Telefon
WhatsApp
ASKERLİK ŞUBESİNDEN DUYURU

 

Yayınlanan duyuruda; Askerliklerine aldıran yükümlülerin Ağustos 2022 sınıflandırma dönemi sonuçları yayınlanmıştır. Er statüsünde sınıflandırılan yükümlüler 18 Ağustos 2022, 15 Eylül 2022 ve 13 Ekim 2022 olarak üç grup halinde silahaltına alınacaklardır. Yedek subay ve yedek astsubay statüsünde sınıflandırılan yükümlüler ise 18 Ağustos 2022 tarihinde silahaltına alınacaklardır.

LİSTELER ASKERLİK ŞUBESİ DUYURU PANOSUNDA

Sevke tabii tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler askerlik şubesi duyuru panosuna asılmış olup, isteyenler öğrenebileceklerdir. Birinci grupta askere sevk olacak yükümlüler sevk evraklarını 08-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-devletten yada askerlik şubesi başkanlığından alabileceklerdir. İkinci grupta askere sevk olacak yükümlüler sevk evraklarını 05-15 Eylül 2022 tarihleri arasında e-devletten yada askerlik şubesi başkanlığından alabileceklerdir.

EVRAKLAR E DEVLETTEN YA DA ŞUBEDEN ALINABİLECEK

Üçüncü grupta askere sevk olacak yükümlüler sevk evraklarını 03-13 Ekim 2022 tarihleri arasında e-devletten yada Askerlik Şubesi Başkanlığından alabileceklerdir. Yedek subay ve yedek astsubay statüsünde askere sevk olacak yükümlüler ise sevk evraklarını 08-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-devletten yada askerlik şubesi başkanlığından alabileceklerdir. Sevk evraklarını almak üzere başvuracak yükümlülerin, kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İDARİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILACAK

Askere alınacaklar sevk evraklarını; birinci grup celp ve sevk dönemi için en geç 18 Ağustos 2022 tarihine kadar, ikinci grup celp ve sevk dönemi için en geç15 Eylül 2022, üçüncü grup celp ve sevk dönemi için en geç13 Ekim 2022 tarihine kadar almaları gerekmektedir. Yedek subay ve yedek astsubay statüsünde askere sevk olacak yükümlülerde sevk evraklarını en geç 18 Ağustos 2022 tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçu işlemiş olacaklarından idari para cezası ile cezalandırılacak, devamı halinde sulh ceza mahkemesinde yargılanacaklarından, yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır. Şeklinde duyuru yapıldı.

 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!