QR Kodu
 

 

GÜLÜZAR KÜÇÜKKESKİN
Samimi bir ortamda geçen görüşme yaklaşık 1 saat kadar sürdü. Korkuteli Eğitim-Bir-Sen Başkanı Sait Özçelik başkanlığında, başkan yardımcıları Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüsnü Özel ve Alaaddin İlkokulu Müdürü Hasan Karatopak'ın da hazır bulunduğu görüşmede ilçemiz başta olmak üzere ülkemizin eğitim sistemi, eğitim camiasının sorunları, öğrencilerimizin durumu, müfredatlar..vs birçok konuyla alakalı fikir alışverişleri yapıldı.
Sarıcalar iş adamı olarak özellikle kendiişlerinde de hissettikleri, tüm iş camiasında ortak bir problem olan yetişmiş teknik ara eleman eksikliğine özellikle değindi. Bu problemi aşmak için acilen kesintisiz eğitim şartının gözden geçirilmesini, mevcut liselerin belki yüzde 80'e yakın bir oranda mesleki eğitime ayrılmasının elzem olduğunu ifade ettiler. Alan ayrımının çok daha erken bir yaşta yapılması gerektiği, uygulamalı eğitimin her alanda teorikle harmanlanıp yapılmasının olmazsa olmaz olduğunu belirttiler. Ahlaklı nesillerin olmassa olmazı manevi eğitiminde illaki verilmesi gerektiğini ancak verilecek bu eğitimin tüm okullarda alan gözetilmeksizin bi hakkın verilmesi gerektiğini de ifade ettiler. Verilecek bu eğitimde ailelerin ve gayrimüslimlerin de hassasiyetleri gözetilmelidir. Dediler.
Eğitim Bir-Sen Başkanı Sait Özçelik; eğitim sistemindeki sorunları çözmeye yönelik yapılan sistem değişiklikleri ve manevraların istenen derecede fayda sağlayamadığını belli ölçülerde de sistem istikrarsızlıkları ve bunların olumsuz sonuçlarına maruz kalınlığını ifade ettiler. Maalesef sadece sistem değişiklikleriyle içinde bulunulan sorunların çözülemeyeceğini, sistemin uygulanmasında kilit role sahip olan öğretmen, eğitici kadroların yeterli kalitede ve sayıda olmasının elzem olduğunu ifade ettiler. Son dönemde göreve başlayan yeni eğitim bakanıyla birlikte eğitimde istenen iyileşmeleri sağlayacak adımların atılmaya başlandığını gözlemlediklerini ifade ettiler. Tabi bu gelişmede sayın bakanın eğitimin içinden gelen bir kişi oluşunu önemlidir” dediler. 18 milyona yakın bir öğrenci nüfusu direkt etkileyecek sistem değişikliklerinde çok dikkatli davranılması gerektiğini ifade ettiler. Sendika olarak illaki öğretmen camiasının yaşam şartlarının, ve özlük haklarının yeterli olmasının direkt olarak eğitimin kalitesini ve verimini arttıracağını ifade ettiler. Ülke ve millet olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde hak arayışlarında her zaman olduğu gibi suhuletle en iyi sonuçları elde etme gayretinde olduklarını, dış güçlerin, provakatörlerin ekmeğine yağ sürecek davranışların içinde olmayacaklarını söylediler. Geleceğimiz geçlerimizin eğitimini aksatacak, aziz milletimizi sıkıntıya sokacak sendikal davranışların hiçbir zaman gündemlerinde olmadığı da belirttiler.

 

 
 

 

 

 

Ömer Başkan'dan Esnafa Büyük Müjde
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek son günlerde sıkıntılı günler geçir...
31.03.2020 (0)
Mecliste Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı Bu Güne Erte
Korkuteli Belediyesi’nin dün yapılması planlanan Mart ayı Olağanüstü Meclis Topl...
31.03.2020 (0)
Jandarma’dan “Huzur Güven” Uygulaması
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim komutanlığı ekipleri, ilç...
20.03.2020 (0)
Korkuteli Belediyesi CORONA Virüsüne Karşı Önlemle
Tüm dünyada etkisini gösteren ve geçtiğimiz haftadan itibaren ülkemizde de görül...
20.03.2020 (0)
‘Koronavirüs’ Tedbirleri Kapsamında Su Kesilmeyece
Antalya Büyükşehir Belediyesi Koranavirus (Covid_19) kapsamında , koronavirüs sa...
20.03.2020 (0)
Cuma Günü Ve Kandil Gecesi Camiler Kapalı Tutulaca
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamı...
20.03.2020 (0)
Sancaktar, 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, yayınladığı bir mesajla bütün s...
16.03.2020 (0)
Sancaktar’a Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürüyor
Geçtiğimiz günlerde 7’inci olağan kongrede başkan seçilen Ak Parti İlçe Başkanı ...
13.03.2020 (0)
Ak Gençlik, Kütüphaneye Kitap Yardımında Bulundu
Ak Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimi ve Yönetim Kurulu üye...
12.03.2020 (0)
MHP, Mahalle Temsilcileri İle Toplantı Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe teşkilatı, aylık olağan mahalle temsil...
12.03.2020 (0)