Foto Galeri WebTV

9 Ekim 2019 Çarşamba  10:45
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıca
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar Ve İlçe Teşkilatıyla Birlikte Geçtiğimiz Hafta Korkuteli Eğitim-Bir-Sen'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu.
 Paylaş
QR Kodu
 

 

GÜLÜZAR KÜÇÜKKESKİN
Samimi bir ortamda geçen görüşme yaklaşık 1 saat kadar sürdü. Korkuteli Eğitim-Bir-Sen Başkanı Sait Özçelik başkanlığında, başkan yardımcıları Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüsnü Özel ve Alaaddin İlkokulu Müdürü Hasan Karatopak'ın da hazır bulunduğu görüşmede ilçemiz başta olmak üzere ülkemizin eğitim sistemi, eğitim camiasının sorunları, öğrencilerimizin durumu, müfredatlar..vs birçok konuyla alakalı fikir alışverişleri yapıldı.
Sarıcalar iş adamı olarak özellikle kendiişlerinde de hissettikleri, tüm iş camiasında ortak bir problem olan yetişmiş teknik ara eleman eksikliğine özellikle değindi. Bu problemi aşmak için acilen kesintisiz eğitim şartının gözden geçirilmesini, mevcut liselerin belki yüzde 80'e yakın bir oranda mesleki eğitime ayrılmasının elzem olduğunu ifade ettiler. Alan ayrımının çok daha erken bir yaşta yapılması gerektiği, uygulamalı eğitimin her alanda teorikle harmanlanıp yapılmasının olmazsa olmaz olduğunu belirttiler. Ahlaklı nesillerin olmassa olmazı manevi eğitiminde illaki verilmesi gerektiğini ancak verilecek bu eğitimin tüm okullarda alan gözetilmeksizin bi hakkın verilmesi gerektiğini de ifade ettiler. Verilecek bu eğitimde ailelerin ve gayrimüslimlerin de hassasiyetleri gözetilmelidir. Dediler.
Eğitim Bir-Sen Başkanı Sait Özçelik; eğitim sistemindeki sorunları çözmeye yönelik yapılan sistem değişiklikleri ve manevraların istenen derecede fayda sağlayamadığını belli ölçülerde de sistem istikrarsızlıkları ve bunların olumsuz sonuçlarına maruz kalınlığını ifade ettiler. Maalesef sadece sistem değişiklikleriyle içinde bulunulan sorunların çözülemeyeceğini, sistemin uygulanmasında kilit role sahip olan öğretmen, eğitici kadroların yeterli kalitede ve sayıda olmasının elzem olduğunu ifade ettiler. Son dönemde göreve başlayan yeni eğitim bakanıyla birlikte eğitimde istenen iyileşmeleri sağlayacak adımların atılmaya başlandığını gözlemlediklerini ifade ettiler. Tabi bu gelişmede sayın bakanın eğitimin içinden gelen bir kişi oluşunu önemlidir” dediler. 18 milyona yakın bir öğrenci nüfusu direkt etkileyecek sistem değişikliklerinde çok dikkatli davranılması gerektiğini ifade ettiler. Sendika olarak illaki öğretmen camiasının yaşam şartlarının, ve özlük haklarının yeterli olmasının direkt olarak eğitimin kalitesini ve verimini arttıracağını ifade ettiler. Ülke ve millet olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde hak arayışlarında her zaman olduğu gibi suhuletle en iyi sonuçları elde etme gayretinde olduklarını, dış güçlerin, provakatörlerin ekmeğine yağ sürecek davranışların içinde olmayacaklarını söylediler. Geleceğimiz geçlerimizin eğitimini aksatacak, aziz milletimizi sıkıntıya sokacak sendikal davranışların hiçbir zaman gündemlerinde olmadığı da belirttiler.

 

 
 

 

 

 

Ak Parti Eski Ve Yeni İlçe Yönetimleri Bir Araya G
AK Parti Korkuteli eski ve yeni ilçe yönetim kurulu üyeleri, yemekte bir araya g...
27.02.2020 (0)
Sancaktar Mazbatasını Aldı
AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı seçilen Kemal Sancaktar, mazbatasını dün aldı. G...
27.02.2020 (0)
Doğalgaz Ve Korkuteli -Bucak Yolunda Sıkıntı Yok
Pazar günü AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatının 7’inci olağan kongresine katılan...
25.02.2020 (0)
AK PARTİ’DE SANCAKTAR YENİDEN BAŞKAN
Ak Parti Korkuteli 7’inci Olağan Kongresinde tek liste halinde seçimlere giren v...
24.02.2020 (0)
Tınkaz, Güven Tazeledi
İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatının 1’inci Olağan Kongresini Belediye düğün sa...
24.02.2020 (0)
Ak Parti’de Kongre Heyecanı
“Türkiye için inandığın yolda yürü” sloganıyla 7’inci Olağan Kongre sürecini baş...
22.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında “Özgen” Dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları olağan kongresinde tek listeyle ...
19.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında Özgen dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları Kongresi bugün gerçekleştirilece...
18.02.2020 (0)
Vali Karaloğlu: EDS Mart Veya Nisanda Devreye Giri
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, bir süredir kurulum çalışmaları devam eden Elekt...
8.02.2020 (0)
Organize Mermer Sanayi Müteşebbis Heyeti Toplandı
Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Vali Münir Karalo...
8.02.2020 (0)