Foto Galeri WebTV

17 Temmuz 2019 Çarşamba  11:29
Yılbaşında Doğalgaz İçin Yapım İhalesi Yapılacak V
Yılbaşında Doğalgaz İçin Yapım İhalesi Yapılacak Ve Kazma Vurulacak
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, geçtiğimiz gün Ankara’ya yaptığı ziyaretleri değerlendirdi. Sancaktar, geçtiğimiz gün Ankara ziyaretinde Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın ve Kemal Çelik’i makamında ziyaret ederek, İlçe adına istişarelerde bulundu. Sancaktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek, İlçeye kazandıracak olan Organize Sanayi Bölgeleriyle ilgili istişarelerde bulunduk.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Sancaktar, Geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’da bazı temaslarımız oldu. Bunlardan en önemlisi ilçemize gelecek olan doğalgaz. Artık son noktaya gelindi. Ayın 19’unda yer teslimi yapılıyor. İmzalar atıldı, mühendislik ihalesine şu anda hiç bir itiraz yok. Ayın 19’unda yer teslim edilecek, 22 hafta sonra yani 5 ay gibi bir süre içerisinde doğalgazın proje hazırlama işi bitiyor. Yılbaşında da yapım ihalesi yapılacak ve kazma vurulacak. Ödeneğimiz hazır. En hızlı şekilde doğalgazın ilçemize gelmesi için ne lazımsa biz de çalışacağız. Burada 2015 yılından gelen bir süreç var. Ak Parti Teşkilatlarının ve o dönemin ilçe başkanı olan şuan meclis üyemiz olan İlhami Yıldıran’ın da büyük emeği var. Verdiğimiz mücadelenin artık sonuna gelindi. Takipçisi olacağız. Bir diğer konu geçen ay sağanak yağmurlar oldu ve sel ve taşkınlar oldu. Bunlarla ilgili sel olmadan önce biz bir takım görüşmeler yapmıştık. Bu süreçte de neler yapabilir diye DSİ Bölge Müdürümüz Hayrullah Coşkun ile konuşmuştuk. Bu hafta ki Ankara ziyaretimizde bununla ilgili çalışmalara başladık. Bununla ilgili sıkıntı, istimlak yapılması lazım. Yetişirse 2020 yılının yatırım planına yetiştirmeye çalışacağız. Kuru temizleme çalışmaları başladı. Uzunoluk dersi güzelleşene kadar devem edeceğiz. Organize Sanayi Bölgesi yıllardır ilçe gündemimizi meşgul ediyor. Organize Sanayi Bölgesi. Biri Karma Organize Sanayi diğeri Mermer Organize Sanayi. Karma Organize Sanayi bir adım geride, Mermer de sona yaklaşılmış pozisyonda, tabi birkaç sıkıntı vardı. Organize Sanayi ile iğli bir para mevzusu vardı. Müteşebbis Heyetinin yatırması gereken bir para var. Bunun bir kısmını ticaret odası bir kısmını da bakanlık valilik ödüyor. Biz bu nokta da çalışmaların nerede kaldığını ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini nerde nasıl devam etmemiz gerektiğini bakanlığımız ile görüştük. Organze Sanayi de Korkuteli’ne kazandırmak adına kaldığı yerden en hızlı şekilde çalışmalar devam edecek. Kara yolları ile ilgili temaslarımız oldu. Özellikle yapımı devam eden Korkuteli Elmalı Yolu. İnşallah 8 Ağustos günü Öküzgözü Kavşağına kadar tam olarak açılacak bucak Korkuteli yolu ile ilgili ödenek noktasında beklemeler vardı. Bunun ila ilgili gereken girişimler bulundu. Milletvekillerimiz, bakanımız ve il başkanımızdan Allah razı olsun. Bucak Yolu ile ilgili çalışmalar kaldığı yerden devam edecek.

İlçemizin 58 bin nüfusu var. Ama yaz aylarında 150-200 bin gibi sayılara ulaşmamız. 58 bine göre dağılım yapılıyor doktorlar bakımından. Biz bu durumu anlattık. Aynı durumu Belediye de yaşıyor. 58 bine göre para alıyor, ama 200 bin kişiye hizmet ediyor. Doktor eksiklerimizi ilettik. İnşallah en kısa sürede çözüme kavuşacak. Ayrıca Sağlıklı Hayat Merkezi diye yeni bir sistem çıktı. Eski hastanemizin olduğu yere Sağlıklı Hayat Merkezimiz açılacak. Çok kapsamlı küçük bir hastane gibi. İçinde diyetisyen, psikolog, diş hastanesi gibi birimlerin olduğu çok kapsamlı bir binamız olacak. Şu anda projeleri hazır. Yatırım planına aldırmak için çalışıyoruz. Gençlik merkezinin yer tahsisi yapılmıştı. Bu konuda sıkıntı yok. Tek sıkıntı yatırım planına aldırmak. 2020 yılının yatırım planına aldırma mücadelesini veriyoruz.

Kırsal Kalkınmada Korkuteli 12’inci etapta idi. Şimdi 13’üncü etapta yani Kırsal Kalkınma noktasında ve hibe noktasında sonuca ulaşamıyoruz. Bunun için 13’ün etaba geçtik. Ağustos ayı içende de açıklaması yapılacak

Milli Savunma Bakanlığımız ile ilgili bazı girişimlerde bulunduk. Bununla ilgili inşallah kısa süre sonra sizlere güzel bir müjde verebileceğiz. İlçemizin kaderini değiştirecek bir proje üzerinde duruyoruz. Antalya ve Korkuteli’nde kurum ziyaretlerimize başladık. İl Sağlık Müdürümüzü ziyaret etmiştik, bir tane sıfır ambulans aldık ve 112 acil hizmetlerinde kullanılmak üzere” dedi.

 
 

 

 

 

Kaymakam Çimşit, “10 Aralık İnsan Hakları Günü Mes
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesa...
11.12.2019 (0)
Uygur Türklerine Terörist Dedik.!
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Sn. Yusuf Sarıcalar 10 Aralık Dünya İnsan ...
11.12.2019 (0)
Toplam Çözüm Ekibi Esenyurt’ta
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından başlatılan “Toplam Çözüm Ekibi”...
11.12.2019 (0)
Yılmaz, Bu Çatı Altında Hoş Olmayan Sözler Duymak
Yılmaz, Bu Çatı Altında Hoş Olmayan Sözler Duymak İstemiyoruz ...
10.12.2019 (0)
Ömer İşlek, 2020 Korkuteli’nde Yatırım Yılı Olacak
Belediyenin Şuan Ki Borcu 55 Milyon 134 Bin Lira ...
10.12.2019 (0)
Devam Meclisinde 3 Madde Komisyondan Geldiği Şekli
Korkuteli Belediye Meclisi, Aralık ayı devam meclisi dün 11:30’da Belediye Başka...
10.12.2019 (0)
Devam Meclis Bugün
Korkuteli Belediye Meclisi, Aralık ayı devam meclisi bugün saat 11:30’da Belediy...
9.12.2019 (0)
Tilkiye Kümes Emanet Ettiler.!
Son dönemin en büyük tartışmalarından biri olan milli eğitim ve sistem tartışmal...
9.12.2019 (0)
Uluslararası Yörük Sempozyumu Başladı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1’inci Uluslararası Yörük Sempozyumu'nun ...
9.12.2019 (0)
İmecikliler Derneği Pazar Günü Genel Kurula Gidiyo
İmecikliler Sosyal-Kültürel, Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği, 8’inci O...
6.12.2019 (0)