Foto Galeri WebTV

11 Ekim 2019 Cuma  09:50
Yapılmışev, Barış Pınarı İle Zulüm Sona Erecek
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatını önemini ve gerekliliğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.
 Paylaş
QR Kodu
 

GÜLÜZAR KÜÇÜKKESKİN

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatını önemini ve gerekliliğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.

MHP İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev yaptığı açıklamada şunları söyledi “Barış Pınarı Harekâtı; gerek bütün vatandaşlarımızın,  gerek Türkiye’de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizin selamet, huzur ve sükûnu, gerekse başta Arap Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin hürriyet, esenlik ve güvenliğinin temini açısından büyük önem arz etmektedir.”

 

Barış Pınarı ile zulüm sona erecek

Barış Pınarı hareketinin terör örgütlerinin zulmüne son verme amacı taşıdığını belirten Yapılmışev sözlerine şu şekilde devam etti “Harekât; Türkiye topraklarında PKK, Suriye’de PYD ve türevleri olarak faaliyet gösterip emperyalist odakların çıkarlarını temsil eden bölücü terör örgütünün tasallut ve zulmüne son vermeyi hedeflemektedir.”

 

Hareket sınır güvenliğimiz için meşrudur

MHP olarak hükümetin yanında olduklarının altınıda çizen Yapılmışev “Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekâtı’nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın R. Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız” dedi. MHP İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev basın açıklamasının devamında MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin de açıklamasına değinerek şunları söyledi “Liderimiz genel başkanımız dr. Devlet Bahçeli’nin de vurgu yaptığı gibi Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. Türk milleti ihmal ve inkarı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasındadır. Barış Pınarı Harekatı’yla Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin kara sınırlarına paralel olacak şekilde hem güvenli bölge tesis edilecek hem de bölgeye huzur, sükunet ve istikrar yerleşmiş olacaktır."

 

Dualarımız şanlı ordumuz için

Yapılmışev “Bu vesileyle belirtmek isteriz ki teşkilatımız mensuplarının ve camiamızın, Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK-PYD militanlarıyla bin yıllık kardeşlik hukukumuzun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşlarımız arasındaki hayati farkı titizlikle gözeteceklerinden asla şüphemiz yoktur. Korkuteli MHP teşkilatı olarak da kutlu bir seferde olan Gazi Ordumuza destek olacağız. Ömer Başkanın başlatmış olduğu askerlerimize büyük moral olacak meyve yardım çağrısına canı gönülden katıldığımızı belirtir. Tüm vatandaşlarımızın da bu çağrıya destek olmalarını bekliyoruz. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir.” diyerek açıklamasına son verdi.  

 

 

 
 

 

 

 

Ak Parti Eski Ve Yeni İlçe Yönetimleri Bir Araya G
AK Parti Korkuteli eski ve yeni ilçe yönetim kurulu üyeleri, yemekte bir araya g...
27.02.2020 (0)
Sancaktar Mazbatasını Aldı
AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı seçilen Kemal Sancaktar, mazbatasını dün aldı. G...
27.02.2020 (0)
Doğalgaz Ve Korkuteli -Bucak Yolunda Sıkıntı Yok
Pazar günü AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatının 7’inci olağan kongresine katılan...
25.02.2020 (0)
AK PARTİ’DE SANCAKTAR YENİDEN BAŞKAN
Ak Parti Korkuteli 7’inci Olağan Kongresinde tek liste halinde seçimlere giren v...
24.02.2020 (0)
Tınkaz, Güven Tazeledi
İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatının 1’inci Olağan Kongresini Belediye düğün sa...
24.02.2020 (0)
Ak Parti’de Kongre Heyecanı
“Türkiye için inandığın yolda yürü” sloganıyla 7’inci Olağan Kongre sürecini baş...
22.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında “Özgen” Dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları olağan kongresinde tek listeyle ...
19.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında Özgen dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları Kongresi bugün gerçekleştirilece...
18.02.2020 (0)
Vali Karaloğlu: EDS Mart Veya Nisanda Devreye Giri
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, bir süredir kurulum çalışmaları devam eden Elekt...
8.02.2020 (0)
Organize Mermer Sanayi Müteşebbis Heyeti Toplandı
Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Vali Münir Karalo...
8.02.2020 (0)