Foto Galeri WebTV

24 Eylül 2019 Salı  11:22
Yılda 50 Hafız Yetiştiriyoruz
Korkuteli Müftülüğüne bağlı Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, 1962 yılından bu yana Hafız yetiştirmeye devam ediyor. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erkek Kuran Kursu, 57 yıldır hizmet veriyor. Korkuteli’nin geleceğini şekillendiren Kur’an kursu 55 yılda Binlerce öğrenci yetiştirmeyi başarmış. Korkuteli’nin gönlünde taht kuran Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, ülke genelinde en çok Kur’an’a hizmet eden talebe yetiştiren kurum ünvanına sahip. Geçen uzun meşakkatli yıllara rağmen ayakta durmayı başarmış ve Kur’an bülbülleri yetiştirmeye ve din eğitimi vermeye devam eden bir kurum. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yılda 50 hafız yetiştirtiyor.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı ile istişare eden Korkuteli Kuran kursları yapma ve yaşatma derneği başkanı Hasan Özokudan, yeni hafızlar yetiştirmek için çalışma içinde olduklarını söyledi.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, “Antalya ilimizin en eski Kur’an kursu olmakla birlikte bölgenin de sayılı hafızlık kurslarındandır. Kur’an Kursu, Antalya başta olmak üzere ülkemizin her bölgesinden gelen güzide evlatlarına, din ve hafızlık eğitimi vermektedir. Şu ana kadar binlerce hafız yetiştiren Kursumuz, tarihinden aldığı misyon, ahlaki prensipler ve deneyimli kadrosuyla son yıllarda sesini duyurmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı olan kursumuz başta milli ve manevi değerlere önem vererek kalbi imanlı eli kur ’anlı gençler yetiştirmeye devam ediyor. İlçemiz Antalya ve yöresinde hafızlar diyarı olarak bilinmektedir. İlçemizde Merkez Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yetişen hafızlarla Korkuteli'nin daha nice seneler boyunca bu güzel özelliğinin devam ettireceğine şahit olduk. Her sene Erkek ve Kız Kurslarımızdan 50’ye aşkın hafızlık belgesini alan öğrencinin olması Antalya’da en fazla hafız yetiştiren ilçe konumuna çıkarmakta. Merkez Yatılı Hafızlık Kur'an Kursunda ellinin üzerinde hafızlık yapan yılda 50 hafız çıkartıyoruz. Ayrıca Korkuteli'miz için bir övünç kaynağıdır. Aynı şekilde Dürdane Önal Hafızlık Kız Kur'an Kursun da da benzer tablonun olması ilçemizin hafızlığa verdiği önemi bir kez daha bizlere göstermektedir” dedi.

Müftü Yazıcı, yatılı hafızlık kursları ile ilgili olarak; hafızlık kurslarımız bizim göz bebeğimiz. Onlar bu ilçenin manevi dinamikleri. İlçemizin güzel insanlarının maddi manevi destekleriyle hafız sayılarımızı daha da artırmanın gayreti içerisindeyiz. Ben bu manada Korkutelili kardeşlerimizden hafızlık kurslarımıza sahip çıkmalarını istirham ediyorum. Burada okunup ezberlenen Allah kelamının her bir harfinden istifade etmelerini arzuluyorum. Zaman zaman Kur'an Kurslarımızı ziyaret etmelerini burada hafızlık yapan Kur'an bülbüllerimizin fısıltılarını dinlemeye davet ediyorum. Bu iki yatılı hafızlık kurslarımız bir nevi bu ilçenin manevi sigortaları konumundadır. Ne kadar sayılarını artırırsak ilçemizin manevi iklimini o derece daha da geliştirmiş oluruz” dedi.

                                                                                                          

 
 

 

 

 

MEB, Uzaktan Eğitim Ders Programını Açıkladı
Yıldız, “Evde Ders Takibini Yapınız” ...
20.03.2020 (0)
6 Hafız Daha Belgesini Aldı
Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erke...
16.03.2020 (0)
Fikriye Ramazan Yalçın İlkokulu Olarak Takım Halin
Geçen hafta TAZOF ile Milli eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Akıl ve Zek...
13.03.2020 (0)
İstiklal Marşının En İyi Okudular, Ödülleri Kaptıl
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99’uncu yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Pr...
13.03.2020 (0)
“Yarın Sizdeyiz” Projesi Veli Ziyaretleri
Veli Ziyaretlerinde Hedef: Tüm Öğrenci Velilerimiz ...
13.03.2020 (0)
Prof. Dr. Remzi Yılmaz, Kariyer Günlerine Katıldı
Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda “Hayalim ...
12.03.2020 (0)
Büyükköy’de Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğ
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Sevim Cevat Soyiç Halk eğitim Merkez...
5.03.2020 (0)
Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda 2 Büyü
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, MEB Özel Eğitim Kurumları G...
5.03.2020 (0)
Yıldız, Bilgilendirme Yaptı
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, İlçe kaymakamı Ömer Çimşit’in d...
5.03.2020 (0)
Moda Tasarım Teknolojileri Sınıfı Mesleki Eğitim U
Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri...
3.03.2020 (0)