Foto Galeri WebTV

3 Temmuz 2013 Çarşamba  12:32
MHP 17 BİN OY ALACAK
Milliyetçi Hareket Partisi Veli Yorulmaz ile geniş kapsamlı bir röportaj geliştirdik. Röportaj boyunca oldukça samimi cevaplar veren Yorulmaz’a aklımıza gelen her şeyi sorduk.
 Paylaş
QR Kodu
 

NECDET TUNA’NIN ÖZEL RÖPORTAJI
Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenlikleri, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’nin tekrar aday olması, adaylığı kimin belirlediğini, şenliklerde yapılan eleştirileri, büyük televizyonların şenliğe ilgisini, Devlet Bahçeli’nin gelişini, partideki küskünleri, AKP’liler tarafından yapılan eleştirileri, Yazı İşleri Müdürümüz Hasan Saraç’ın yaptığı eleştirileri, 2009 yılında açıklanan seçim beyannamesini, diğer partilerin aday politikalarını, Korkuteli’nde yapılan projeleri ve gelecek dönem yapılacak projeleri yani MHP İlçe Başkanı Veli Yorulmaz’a aklımıza gelen her şeyi sorduk. O da samimi cevaplar verdi. 

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi aday göstermek sizin takdiriniz miydi? Yoksa İl Teşkilatı ya da Genel Merkez mi buna karar verdi? 

“Korkuteli Belediye Başkanı Sayın Hasan Gökce’nin tekrar Başkan adayı olması tamamıyla liderimiz Doktor Devlet Bahçeli’nin takdiridir. Hasan Gökce adaylık başvurusu yapmadı. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin direktifi ile yeniden aday oldu. Bizde görev alınmaz verilir. Sayın Bahçeli üzerimize ağır bir görev yükledi. Biz Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Korkuteli’ne tekrar 3 hilalli bayrağı dikeceğiz.”

Şenliklerde katılım azdı eleştirileri yapılıyor. Sizce de böyle miydi? Devlet Bahçeli bu konuda yorum yaptı mı? 

“Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenliklerinin çok güzel olduğunu söyledi ve katılımdan da çok mutlu olduğunu ifade etti. Bende katılımın yeterli olduğunu düşünüyorum. Sıcaktan dolayı katılımcılar sahnenin önüne gelemedi ama çadırlarda ve Belediyenin ağaç altında kurduğu sandalyelerde binlerce kişi vardı. Burada sizin aracılığınız ile de Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenliğine gelerek bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.”

Türkiye’nin en büyük televizyonları da Kartal Şenliklerini ikinci haber olarak gördü bunu bekliyor muydunuz? 

“Biz şenlikler için sadece sizinle ve Akdeniz TV ile görüştük. Diğer televizyon kanallarıyla ve haber ajanslarıyla hiçbir görüşmemiz olmadı. Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’nin şenliğe katılım haberini herkes biliyordu. Korkuteli’nin tanıtımını büyük katkı oldu. Bizde buna aracılık yaptığımız için Belediye, Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı ve Dereköy Muhtarlığı olarak mutlu olduk.”

Şenliklerden önce parti tabanında seçimi kazanırsak Kartal Yaylasında kazanırız diye bir söylenti vardı. Sizce MHP seçimi kazandı mı? 

“Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenliğini seçim kazanmak veya başka bir amaç izin yapmadık. Uzun zamandır yapılmayan bu şenlikleri yeniden başlattık. Bunda başka bir amacımız yoktu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi ilk ziyarete gittiğimizde programının çok yoğun olduğunu ancak Korkuteli’ni çok önemsediğini bunun için mutlaka geleceğini söyledi. Bahçeli Korkuteli’ni çok önemsiyor. Bizde kendisine tekrar teşekkür ediyoruz.”

Şenliklerden önce parti içerisinde ve basında geçmiş dönem İlçe Başkanlarının küskün olduğu ve bu seçimde MHP’ye destek vermeyi düşünmediği konuşuluyordu. Devlet Bahçeli’nin tüm geçmiş dönem ilçe Başkanlarına plaket vermesi küskünleri barıştırdı mı?
 
“Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatında hiçbir zaman küskün olmadı. Bizler her zaman büyük bir aileyiz. Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenliklerinde de bunu herkes gördü. Geçmiş dönem İlçe Başkanlarımız bizleri onurlandırdı. Kendileriyle hiçbir zaman sorunumuz olmadı. Kendilerine sizin aracılığınız ile tekrar teşekkür ediyorum.”

Ama şenlikte gözlerimiz MHP eski İlçe Başkanı Mehmet Ateş’i aradı. Ama kendisini göremedik. 

“Doğrudur. Eski İlçe Başkanlarımızdan Mehmet Ateş’in başka bir programı olduğu için Kartal’a gelemedi. Ancak kendisini temsilen kardeşi Kadir Ateş’i gönderdi. Bizde plaketi ona takdim ettik.”

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Hasan Saraç bir köşe yazısında “Kartal Yaylasında seçim kazanılmaz” ifadelerini kullanmıştı. Bu yoruma katılıyor musunuz?

Daha öncede söylediğim gibi bizim zaten Kartal Yaylasında seçim kazanmak gibi bir düşüncemiz yoktu. Biz Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak çalışmalara 6 ay önce başladık. Gerçekleştirdiğimiz ev toplantılarını ve köy ziyaretlerini de basına açık yaptık. Bundan sonrada Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin verdiği güçle, adayımızın da netleşmesiyle daha da büyük bir ivme kazandık. Köy ve ev ziyaretlerine devam edeceğiz.”

Sayın Yorulmaz, şenlikleri bir kenara bırakıp ilçe siyasetini ele alırsak AKP İlçe Başkanı Hüseyin Karaceliloğlu geçen Cumartesi , “Beğenmedikleri Ali Kocabörek mezbaha, arıtma tesisi ve manavlar çarşısını yaptı” diyerek bir polemik başlattı. Bu konuda bir söyleyecekleriniz var mı?

“2009 yılında hazırlanan seçim beyannamesi ne Hasan Gökce’nin nede Belediye Başkanlığına vekalet eden meclis üyelerinindir. Seçim beyannamesinin sorumluluğu o dönemki Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatına aittir. Ama teşkilatlarda süreklilik arz ettiği için bu seçim beyannamesi benim ve teşkilatıma aittir. Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyelerimiz, Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamesi tüm eforlarını sarf ederek ellerinden geldiği ölçüde yerine getirmekle mükelleftir. Bu konuda Sayın Belediye Başkanı Hasan Gökce ve onun yokluğunda vekalet eden Medine Yapılmışev ile Ali Kocabörek teşkilatımızın Korkuteli’ne söz verdiği bu yatırımların hayatı geçirilmesiyle ilgili tüm eforlarını sarf etmişlerdir. Biz hep biriz. AKP İlçe Başkanı Hüseyin Karaceliloğlu’nun genel Başkanının aldığı ağızla halkı ayrıştırmaya çalıştığı gibi işi gücü bırakıp MHP’nin bilinen neferi olan arkadaşlarımızı ayrıştırmaya çalıştırmasına bir anlam veremiyorum. Şunu unutmasın Ali Kocabörek bizim teşkilatımızın mensubudur. Kendisinin Kocabörek ile övünmesine sadece gülüyorum. Bu konuyla ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyorum.”

2009 yılından bu yana seçim beyannamesinin şartlarının yerine getirildiğini düşünüyor musunuz?

Biz seçim beyannamemizi yakından takip ediyoruz. Mezbaha hayata geçti, Arıtma tesisi hayata geçti, Antalya Caddesinde çalışmalar geliş ve gidiş yönü olarak devam ediyor. Halin ihalesi yapıldı, firmaya yer teslimini yaptık ve 5 aylık bitim süreci başladı. Yine büyük yatırımlardan biri olan otogar ihalesi de önümüzdeki ay yapılıyor. İnşallah bir aksilik çıkmazsa otogarı da hizmete açarak Korkuteli’ne verdiğimiz sözü gerçekleştireceğiz. Bunları söylerken Belediyenin asli görevleri arasında yer alan asfalt çalışmaları, caddeler, parklar da var. Biz bunları hizmet olarak görmüyoruz zaten yapmakla yükümlü olduğumuz işler. Korkuteli halkına ne kadar park, yeşil alan, yol yapsak da daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum. Bu dönemimizde belli başlı temel yatırımları tamamlayacağız. Allah’ın  izniyle bundan sonraki dönemimizde Korkuteli’nin şehirleşmesi, sosyal alanlarının çoğalması, caddelerin güzelleştirilmesi konusunda bambaşka bir Korkuteli yaratacağımıza yürekten inanıyoruz.”

Gelelim gelecek yılki yerel seçimlere. Diğer partilerinde önümüzdeki günlerde adaylarını açıklaması bekleniyor. Bu konuda sizde ayrı bir politika izleyecek misiniz? 

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak hiçbir partinin adayına yada aday, adayına endeksli çalışmıyoruz. Biz söylenenlerin aksine hiçbir siyasi partiye ters düşmeden demokrasinin gerektirdiği şekilde hedeflemiş olduğumuz oyu almak için var gücümüzle çalışıp 3 dönemdir bozulmayan Milliyetçi Hareket Partisi geleneğini devam ettirmeye çalışacağız.”

Peki Sayın Yorulmaz, hedef oy nedir? Açıklar mısınız? 
Tabi bizim hedeflediğimiz oy 17 bin. Bunun için uğraşacağız.

Sayın Yorulmaz, bize vakit ayırdığınız ve sorularımıza içtenlikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bundan sonra daha çok görüşmeyi ümit ediyoruz. İyi günler. 

 
 

 

 

 

 

Antalya Emniyeti Suça Sürüklenen Çocuklara Yönelik
Antalya Emniyeti Suça Sürüklenen Çocuklara Yönelik “Umutların Hayal Olmasın” Pro...
10.10.2018 (0)
ZÜHRE ÇELİK BENİM DÜNYAM
Bugün sizlerle umudun olduğu her durumda yaşama sevincinin bulunabileceğine dair...
2.08.2014 (0)
MHP 17 BİN OY ALACAK
Milliyetçi Hareket Partisi Veli Yorulmaz ile geniş kapsamlı bir röportaj gelişti...
3.07.2013 (0)
“Korkuteli'nin en büyük eksiği sosyal yaşamı”
Serbest Kürsü'nün konuğu Hasan Saraç...
10.07.2012 (0)
“Tek hayalim Üniversiteyi açmak”
Korkuteli Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Galip Kaya, ...
10.07.2012 (0)
“Bazı kişiler sattığı ürünü kalitelisini saklıyor”
İlçemizin sevilen esnaflarından ve işini ciddiye alan, müşteri memnuniyetini ö...
27.06.2012 (0)
Akar aday olur mu?
Hüseyin Ünal ile Serbest Kürsü ...
4.06.2012 (7)
İlk olarak Kapalı Çarşı yapardım
Bugünkü konuğumuz genç bir esnafımız olan Mikro İletişimin sahibi Emrah Kurşunte...
4.06.2012 (0)
Futbol takımlarını çekmek için Tesis yapalım
Bu günün Konuğu Süleyman Koyuncu yani namı diğer Arap Sülo kardeşimiz oldu....
30.05.2012 (0)
İktidar farklı, Yerel Yönetim farklı olunca üvey e
Bu gün serbest kürsüde Yaren Özgür’ü konuk etti. Yaren Özgür Korkuteli’nin gözde...
28.05.2012 (0)