Telefon
WhatsApp
Antalya'dan ilk Hacı Kafilesi Dualarla Uğurlandı
 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac organizasyonu kapsamında 2 yıl aradan sonra Antalya'dan ilk hac kafilesi dualarla kutsal topraklara yolcu edildi.
2 senelik pandemi arasından sonra yeniden başlayan Hac Ziyaretleri için Antalya İl Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya'nın katılımıyla tören düzenlendi.
Antalya Havalimanında düzenlenen törende, konuşan Müftü Yalçınkaya, " Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi bizi Kabemizden, Mescid-i Nebeviden ayırdı. Hasret kaldık. Bugün tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Çünkü pandeminin etkisini kaybetmesinin ardından Antalyamızdan ilk hacı kafilesini kutsal topraklara yolcu ediyoruz Hamdolsun.
Hac ibadeti, bütün Müslümanların gönlünde yatan, arzu ettikleri ibadetlerin başında gelmektedir. O güzel topraklara, o kutsal topraklara gitmeyi Allah size nasip etti. Bütün hacı adaylarının ibadeti şimdiden kabul olsun. Yolculuğunuz hayırlı olsun, sağlık içinde gidip gelerek sevdiklerinize kavuşun. Dualarınızda ümmeti Muhammed’i unutmayın. Peygamber Efendimize, Mekke ve Medine’ye selamlarımızı iletin" ifadelerini kullandı.
Törende hacı adayları ile ailelerinin heyecanlı ve duygulu oldukları gözlerden kaçmadı.
Yalçınkaya'nın açıklamaları ve duasının akabinde hacı adayları Kutsal Topraklara yolcu edildi
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!