Telefon
WhatsApp
ANTALYA ÖZLENEN GÜNLERİNE DÖNÜYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya’nın kendisine atfedilen “Turizmin Başkenti” unvanını fazlasıyla hak ettiğini söyledi. Pandemiye rağmen Antalya’ya gelen turist sayısının geçen yıla göre arttığını belirten Başkan, “Antalya özlenen eski günlerine tekrar kavuşacak ve turizmde yeni bir rekora imza atacaktır” dedi.

“255 Sıra Sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun” TBMM genel kurulunda görüşülmesi sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Abdurrahman Başkan, turizm sektörünün istihdama katkısının 16 milyona ulaştığına dikkat çekti. Başkan, ” Yalnızca bu rakam bile turizm sektörünün ülkemiz açısından hayati öneminin ve ekonominin vazgeçilmez lokomotiflerinden biri olduğunun göstergesidir” dedi.

Sektörün gelişmesi yönünde Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen çalışmaları memnuniyetle takip ettiklerini belirten Abdurrahman Başkan, turizmin sürdürülebilirliğini inşa etmeye öncelik verilmesinin önemini vurguladı.  Abdurrahman Başkan, görüşülen kanun teklifi ile konaklama içeren tesislerin yapılması amacıyla yatırımcılara alan tahsis edilmesi konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığının yetkili kılınacağına işaret etti. Görüşülen kanun teklifiyle sektöre standart getirileceğini de söyleyen Başkan, konaklama tesisleri ile plaj işletmelerinin Bakanlıktan turizm işletmesi belgesi almaları zorunluluğu getirildiğini bildirdi.

TURİZMİN BAŞKENTİ ANTALYA

Abdurrahman Başkan, Antalya’nın, 640 km’lik eşsiz sahillerinin yanı sıra doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla da “deniz – kum – güneş” üçlemesi dışında diğer birçok turizm dalında öncü konumunda bulunduğuna dikkat çekti.  Abdurrahman Başkan, “Bunların başında eko turizm, doğa turizmi, kültür turizmi, spor turizmi, inanç turizmi, sağlık turizmi, kongre turizmi, mağara turizmi, kamp ve karavan turizmi ve pek bilinmese de kış turizmi gelmektedir. Tüm bu turizm odaklarını göz önüne getirdiğimizde Antalya’mızın kendisine atfedilen “Turizmin Başkenti” unvanını fazlasıyla hak ettiğini gururla söyleyebiliriz.” diye konuştu.

TURİZMDE REKOR KAPIDA

Pandemiye rağmen Antalya’ya gelen turist sayısının geçen yıla göre arttığını belirten Başkan, bu başarıda emeği bulunan, Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür etti.  Abdurrahman Başkan konuşmasını, ”İnanıyorum ki dört mevsim turizmin yaşandığı güzel şehrimiz alınan pandemi tedbirleri ve aşı bilincinin yaygınlaşmasıyla özlenen eski günlerine tekrar kavuşacak ve turizmde yeni bir rekora imza atacaktır.” diye sürdürdü.

BAŞKAN, ALİ GÜRBÜZ’Ü TEBRİK ETTİ

Abdurrahman Başkan, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini iki defa üst üste olmak üzere dört defa kazanarak altın kemeri Antalya’ya getiren Korkuteli Belediye Sporcusu Ali Gürbüz’ü tebrik etti ve “İnşallah seneye de kazanarak Altın Kemerin ebedi sahibi olmasını gönülden temenni ediyorum” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ALT  Altay 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
5 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
6 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
7 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
8 FKGK  Karagümrük 0 0 0 0
9 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
10 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
11 GS  Galatasaray 0 0 0 0
12 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
13 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
14 GRS  Giresunspor 0 0 0 0
15 YMS  Y.Malatyaspor 0 0 0 0
16 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
17 KON  İH Konyaspor 0 0 0 0
18 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
19 İBFK  M.Başakşehir 0 0 0 0
20 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği