Telefon
WhatsApp
KORKUTELİ’NDE MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm ülkede olduğu gibi Korkuteli’nde de anma programı düzenlendi.  15 Temmuz darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde Korkuteli’nde anma programları ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Program; Şehitler anıtında gerçekleşti.  İlk olarak Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi tarafından hazırlanan Fotoğraf sergisi gezildi ve akabinde milli birlik yürüyüşü gerçekleşti.

Korkuteli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yoğun katılımla gerçekleştirildi. 
FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin dördüncü yılında, 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Korkuteli’nde ilk olarak İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek,  protokol üyeleri, siyasi parti başkanları ile askeri erkan başta olmak üzere yüzlerce vatandaş 15 Temmuz Destanı için şehitler anıtında bir araya geldi.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Hain darbe girişimi gecesi ortaya çıkan destansı hikayenin anlatıldığı video meydanı dolduran yüzlerce vatandaş tarafından dikkatle takip edildi. 15 Temmuz demokrasi şehidi Şehit Yasin Naci Ağaroğlu’nun babası Osman Ağaroğlu, günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı.

Ağaroğlu konuşmasında, “Bizler esaret altında yaşamaktansa, şehadeti tercih eden bir milletiz. Çünkü biz esareti kabul etmeyiz ve devamlı olarak şunu söyleriz; mektebinde şehadet olan bir milletin, kaderinde esaret yoktur.

Bir zamanlar bizde millet, Hem de nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz.  Alnımız açık başımız dik olarak şükrediyoruz ve yine “Esaret altında yaşamak yerine şereflice ölmeyi tercih ederiz” diyen bir milletin torunu olarak her zaman şunu söylüyoruz, “Mektebinde şehadet olan bir milletin kaderinde esaret yoktur”  düsturu ile hareket ediyoruz. 15 Temmuzda, Tankların karşısında milletimiz, cephanesizi silahsız olduğu halde, takların karşısında 0 metrede mücadele etti. Ve tüm teknolojinin tüm icaplarını imkanlarını kullanan o iblislere karşı, iyi bir zafer yapmışlar ve bizlere hediye etmişlerdir. Biz inanıyoruz ki, İstiklal marşında ifade edildiği gibi, Yurdumuzun üzerinde tüten en son ocak sönmeden kimsenin bu bayrağı indirmeye, minarelerimizdeki ezan seslerini susturmaya gücü yetmeyecektir. Ve vatanımızı işkal etmeye gücü yetmeyecektir. Onun için Biz her zaman hazırız, çocuklarımız evlatlarımız buna her zaman hazırdır” dedi.

Ardından Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit birer konuşma yaptı.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, “15 Temmuz’un Türk halkının demokrasiyi tüm dünyaya gösterdiği gün olduğunu söyleyerek, “Yüce Türk milleti FETÖ darbe girişimine karşı 5 yıl önce tüm siyasi etnik ve kültürel ayrılıklarını bir kenara bırakarak Anayasa’yı askıya almak isteyen masum sivilleri vurup, meclisi bombalayan darbecilere karşı tek vücut olduğu ve ‘Egemenlik kayıtsız şartsız’ dediği bu gün 15 Temmuz. O gece hainler bir şeyi unutmuşlardı; asırlardır bağımsızlığına gem vurulamamış, bunun uğuruna canını hiçe sayan Türk milletini. Bağımsızlık ve demokrasi uğruna canlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Ruhları şad olsun. Milletimiz sokaklarda tıpkı Çanakkale savaşında, İstiklal harbinde olduğu gibi tüm fertleri ile tek yürek, tek bilek olmuş iradesini darbeci alçaklara çiğnetmeyen bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. FETÖ’nün yaptıkları karşısında milletimiz canından ve canından çok daha fazla sevdiği çocuklarından vazgeçmiş ama vatanına bayrağına el sürdürmemiştir” dedi. 

Korkuteli İlçe Müftüsü Mustafa Kızmaz tarafından dua yaptırıldı. Duanın ardından saat 00.13’te sela ile sona erdi. 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 7 5 1 16
2 GS  Galatasaray 7 5 1 16
3 İBFK  M.Başakşehir 6 4 0 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
5 KON  Konyaspor 7 4 1 14
6 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
7 TS  Trabzonspor 7 4 2 13
8 KYS  Kayserispor 7 4 3 12
9 GFK  Gaziantep FK 7 3 2 11
10 KSM  Kasımpaşa 7 3 4 9
11 ALNY  Alanyaspor 7 2 3 8
12 GRS  Giresunspor 6 2 3 7
13 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
14 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
15 İST  İstanbulspor 6 1 3 5
16 MKE  Ankaragücü 6 1 4 4
17 SVS  Sivasspor 7 0 3 4
18 ÜMR  Ümraniyespor 7 0 5 2
19 HTY  Hatayspor 6 0 5 1
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği