Foto Galeri WebTV

28 Eylül 2019 Cumartesi  11:01
Manavoğlu, Bizim Abdestimizden Şüphemiz Yok
Geleneksel Altın kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri ve şehzade Korkut şenlikleri yaşatma derneği genel kurulu Korkuteli Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleşti.
 Paylaş
QR Kodu
 

 

Geleneksel Altın kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri ve şehzade Korkut şenlikleri yaşatma derneği genel kurulu Korkuteli Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleşti. Genel kurulda konuşan Dernek Başkanı Mehmet Manavoğlu, “31’inci Altın Kirazlar Güreşlerini Sayın Belediye Başkanımız Niyazi İşlek ve bugüne kadar yaptığı her işte hüsrana uğramış, yandaş, yalaka medya asılsız iddialarda bulunmuştu. Öncelikle abdestimizden şüphemiz yok. Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değiliz, biz bu memlekette yıllardır ticaret yapıyoruz. Ticaretimiz belli, aslımız belli. Hiç birimizin arkasında zerre kadar şaibesi yok” dedi.

 

BİRİNCİ SAYFA

Manavoğlu, Şuanda Sayın Niyazi Başkan diyor ki, 174 bin TL belediyeden para aktardığını söylüyor. 174 bin TL para neden aktarıldı. Belediyenin bir sürü borcu var, 300 milyar para varsa neden güreşlere para aktarıldı. Yine Türkiye’de bir ilk yapıldı. Sayesinde sağ olsun Çayır Ağasız bir güreş yapıldı. Köy şenliklerinde bile Çayır Ağalığı verilir. Ama kendisi veremedi, bu ikili ilişkiler ile olur, yaptım oldu şeklinde olmaz. Nezaketle olur, üstten üstten konuşursan kimse bir şey almaz” dedi.

 

 

İÇ SAYFA

ADEM DURMAZ

Geleneksel Altın kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri ve şehzade Korkut şenlikleri yaşatma derneği genel kurulu Korkuteli Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleşti

Genel Kurul Saygı duruşunun ardından divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Hasan Ali İrban, Kâtip Üyeliklere Sadullah Bayar ve Ahmet Memioğlu seçildi.

Yönetim ve denetleme kurulu faaliyet raporu okunarak karara bağladı. 2016-2017-2018 yılları işletme hesap cetveli okunarak onaylandı. Tahmini bütçe olarak derneğin devredilmesi söz konusu olduğu için tahmini bitçe belirlenmedi. Yönetim kuruluna yetki verilirken, yeni yönetim ve denetleme kurulu oy birliği ile devam kararı çıktı.

 

İRBAN, “HERKESİ KUCAKLAYACAK BİR DERNEK OLUŞTURDUK”

Genel kurul sonrası açıklamalarda bulunan Divan Başkanı Hasan Ali İrban, “Bizim Belediye Başkanlığımız zamanında bir dernek kuralım dedik. Burada yer alan arkadaşlarımızın hepsi sporun içinde gelen hepsi bir birinden değerli arkadaşlarımız. Hiç birine bir sözümüz yok. Biz istedik ki sporu siyasetten üstün kılalım. Korkuteli’nde her siyasi görüşten, geçmişte güreşlere gönül vermiş abilemizden oluşuyor. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarından abilerimiz var. Ciddi derecede 70’e yakın bir üye kaydı yaptık. Herkesi kucaklayacak bir dernek oluşturduk. Allaha şükürler olsun Korkuteli Tarihinde bir ilkti ve Korkuteli güreş organizasyonu oluşturduk. Hepinizden Allah razı olsun. Biz bu dernek ile her şey net ve makbuz karlığında, gönüllerde mide bulandıracak bir şey yapmadık. Siyasetten arınmış, siyaset üstü sporda, sosyal aktivitelerde ve kültürel faaliyetlerde bir Korkuteli olması bir Temennimizdi. Artık bundan sonra bu derneğe hizmet etmiş ve emeği geçmiş herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

KORKUTELİ’NİN PARASINI ALMAK İÇİN MAHKEMEYE VERDİK

Daha sonra konuşma yapan Geleneksel Altın kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri ve şehzade Korkut şenlikleri yaşatma derneği başkanı Mehmet Manavoğlu söz alarak konuştu. Manavoğlu, Güreşlere maddi manevi destek veren herkese teşekkür ederiz. Yine güreş ağamız Hamdi Sarıca’ya ata sporumuz yağlı güreşe ve Korkuteli güreşlerine verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Değerli arkadaşlar önce bizden güreşlerin durumu neydi biz ne yaptık bundan kısaca bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere güreş sahamızın, pehlivanları kullanabileceği bir tuvaleti ve banyoları yoktu. Hayvan Pazarındaki tuvaletler geliyordu. Biz ilk iş olarak banyo ve tuvalet yaptırdık. Bunları başa kakmak için anlatmıyorum, geriye dönük hatırlamak için söylüyorum. Daha sonra yine güreşlerimize katkı sağlayan sponsorlarımıza localar ayırttık. Tabi bu onura etmek açısından yapıldı. Çocuklarımıza sünnet yaptık. Konserler verdik, 30 bin 40 bin kişi izledi. Türkiye’nin birçok yerinden takdir aldık. Atlı gösteriler, cirit etkinlikleri düzenledik. Festival yaptık. Dört ulusal TV canlı yayın verdi. Bugüne kadar arkamızdan atıldı, tutuldu, neymiş lunapark tutuldu, neymiş parasını alamamış. Bugüne kadar protokolsüz yapılmış bir tek güreş veya festival yeri varsa göstersinler. Parayı alamadık ama mücadelemizi verdik. Korkuteli’nin parasını almak için mahkemeye verdik. Bu yapılanları sizlerin ve basının huzurunda açıklamak istedik” dedi.

 

ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK

Manavoğlu, “30. Altın Kirazlar Güreşlerini Sayın Belediye Başkanımız Niyazi İşlek ve bugüne kadar yaptığı her işte hüsrana uğramış, yandaş, yalaka medya asılsız iddialarda bulunmuştu. Kısaca bu mesnetsiz iddialara cevap vermek istiyorum. Öncelikle abdestimizden şüphemiz yok. Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değiliz, biz bu memlekette yıllardır ticaret yapıyoruz. Ticaretimiz belli, aslımız belli. Hiç birimizin arkasında zerre kadar şaibesi yok. Varsa çıksın karşımıza, makbuzsuz bir tek para aldıysak karşımıza çıkacak ve söyleyecek. Bir tane pehlivana kimlik numarası olmadan ödeme yaptıysak söylesinler.

 

BİR KURUŞ DAHİ BEYTÜLMALA DOKUNMADIK

Korkuteli’ de siyasete şova geçti artık, biz de şov yapmayı bilmiyoruz. Ama elimizden geldiği kadar kendimizi savunacağız. Tabi bu işin uzman olanları var. Biz o kadar uzaman değiliz. Bu işleri yaparken, şuan Ak Partinin ilçe başkanı olan Kemal Sancaktar, meclis üyesi olan Ogün Taş ve şuan dernek başkanı, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yine organizasyonu yapan kişi Sayın İsmet Senekçi’dir. Onun içinde bulunduğu şirketti, oda her şeyi biliyor ve her şey şeffaf. Evet afaki bir para topladık, halkımız teveccüh gösterdi, biz beş istedik on lira veren arkadaşlar oldu. Ama bir kuruş dahi beytülmala dokunmadık. Belediyenin bütçesinden bir kuruşu çıkmadı.

 

ÇAYIR AĞASIZ BİR GÜREŞ YAPILDI

Manavoğlu, Şuanda Sayın Niyazi Başkan diyor ki 174 bin TL belediyeden para aktardığını söylüyor. 174 bin TL para neden aktarıldı. Belediyenin bir sürü borcu var, 300 milyar para varsa neden güreşlere para aktarıldı. Yine Türkiye’de bir ilk yapıldı. Sayesinde sağ olsun Çayır Ağasız bir güreş yapıldı. Köy şenliklerinde bile Çayır Ağalığı verilir. Ama kendisi veremedi, bu ikili ilişkiler ile olur, yaptım oldu şeklinde olmaz. Nezaketle olur, üstten üstten konuşursan kimse bir şey almaz. Biz bunları yaparken, AK Parti’nin belediye başkanı ve meclis üyeleriydik. Onu da belirtmek isterim beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” dedi.

 
 

 

 

 

Ak Parti’de Kongre Heyecanı
“Türkiye için inandığın yolda yürü” sloganıyla 7’inci Olağan Kongre sürecini baş...
22.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında “Özgen” Dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları olağan kongresinde tek listeyle ...
19.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında Özgen dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları Kongresi bugün gerçekleştirilece...
18.02.2020 (0)
Vali Karaloğlu: EDS Mart Veya Nisanda Devreye Giri
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, bir süredir kurulum çalışmaları devam eden Elekt...
8.02.2020 (0)
Organize Mermer Sanayi Müteşebbis Heyeti Toplandı
Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Vali Münir Karalo...
8.02.2020 (0)
Saadet Partisinden ‘Büyük Kudüs Mitingi’ İçin Çağr
Saadet Partisi, 60 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle 9 Şubat Pazar günü düzenl...
8.02.2020 (0)
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Koordinasyon Topl
Tarafları Muhakkak Dinleyin ...
8.02.2020 (0)
İşlek, Muhtarın İsteğini Yerine Getirdi
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Aşağıpazar Mahalle Muhtarı Tekin K...
8.02.2020 (0)
Evde 653 Gram Esrar Ele Geçirildi
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, bir evde yapılan aramada 653 gram esrar ele ge...
7.02.2020 (0)
“Duman -9 Operasyonu” 259 Kilo Kıyılmış Tütün Ele
Geçtiğimiz gün Korkuteli’nde gerçekleşen “Duman 9 Operasyonunda 259 kilogram Kıy...
7.02.2020 (0)