Telefon
WhatsApp
LİSELERE YERLEŞTİRMEDE ARİF CEBECİ FARKI

 

2021-2022 Eğitim-öğretim yılında 81 öğrencinin mezun olup sınava girdiği Arif Cebeci Ortaokulundan merkezi yerleştirme sınav puanıyla öğrenci alan kurumlardan 23 öğrenci Fen Liselerine,  7 öğrenci Proje Anadolu Liselerine, 3 öğrenci Sosyal Bilimler Liselerine yerleşmiştir. Arif Cebeci Ortaokulu, merkezi yerleştirme sınav puanıyla öğrenci alan okullara öğrenci yerleştirmede   % 41 ‘lik oranla bu yıl da büyük bir başarıya imza atarak kendisine gösterilen yoğun ilgiye ne kadar layık olduğunu bir kez daha göstermiştir. İstanbul Kartal İmam Hatip Lisesi, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, Antalya Anadolu Lisesi, Aksu Fen Lisesi başta olmak üzere çevre il ve ilçelerdeki merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alan okullara yerleşmişlerdir.

Okul Aile Birliği Başkanı Raziye Özalp konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Başta öğrencilerimiz olmak üzere elde edilen başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi ve okul idaremizi tebrik ediyor, desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Akif Tak ve Hayırseverimiz Sayın Arif Cebeci’ye teşekkür ediyor, öğrencilerimize bundan sonraki öğretim hayatlarında da başarılar diliyorum. 2022 LGS yerleştirme sonuçlarının, okulumuzun her geçen yıl artan başarısının tesadüf olmadığını okul idaresi, öğretmen ve velilerin özverili çalışmalarının bir eseri olduğunu göstermektedir.” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Raziye Özalp: “Önümüzdeki eğitim öğretim yılında da yapılacak akademik çalışmalar, sosyal ve sportif faaliyetlerle başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum, okul idaresine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!