Foto Galeri WebTV

24 Eylül 2019 Salı  11:22
Yılda 50 Hafız Yetiştiriyoruz
Korkuteli Müftülüğüne bağlı Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, 1962 yılından bu yana Hafız yetiştirmeye devam ediyor. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erkek Kuran Kursu, 57 yıldır hizmet veriyor. Korkuteli’nin geleceğini şekillendiren Kur’an kursu 55 yılda Binlerce öğrenci yetiştirmeyi başarmış. Korkuteli’nin gönlünde taht kuran Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, ülke genelinde en çok Kur’an’a hizmet eden talebe yetiştiren kurum ünvanına sahip. Geçen uzun meşakkatli yıllara rağmen ayakta durmayı başarmış ve Kur’an bülbülleri yetiştirmeye ve din eğitimi vermeye devam eden bir kurum. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yılda 50 hafız yetiştirtiyor.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı ile istişare eden Korkuteli Kuran kursları yapma ve yaşatma derneği başkanı Hasan Özokudan, yeni hafızlar yetiştirmek için çalışma içinde olduklarını söyledi.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, “Antalya ilimizin en eski Kur’an kursu olmakla birlikte bölgenin de sayılı hafızlık kurslarındandır. Kur’an Kursu, Antalya başta olmak üzere ülkemizin her bölgesinden gelen güzide evlatlarına, din ve hafızlık eğitimi vermektedir. Şu ana kadar binlerce hafız yetiştiren Kursumuz, tarihinden aldığı misyon, ahlaki prensipler ve deneyimli kadrosuyla son yıllarda sesini duyurmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı olan kursumuz başta milli ve manevi değerlere önem vererek kalbi imanlı eli kur ’anlı gençler yetiştirmeye devam ediyor. İlçemiz Antalya ve yöresinde hafızlar diyarı olarak bilinmektedir. İlçemizde Merkez Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yetişen hafızlarla Korkuteli'nin daha nice seneler boyunca bu güzel özelliğinin devam ettireceğine şahit olduk. Her sene Erkek ve Kız Kurslarımızdan 50’ye aşkın hafızlık belgesini alan öğrencinin olması Antalya’da en fazla hafız yetiştiren ilçe konumuna çıkarmakta. Merkez Yatılı Hafızlık Kur'an Kursunda ellinin üzerinde hafızlık yapan yılda 50 hafız çıkartıyoruz. Ayrıca Korkuteli'miz için bir övünç kaynağıdır. Aynı şekilde Dürdane Önal Hafızlık Kız Kur'an Kursun da da benzer tablonun olması ilçemizin hafızlığa verdiği önemi bir kez daha bizlere göstermektedir” dedi.

Müftü Yazıcı, yatılı hafızlık kursları ile ilgili olarak; hafızlık kurslarımız bizim göz bebeğimiz. Onlar bu ilçenin manevi dinamikleri. İlçemizin güzel insanlarının maddi manevi destekleriyle hafız sayılarımızı daha da artırmanın gayreti içerisindeyiz. Ben bu manada Korkutelili kardeşlerimizden hafızlık kurslarımıza sahip çıkmalarını istirham ediyorum. Burada okunup ezberlenen Allah kelamının her bir harfinden istifade etmelerini arzuluyorum. Zaman zaman Kur'an Kurslarımızı ziyaret etmelerini burada hafızlık yapan Kur'an bülbüllerimizin fısıltılarını dinlemeye davet ediyorum. Bu iki yatılı hafızlık kurslarımız bir nevi bu ilçenin manevi sigortaları konumundadır. Ne kadar sayılarını artırırsak ilçemizin manevi iklimini o derece daha da geliştirmiş oluruz” dedi.

                                                                                                          

 
 

 

 

 

Fen Lisesinde, Uzay Bilimleri Ve Teknolojileri İle
Akdeniz üniversitesi Fen Fakültesi Dekan yardımcısı Nusret Demir, Fatma Mehmet C...
6.12.2019 (0)
Öğrenciler, Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler
Korkuteli İmrahor istiklal ilkokulu 3-A sınıfı öğrenci ve Öğretmenleri, İlçe Emn...
6.12.2019 (0)
Açık Lise Sınavı Cumartesi Ve Pazar Günü
Açık Lise sınavı Cumartesi ve Pazar günü İlçede 3 okulda gerçekleşecek. Sevim Ce...
6.12.2019 (0)
Korkuteli Devlet Hastanesinde Çalışanlara İşaret
Korkuteli Devlet Hastanesi ve Korkuteli Halk Eğitim Merkezi ile yapılan görüşmel...
25.10.2019 (0)
Üniversite Öğrencilerine “Uyuşturucu İle Mücadele”
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürü Caner Çiçek, Korkuteli Meslek Yüksek Okulunda öğre...
25.10.2019 (0)
4-6 Yaş Kur’an Kursu Dualarla Açıldı
Korkuteli’nde Hayırsever Rahmiye Efe tarafından yaptırılan 4-6 yaş “Hacı Rahmiye...
23.10.2019 (0)
4-6 Yaş Kur’an Kursu Bugün Açılıyor
Geçen yıl Yeni Mahallede Yer tahsisini yapan Nasuh Aydemir ve binanın tamamını y...
22.10.2019 (0)
HEM, Yeni Kurslar İçin Çalışma Başlattı
Sevim-Cevat Soyiç Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü, açtığı 20 kursun yanında 7 fark...
14.10.2019 (0)
Özçelik: “Okul bütçesi uygulamasına geçilmeli”
Eğitim Bir Sen Korkuteli ilçe Başkanı Sait Özçelik Milli Eğitim’e bağlı okullard...
9.10.2019 (0)
Elmalı MYO Öğrencileri Elma Topladılar
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu Bahçe Tarımı ve Seracılık Pr...
9.10.2019 (0)