Telefon
WhatsApp
KORKUTELİ’NDE İLK DOĞALGAZ ATEŞİ YANDI
Türkiye’nin en yaygın 2’nci doğal gaz dağıtım şirketi Enerya Enerji, Korkuteli’nde doğalgazın gelmesi için devam eden çalışmalar kapsamında, Belediye önünde ilk doğalgaz ateşini yandı. Doğalgaz, Bugün ilk defa abonelere verilecek.
Korkuteli Belediyesi önünde test yapmak için toplanan Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, MHP İlçe Başkanı Medine Yapılmışev ve Enerya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu, ilk deneme ateşini yaktılar.
Açıklama yapan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Bugün burada test yapmak için toplandık. Malumunuz çok uzun yıllardır Korkuteli’mizin doğalgaza kazandırılması ile ilgili devletimizin ve hükümetimizin uzun çalışmaları sonucunda, Seçim sonrası ilçemize gelen Enerji bakanımız Cumhur ittifakının istek ve talepleri ile normal şartlarda 2022-2023 için 3-3 olarak planlanan doğalgazı, Enerji bakamımız ile yaptığımız görüşmeler sonrası bu yıla çekilmişti. Normalde 3 mahalleydi ancak bunu 5 mahalleye çıkarttık. 51 kilometrelik hattın 39 kilometresi bitti. Şuna tamamlanan hatlarımıza Doğalgazımız verildi. Daha önce 30 Ekim olarak verilecek olan doğalgazımız 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle evlerinde doğalgazı döşeten hatları döşenmiş tüm abonelere doğalgazımızı vereceğiz” dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ise, “Bugün doğalgazın ilk deneme ateşini yakacağız. Bunun verdiği mutluluk tarif edilemez. İlçemiz bu hizmete Pazartesi itibariyle kavuşuyor. Bu süreçle ilgi bazı sıkıntılar oluştu. İlk ateşi Mevlüt Çavuşoğlu bakanımız ile birlikte yapacaktık. Arada Pandemi, Yangın ve Sel olayları oluştu. Ama ana hatta son bağlantı bitimi sonrası Bakanımızın katılımıyla açılışını yapacağız. İlçede hattını döşemiz tüm hemşerilerimiz Pazartesi itibariyle evlerinde doğalgazı evlerinde yakmaya başlayacaklar. Pazartesi günü Enerya’nın bölge müdürü, CK Elektriğin bölge müdürü, Asat’ın bölge müdürü Türk Telekom’un bölge müdürü, Kaymakam Bey, Belediye başkanımız, Medine başkan ve benim de katılımım ile koordinasyon toplantısı gerçekleşecek. Koordinasyon toplantısında doğalgaz ile ilgili tüm detaylar masaya yatırılacak. Ben buradan Başta Mevlüt Çavuşoğlu bakanımıza, İl Başkanımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ederim” dedi.
MHP İlçe başkanı Medine Yapılmışev ise, Şuan ilçemizde tarihi güne tanık olmaktayız. Doğalgaz geldi gelecek diye konuşmalara karşı Bugün doğalgazın ilk deneme ateşini yakmış bulunmaktayız. Ben buradan Mevlüt Çavuşoğlu bakanımıza, ak Parti yetkililerine, Belediye başkanımıza ve Enerya yetkililerine çok teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra ilçe kaymakamı Ömer Çimşit te, “Korkuteli ilçemizin uzun zamandır en büyük hallerinden birisi olan Doğalgaz’a her geçen gün yaklaşıyoruz. Uzun zamandır caddelerde, sokaklarda hummalı çalışmalar yürütülüyordu ve bugünde ilk ateşi yakacağız. Ben buradan bu süreçte emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız il ve ilçelerinde doğalgaza kavuşturulması noktasındaki talimatları, onun devamında Enerji ve Tabi kaynaklar bakanımızın yaklaşık 3 yıl önce bizlere vermiş olduğu bir söz vardı. Enerji ve Tabi kaynaklar bakanımıza, Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Kültür ve Turizm bakanımıza, Antalya Milletvekillerimize, İlçemizin kıymetli Belediye Başkanımıza, ilçemizin kıymetli siyasi parti başkanları Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar’a, MHP ilçe başkanı Medine hanıma, Belediye meclis üyelerine, Enerya şirketinin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum. İnşallah doğalgazın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Enerya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu ise, “Bugün uzun bir yolculuğun başlangıcındayız. Tamamladığımız hatları teknik şartnameler çerçevesinde devralacağız. Sizleri biraz toz toprakla uğraştırdık. Ancak doğalgaz süreci böyle başlıyor. Kısa sürede de aboneliklerin yapılmasıyla üst yapılar tamamlanacak. Korkuteli’nde 64 kilometre hat planladık. Bunun 44 kilometresi tamamlandı. Yüzde 40’tan daha azı kaldı. Ekim sonuna kadar ana hatlar bitecek. Korkuteli’mize bu yıl 11 bin konuta doğalgaz sağlayacağız. Sizlerde de bir an evvel işlemlerinizi tamamlamanızı bekliyorum. Kış gelmeden hemşerilerimizin işlemlerini tamamlamalarını istiyorum. Korkuteli’miz ve memleketimiz için hayırlı olsun” dedi.
Daha sonra ilk doğalgaz ateşi yandı.
Bugün evlerinde doğalgazı döşeten hatları döşenmiş tüm abonelere doğalgaz verilecek.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ALT  Altay 7 5 2 15
2 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
3 TS  Trabzonspor 6 4 0 14
4 HTY  Hatayspor 6 4 1 13
5 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
6 KON  İH Konyaspor 6 3 0 12
7 ALNY  Alanyaspor 6 4 2 12
8 FKGK  Karagümrük 6 3 1 11
9 KYS  Kayserispor 6 3 2 10
10 GFK  Gaziantep FK 6 2 2 8
11 GS  Galatasaray 6 2 2 8
12 SVS  Sivasspor 6 1 2 6
13 ADS  Adana Demir. 6 1 2 6
14 YMS  Y.Malatyaspor 6 2 4 6
15 GÖZ  Göztepe 6 1 3 5
16 KSM  Kasımpaşa 6 1 3 5
17 ANT  Antalyaspor 6 1 3 5
18 İBFK  M.Başakşehir 6 1 5 3
19 GRS  Giresunspor 6 0 5 1
20 ÇRZ  Ç.Rizespor 6 0 5 1
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği