Telefon
WhatsApp
ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
 
 
9 aylık maratonun ardından Korkuteli’nde 9 bin 454 öğrenci ve 858 öğretmen tatile çıktı.
Korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 6 Eylül 2021'de yüz yüze olarak başlatılan 2021-2022 eğitim öğretim yılı sona erdi. Korkuteli ilçe milli eğitim Müdürlüğü tarafından Yaşar Yalçın, Fikrîye Ramazan Yalçın ve İmrahor İstiklal ilk ve Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karne öncesinde sınıflarda karneler öğrencilere İlçe Kaymakamı Resul Özdemir, Belediye Başkan vekili Ogün Taş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, oda başkanları ve öğretmenler ve veliler, sınıflarda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Korkuteli’nde 64 okulda 9 bin 454 öğrenci bugün karnelerini alarak tatile girdiler. Bu yılın en önemli özelliğinin iki yıl aradan sonra tekrar öğrencilerle yüz yüze eğitime başlamak olduğunu, Bu yılı kapatmadan, okullarımıza ara vermeden eğitim öğretimimizi sürdürdük” dedi.
Tak, öğrencilerin notlarını inceleyerek, çocuklara yaz tatilini en güzel şekilde geçirmelerini ve bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak, Bu eğitim öğretim yılında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımız yaz döneminde dinlendikten sonra yeni bir eğitim yılına başlayacağız. Bizim en önemli servetimiz, insanımız iyi eğitilmiş genç nüfusumuzdur. Genç nüfusumuzun daha iyi eğitilebilmesi için seviyemizin daha iyi hale gelebilmemiz için eğitimin çok önemli bir yeri vardır” dedi.
Tak yıl sonu mesajını da yayımladı.
Tak, "Sevgili Öğrencilerimiz,
Büyük bir coşku ve heyecanla başladığınız 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılını verimli bir şekilde tamamlayıp karnelerinizi aldınız. Eğitim yılı boyunca çok çalıştınız, çok yoruldunuz ve dinlenmeyi hak ettiniz. Yaz tatilinizi hem dinlenerek hem de çeşitli sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerle dolu dolu geçirebilirsiniz. Bol bol kitap okumayı ihmal etmeyin. Nihayetinde tatili kendinizi yenilemek, yeni beceriler kazanmak için en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Hepinize iyi tatiller diliyorum.
Saygıdeğer Velilerimiz,
Eğitim-Öğretim yılı boyunca sizlerin de en az öğrencilerimiz kadar yorulduğunuzu ve çaba harcadığınızı biliyoruz. Her çocuk eşsiz bir dünyadır. Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Bizlere her konuda destek olduğunuz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Değerli Öğretmenlerimiz,
Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız ve oldukça verimli geçirdiğimiz Eğitim-Öğretim yılını huzur ve mutluluk içinde tamamlamış bulunuyoruz. Yıl boyunca gerçekleştirdiğiniz faaliyetlerle ilçemizin başarı seviyesinin arttırılmasında ve çocuklarımızın gelişiminde gösterdiğiniz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Dinlenmeyi fazlasıyla hakettiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımızı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.
2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022’de başlayacak ve 16 Haziran 2023’te sona erecek.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!