Foto Galeri WebTV

5 Eylül 2019 Perşembe  11:02
2019-2010 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Topla
2019-2020 eğitim öğretim yılının huzur ve güven içinde geçirilebilmesi amacıyla Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit başkanlığında, Korkuteli Öğretmen evi toplantı salonunda okul güvenliği tedbirleri değer
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

2019-2020  Eğitim Öğretim yılı Okul Güvenliği Toplantısı Öğretmen evi Konferans salonunda ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit başkanlığında gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların güvenlik konuları başta olmak üzere, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konularının ele alındığı Okul Güvenliği toplantısına ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet yıldız, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Emniyet Müdürü Hakan Selen, okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ömer Çimşit, Okul güvenliğinin  altını çizerek, “Çocuklarımızın rahat huzurlu bir eğitim alması için hepimiz, öğrenci velileri, okul aile birlikleri, servis sorumluları ve bütün paydaşlar olarak birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Birinci hedefimiz güvenli eğitimdir. Güvenli eğitim yapabilmemiz için güvenli bir ortam lazım. Çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretim hayatına devam etmelerini sağlamak amacıyla okullarda güvenliklerin harfiyen uygulanması için gerekli tüm çalışmaların titizlikle yapılacağını söyledi.

Özellikle okullarda esrar ve uyuşturucu kullanan öğrencilerin tespiti, Okul çevresi güvenliği, İnternet kafe denetimi, açıkta sigara satışı, okullardaki güvenlik kameralarının hazır olması, okul çevresinde metruk binalar, pansiyonlarda yemek numunelerinin mutlaka alınması bizim ilk önceliğimiz olmalı.

Ayrıca Kaymakam Çimşit, Okullara servis ile öğrenci taşıma yapan servislerin takibinin yapılması, Öğrencilere kötü söz yerine disiplin kurulunun çalıştırılmasını talep etti. Ayrıca, okul servis denetimlerinin 9 Eylül itibariyle sıkı bir takip başlayacağı konusunda da uyarı yapıldı.

Toplantıda yapılan konuşmalarda, başta okul müdürleri olmak üzere tüm yetkili birimlere gerekli uyarılar yapıldı. Öğrencilerin her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutulabilmesi, servis ve kantin işletmeciliği gibi sağlık ve can güvenliği içeren hassas konularda okul yönetimlerinin tüm gayret ve dikkatleriyle çalışması gerektiği vurgulandı. Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar, okullardaki ihtiyaç, talep ve önlemler konusundaki görüşlerini iletirken, başta İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız olmak üzere tüm ilgili amirler gerekli notları alarak, çözümleri konusunda çalışmalar yapılacağı, gerekli önlemlerin alınacağı ve takipçisi olunacağını belirttiler.

 

 

 
 

 

 

 

HEM ’den Yabancılara Türkçe Eğitimi Seferberliği
Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi, ilçede bulunan bir ÇEK Cumhuriy...
25.02.2020 (0)
İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan İlçemizi Ziya
İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İlçemizi ziyaret ederek, İlçe Milli Eğitim...
22.02.2020 (0)
Nene Hatun Derslere Egzersizi İle Başlıyor
Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, haftanın belirli günlerin...
22.02.2020 (0)
4-6 Yaş Kur'an Kursu Öğrencileri Kurum Ziyaretinde
Korkuteli İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Rahmiye Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur’an Kursunun ...
19.02.2020 (0)
Emekli Öğretmen Tuğ, Öğretmenlere Kitabını Hediye
Emekli öğretmen ve idareci Fahrettin Tuğ, 46 yıl sonra çıkardığı kitabını ilçede...
13.01.2020 (0)
Dev Ödül Sınavı Yapıldı
Ödül Okullarının dev ödül sınavı hafta sonu gerçekleşti. Sınava İlkokul 4’üncü s...
13.01.2020 (0)
Kütüphane Işık Saçıyor
Halk Kütüphanesinde 2019 Yılında 13 bin 472 Kişi Kitap Okudu ...
13.01.2020 (0)
DEV ÖDÜL SINAVI BUGÜN
Korkuteli eğitimine 25 yıl önce dershanecilikle başlayan ve şuanda Kargalık Maha...
11.01.2020 (0)
Yıldız’dan Başarılı Öğrencilere Ödül
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, başarılı öğrencilereyapılan tö...
9.01.2020 (0)
CUMHURİYET’TE HEDEF BÜYÜK
Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu bu yıl LGS ‘de y...
7.01.2020 (0)