Foto Galeri WebTV

22 Ağustos 2019 Perşembe  09:54
Umut Rehabilitasyon Fizyoterapiyle Umut Saçıyor
Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ilçenin takdirini kazanmaya devam ediyor. İlçeye kurulduğundan buyana halkın takdirini kazanan Özel Umut Rehabilitasyon merkezi, özel servislerle ö
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ilçenin takdirini kazanmaya devam ediyor. Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi kurucu Müdürü Bayram Serik, “Korkuteli’nde 14 yıldır Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzda alanlarında deneyimli ve dinamik, 4 kişiden oluşan bir fizyoterapi ekibi bulunmaktadır. Bu ekip çağı yakalayabilmek, en güncel fizyoterapi yaklaşımlarına kendilerini adapte edebilmek adına sürekli seminer ve kongrelere katılmaktadır. Kurumumuzdaki fizyoterapistler, seminer ve kongrelerden edindikleri bilgi birikim ve deneyimlerini lisans eğitimi süreçlerince gördükleri teorik bilgilerle birleştirip öğrencilerimize en iyi rehabilitasyonu vermeye çalışmaktadırlar.

Kurumumuzda Avrupa Standartları'na uygun 2 adet Fizyoterapi ve 1 adet Duyu Bütünleme olmak üzere toplamda 3 adet fizyoterapi ve rehabilitasyon alanına ayrılmış salon bulunmaktadır. Bedensel engelli öğrencilerin özel gereksinimlerince dizayn edilmiş olan bu salonlarda engelli bireyler için yararlı olabilecek her türlü ekipman ve materyal bulunmaktadır. Kurumumuza en son kazandırmış olduğumuz cihazlardan birisi ise son teknoloji Hippoterapi Stimülatör (elektronik at terapisi) cihazıdır. At biniciliğinin uzun süreli bilinen ve kanıtlanmış faydalarından esinlenerek 3 boyutlu binicilik hareketleri ile tasarlanan at binme stimülatör cihazının, gerçek bir atın koşma biçimini taklit ederek zihinsel, bedensel veya duyusal bozukluğu olan öğrencilerde fonksiyonel açıdan iyileşme ve gelişme sağladığı görülmüştür.

Alanında deneyimli 4  fizyoterapistimiz  tarafından yapılan uygulamalar tüm Korkuteli’ndeki bedensel engelli ve RAM (rehberlik araştırma merkezi) raporu olan  bireylere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Fizyoterapi ekibimizin misyonu; egzersiz tedavisi ve psikososyal rehabilitasyon ile bedensel engelli bireylerin hayatlarına dokunarak onların yaşam kalitelerini üst seviyeye çıkarmak ve onlara yaşam boyu destek sağlamaktır.

Fizyoterapi ekibimizin vizyonu; İçinde bulunduğumuz uzay çağında bedensel engelli bireyler için gerekli olan bilgi birikimi , ekipman ve materyallere eksiksiz olarak ulaşmak ve fizyoterapi adına daha iyi bir rehabilitasyon hizmeti vermektir” dedi.

 

 

 
 

 

 

 

VAKA SAYISI 17 OLDU
Korkutelinde vaka sayısı artmaya devam ediyor. Dün yapılan testlerde rakam 17 ol...
11.08.2020 (0)
Koronavirüs İçin Okullarda Tedbir Alınıyor
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (COVID-19), ilk vakasının Türkiye'de gö...
13.03.2020 (0)
Nöroloji Uzmanı Altunç Göreve Başladı
Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Korkuteli Devlet Hastanesine ataması yapılan...
13.03.2020 (0)
Verem Hastalığına Dikkat Edin!
Korkuteli İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Oya Dirican, verem hastalığı ve tedavi yön...
8.02.2020 (0)
Öğrencilere gıda güvenliği ve Hijyen eğitimi
Korkuteli Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Yarıyıl tatilinin bitmesiyle ilçemiz ok...
8.02.2020 (0)
“BALIK TÜKETİN” UYARISI
Korkuteli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak, ilçemizde ...
7.01.2020 (0)
Korkuteli Devlet Hastanesi, 2019 Yılında Rekor Kır
Korkuteli Devlet Hastanesinin 2019 yılında 11 ayda sunduğu hizmetler bir önceki ...
25.12.2019 (0)
Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek için Anne Sütü
1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftasında Anne Sütünün önemini vurgulamak amacıyla Korku...
7.10.2019 (0)
Besin Zehirlenmesi Şüphesi: 62 Öğrenci Hastaneye B
Korkuteli Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Kuran Kursunda kalan 62 öğrenci, besin ...
24.08.2019 (0)
Umut Rehabilitasyon Fizyoterapiyle Umut Saçıyor
Korkuteli Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ilçenin takdirini kazanmaya...
22.08.2019 (0)