Telefon
WhatsApp
LGS BİRİNCİSİ ÖDÜLÜNÜ ALDI
 
Açıldığı yıldan itibaren çok önemli başarılara imza atan Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu 2022 Liseye Geçiş Sınavı’nda da farkını ortaya koydu. Resmi olmayan sınav sonuçlarına göre Hasan Ali Arıtürk, tüm soruları doğru cevaplayıp sadece bir soru boş bırakarak Korkuteli ’deki en yüksek puanı almayı başardı. Daha önceki yıllarda da TEOG Türkiye birincisi çıkaran okul yerleştirme oranı ve başarısı ile de dikkat çekiyor. Okul genelinde ise öğrencilerin birçoğu büyük başarıya imza attı.
LGS’de önemli bir başarıya imza atan Hasan Ali Arıtürk, karne dağıtımının ardından yapılan ödül töreni ile hayırsever iş adamı İrfan Önal tarafından çeyrek altın ile ödüllendirildi.
1 Şubat 2009 tarihinde Korkuteli ’de Seval ve Bahattin Arıtürk çiftinin çocukları olarak dünyaya gelen Hasan Ali Arıtürk, ilkokulu Fikrîye Ramazan Yalçın İlkokulunda tamamladıktan sonra ortaokulu 5. Sınıftan itibaren Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulunda tamamladı.
BEKLEDİĞİM BİR SONUÇTU
İlçe birincisi Hasan Ali Arıtürk, “Sınav sonrası öğretmenlerimizle birlikte sonuçları değerlendirirken heyecanlıydım. Ama beklediğim bir sonuçtu çünkü 5. sınıftan beri planlı bir şekilde sürekliliği koruyarak çalıştım. Pandemi döneminde dahi ailemin ve öğretmenlerimin desteği ile eksiklerimi hızlı bir şekilde tamamladım. Okulumuz bize çevrimiçi eğitimde sürekli destekledi. Bizi hiç boş bırakmadılar. Ben de buna karşılık çaba gösterdim ve sonucunda başarıyı elde ettim. Hedefim Galatasaray Lisesine gitmek. İnşallah bu amacıma da ulaşırım. Bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta aileme, öğretmenlerime, okuluma teşekkür ediyorum.” dedi.
İLÇE BİRİNCİSİ ÇIKARDIĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ
Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu olarak LGS’de İlçe birincisi çıkarmanın oldukça gurur verici olduğunu söyleyen Okul Müdürü Süleyman Karaca: “Okulumuzda uyguladığımız eğitim sisteminin ne kadar başarılı olduğunun bir kez daha görmüş olduk. “Öğrencimiz Hasan Ali Arıtürk’ün LGS sınavında kazandığı bu büyük başarı sayesinde çok mutlu ve gururluyuz. Bu yıl yapılan LGS sınavı oldukça zorlayıcıydı. Hem öğrencilerimiz hem de veliler için bu zorlu süreci başarıyla atlattık. LGS’de aldığımız bu başarı da bizim eğitimdeki başarımızın bir göstergesi oldu. Okulumuzun öğretim programları kişisel ve bilişsel becerileri geliştirmek üzere kurgulanmıştır. Hasan Ali Arıtürk ise disiplinli ve sistemli bir öğrenci olarak, okulumuzun eğitim ve öğretiminden, başarılı bir şekilde yararlanarak, okulumuzdaki öğrenme yolculuğunu tamamladı. Bu büyük başarısı için öğrencimizi, ailesini ve öğretim yolculuğunda ona rehberlik eden tüm öğretmenlerini tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!