Foto Galeri WebTV

12 Ekim 2020 Pazartesi  10:39
AK GENÇLİKTE URLU GÜVEN TAZELEDİ
AK Parti Korkuteli Gençlik Kolları'nın 6’ıncı ilçe kongresi yapıldı. Tek liste yapılan kongrede mevcut başkan Hamdi Murat Urlu güven tazeledi.
 Paylaş
QR Kodu
 

Ak Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları 6’ıncı olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşende kongrede AK Parti Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Murat Urlu yeniden seçildi. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda

korona virüs tedbirleri kapsamında başlayan kongre, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede, divan üyelerinin seçilmesinin ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş'ün kongre için gönderdiği mesajlar okundu. Daha sonra kongreye katılanlara hitap eden AK Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Murat Urlu, “Ak Parti kurulduğundan bu yana bizim için sadece bir parti değil aynı zamanda bir başkaldırı, yürüdüğümüz bu kutlu yolda hepimize yön gösterici olmuştur. Bizler bu partide olduğumuz süre boyunca zalimlerin karşısında durmayı, Kabille Habil’in kavgasında Habil’in yanında olmayı, hak ile batıl mücadelesinde her zaman haktan yana olmayı, haçlı zihniyetine karşı İslam’ın sancağını ne olursa olsun bırakmamayı öğrendik. Bir mazlumun gözyaşlarını silmeye başladığımızda, binlercesine daha yuva olduğumuz zaman, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha anladık. Bizim için öncelik her zaman insanların yüzündeki o tebessümdü, bir yetimin başını okşamaktı, bir ananın hayır duasını almaktı. Sonsuza kadar sürecek bu çetin savaşın tarihe geçen sayfalarında yerimizi bulmak, bizden sonrakilere kutlu bir miras bırakabilmekti tek gayemiz. Çok şükür ki bunun için canla başla çalışmak bizlere nasip oldu. Şanlı Türk milleti olarak Yıllarca içimizde bitip tükenmeyen o milli ve manevi duyguları en iyi temsil edecek olan lideri bekledik. Asırlardır Tuna’dan Fırat’a uzanan destanımıza, yenilerini ekleyecek liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la aynı davaya baş koymak da bu asrın bize bir hediyesi oldu. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, yaşatan ve onunla birlikte yaşayan aziz şehitlerimizin, , nenelerimizin ruhuyla savaşmayı bir borç biliriz. Bunun içindir ki dün,15 yaşında sırtına tüfeğini, parmağına kınasını kendisine yoldaş edinmiş Ömerlerimiz bugün sırtına ümmetin yükünü, bileğine davasının gücünü alarak çarpışacaktır. Bu savaş artık okun yaydan çıktığı, kılıçların güneşin alnında parladığı, mermilerin çarpıştığı bir düzen değil; bu savaş, aklın vicdana hükmettiği, hırsın insanlığı körelttiği, kalemin kağıda dost olmadığı bir savaş. Bu çetin yolda omuzlarımızda devlet, gözlerimizde kararlılık, sözlerimizde doğruluk, ayaklarımızda dikenlerle yürüyeceğiz zafere. Çünkü biliriz ki 21 yaşında İstanbul’u Haçlıdan alan Fatih'in, Safevi’yi tarihten silmiş Yavuz’un kanı damarlarımızda aktığı müddetçe onların kini, bizim dirilişimiz bitmeyecek. Asım’ın nesli namusunu çiğnetmedi, kıyamete kadar çiğnetmeyecek.

Gençler bu süreçte en çok görev size düşüyor. Sizler bizim; memleketin her zerresine ektiğimiz umut tohumlarımızsınız, büyüyeceksiniz ve etrafınıza kocaman gölgeler vereceksiniz. Bir kere kurursanız bir daha yeşeremezsiniz. O yüzden her zorluğa göğüs gererek büyümeye bakın, bu ülkenin sizlerin gölgesine, köklerinizin sağlamlığına ihtiyacı var. Biliyorum ki bizlerden sonra bu bayrağı, layıkıyla ileriye taşıyacak olanlar sizsiniz. Biz her zaman yanınızdayız, yeter ki bu davayı sahipsiz bırakmayalım” dedi.

Başkan Urlu’nun ardından konuşan AK Parti Korkuteli ilçe Başkanı Kemal Sancaktar ise, Hamdi Murat Urlu’ya görevinde başarılar dileyerek, Korkuteli için hizmete bugüne kadar görev alan diğer başkanlar gibi yeniden başkan Urlu ile birlikte layıkıyla devam edeceklerini söyledi.

Kongrede Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Gençlik kolları il Başkanı Ali Bayram Doğan, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse konuşma yaptılar.

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, “ Siyaseti besleyen kadın ve gençlik kolları olduğunu belirtti. Gençleri çok fazla önemsediğini kaydeden Köse, “ TBMM’ye baktığımızda birçok arkadaşım geçmişinde ya gençlik kollarında ya da kadın kollarında görev almış. Bunu başarabilen tek parti AK Partidir. Gençlere en büyük önemi veren parti Ak Parti’dir. Ak gençlik bu ülkenin zenginliği ve dinamizminin kaynağıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatına gençlik kolları başkanı olarak başlamasından dolayı her zaman gençlere kulak verdi, sözüne değer verdi, siyasetin öznesi olarak gördü. Sayın Cumhurbaşkanımıza gençlik olarak borcumuz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedefleri büyük bizlerde bu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. Hedefi olmayan insanların ulaşacağı bir yeri yoktur.2023,2053 ve 2071 hedeflerine taşımak için gençler olarak söz veriyoruz” dedi.
Gençlik kolları kongresine AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Gençlik kolları il Başkanı Ali Bayram Doğan, Korkuteli ilçe başkanı Kemal Sancaktar, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkan yardımcısı Mehmet Çelik ve yönetimi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tülay Yıldız, geçmiş dönemlerde AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev alan partililer, çevre il ve ilçelerden gelen partili yöneticiler ile üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.

Kongre sonrası AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, AK Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Murat Urlu’ya mazbatasını verdi.

AK Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Murat Urlu başkanlığında yeni yönetim; Ali Gökçe, Emre Giliğ, Fahrettin Okutan, Fatih Çay, İsmet Arslan, Mehmet Aydemir, Fatih Kuyucu, Mehmet Küçükkarasucu, İsmet Arslan, Mustafa Kaşlı, Mehmet Kara, Osman Çetin, Suat Ünal, Tunahan Atik, Emre Yorulmaz, Yusuf Karamanlar, Zübeyir Toklu, Yasemin Özer, Hilal Şebekli.

Adem DURMAZ/ KORKUTELİ

NNNN

 
 

 

 

 

KAYMAKAM ÇİMŞİT’TEN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
KAYMAKAM ÇİMŞİT, “MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR” ...
19.10.2020 (0)
MHP Antalya Hilmi Durgun İle ‘Devam’ Dedi
MHP Antalya İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi ...
19.10.2020 (0)
SANCAKTAR, MUHTARLARIMIZIN KATKILARIYLA KORKUTELİ’
SANCAKTAR, MUHTARLARIMIZIN KATKILARIYLA KORKUTELİ’MİZİ GÜZEL YARINLARA TAŞIYACAĞ...
19.10.2020 (0)
Başkan Sancaktar’dan Kadın Çiftçiler Günü Mesajı
Başkan Sancaktar’dan Kadın Çiftçiler Günü Mesajı ...
16.10.2020 (0)
KORKUTELİ BELEDİYESİNDE COVİD TEDBİRİ
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek sosyal medya hesabından yaptığı açıklama i...
14.10.2020 (0)
AK GENÇLİKTE URLU GÜVEN TAZELEDİ
AK Parti Korkuteli Gençlik Kolları'nın 6’ıncı ilçe kongresi yapıldı. Tek liste y...
12.10.2020 (0)
İşlek, Hilmi Durgun Başkanımızın Yanında
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Sosyal paylaşım sitesinden bir açı...
10.10.2020 (0)
Ekim Devam Meclisi Toplandı
Korkuteli Belediye Meclisi, Ekim ayı 2020 Olağan devam Meclis toplantısı dün saa...
10.10.2020 (0)
Müftü Yazıcı, Yapılmışev’i Ziyaret Etti
Korkuteli İlçe müftüsü Selim Yazıcı, ziyaretler kapsamında geçtiğimiz günlerde t...
9.10.2020 (0)
CHP’de İlk Aday Karadeli
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli teşkilatının olağanüstü kongre tarihi belli ol...
9.10.2020 (0)