Telefon
WhatsApp
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
 
2022-2023 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Korkuteli’nde düzenlenen törenle kutlandı. İlk olarak şehitler anıtına Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin bırakılmasının akabinde kutlamalar Fikriye Ramazan Yalçın ilkokulunda devam etti.
Okulda düzenlenen kutlama törenine Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan vekili Mustafa Kızılsert, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vedat Kılınç, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, siyasi parti ilçe başkan ve yönetimi, Hayırsever Ramazan Yalçın ve ilçe protokol üyeleri katıldı.
İlköğretim Haftası dolayısıyla Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, “Bugün çok mutluyuz. Yaz boyunca sessiz kalan okullarımız sahipleri ile buluştu. Öğrencilerimiz okullarına kavuştu. Bugün aynı zamanda gururluyuz. Çünkü ilçemiz, eğitim anlamında artarak devam eden bir değer haline gelmeye başlamıştır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı tüm okullarımızda bütün öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her alanda dolu dolu geçirdiği bir yıl oldu. Hem ilimize hem de il dışına sıçrayan büyük başarılara ve etkinliklere hep birlikte imza atıldı.
Bu başarılarının kazanılmasında başta öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz olmak üzere destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Saygıdeğer velilerimiz; şunu özellikle vurgulamak isterim ki Okul aile işbirliği vazgeçilmez bir öğedir. Birlikte hareket ederek çok daha hızlı ve kolay yol alabileceğimizi belirtmek isterim. Öğretmenlerimize duyacağınız güven ve vereceğiniz destek onların çalışmalarını kolaylaştıracak ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamada büyük katkıları olacaktır. Ön yargılardan kurtulun, okul ve eğitimle bağdaşmayan beklentileri bir kenara atın. İdarecilerimize ve öğretmenlerimize karşı pozitif bir veli tutumu sizlerden bekliyor ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz.
Evet Sevgili öğrencilerim; sizlerden istediğimiz ülkemizin Milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimsemeniz, bu değerleri koruyarak geliştiren ailesini vatanını ve milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan bireyler olmanızdır. Sizler öğretmenlerinizden ve okuldan çok şey öğreneceksiniz. Ama önemli olan sadece öğrenmek değil, öğrendiklerinizi hayata geçirmek ve davranış haline getirmek önemlidir.
Kıymetli öğretmenlerim; sizlerden isteğim bugüne kadar gösterdiğiniz başarılı ve fedakar çalışmalarınızı daha da arttırarak devam etmenizdir. Sizler geleceğimize, Vatanımıza yön verecek çocuklarımızı yetiştirensiniz. Her çocuğu kendi evladınız gibi görüp onlara şefkat ve ilgiyle yaklaşıp geleceğe güvenle hazırlamalısınız. Çünkü yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle 2022- 2023 eğitim öğretim yılının idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve ilçemize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni eder; bu süreçte bizlere destek olacak herkese şimdiden camiamız adına teşekkür ederim. Yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.
İlköğretim Haftası kutlamaları öğretmen ve öğrencilerin şiirler okuması ve hazırlamış oldukları çeşitli gösterileri sunması ile sona erdi.
Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü de, “Artık bilgiye ulaşmak çok kolay ancak bilgiye hızlı ulaşmanın en önemli şartı doğru, güvenilir ve düzgün bilgiye ulaşmaktır. Bunun için de bu konuda en kolay ulaşabileceğiniz, sizlere yardımcı olacak en güvenilir kişiler öğretmenlerinizdir. Dolayısıyla doğru bilgilenmeyi okul dışında edinmek istiyorsanız mutlaka öğretmenlerinizden yardım almak durumundasınız. Bu çağda teknolojiden uzak kalmak mümkün değil ama belli sürelerde teknolojik aletlerden uzak kalıp ailenize, arkadaşlarınıza, yakın çevrenizdeki insanlara zaman ayırın; insanları çevreyi tanımaya vakit ayırın. Çünkü dünya sadece dijital dünyadan ibaret değil. Sizler bu yaşlardan başlayarak mutlaka kitap okuma alışkanlığı edinin, spor yapmaya vakit ayırın, derslerinize düzenli çalışmaya gayret gösterin” dedi.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 7 5 1 16
2 GS  Galatasaray 7 5 1 16
3 İBFK  M.Başakşehir 6 4 0 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
5 KON  Konyaspor 7 4 1 14
6 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
7 TS  Trabzonspor 7 4 2 13
8 KYS  Kayserispor 7 4 3 12
9 GFK  Gaziantep FK 7 3 2 11
10 KSM  Kasımpaşa 7 3 4 9
11 ALNY  Alanyaspor 7 2 3 8
12 GRS  Giresunspor 6 2 3 7
13 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
14 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
15 İST  İstanbulspor 6 1 3 5
16 MKE  Ankaragücü 6 1 4 4
17 SVS  Sivasspor 7 0 3 4
18 ÜMR  Ümraniyespor 7 0 5 2
19 HTY  Hatayspor 6 0 5 1
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği