Telefon
WhatsApp
AK KADINLAR, MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ak Parti Kadın Kolları başkanı Havva Nur Çivitci, mahallelerimizde girmedik ev bırakmayacağız” dedi.

Çivitçi, “AK Parti'nin diğer siyasi partilerden en önemli farkının teşkilatlarındaki dinamizmi olduğunu ifade ederek, “Özellikle kadın kollarındaki dinamizmi. Ama biz bu gücü en çok Cumhurbaşkanımızdan alıyoruz. Kadın kolları, akademi ve gençlik kollarının hep birlikte çalışmalarımız dayanışmanın ve ekip çalışmasının bir örneği. Siyasi parti olarak en önemli farkımız teşkilatımız. Ama bir önemli farkımız da şu, biz kadın erkek omuz omuza siyaset yapıyoruz. Tıpkı Asya steplerinden bu topraklara, Anadolu coğrafyasına geldiğimiz gün omuz omuza yolculuk yaptığımız gibi. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda düşmanla mücadele ederken omuz omuza verdiğimiz gibi. Bugün de sahnede yazdığımız gibi. Büyük Türkiye’yi inşa ederken yine omuz omuza siyaset yapıyoruz. İşte AK Parti'nin en önemli varlığı budur” dedi.

 

Çivitçi, 2002 Kasım seçimlerinden 12 gün sonra partimizin ilk icraatı olağanüstü hali kaldırmaktı, Türkiye normalleşsin diye. 2002 yılında partimizin manifestosunda, kalkınmada kadın gücünden bahsetmişiz. Kadın yoksulluğuyla mücadele edeceğiz demişiz. Töre, namus cinayetlerini sonlandıracağız demişiz. Kadınların eğitimdeki fırsat eşitliğini, iş gücüne katılımındaki fırsat eşitliğini sağlayacağız demişiz. 2004 yılında TCK’da (Türk Ceza Kanunu) köklü bir değişikle töre, namus nedeniyle işlenen cinayetler ağırlaştırılmış suç kapsamı altına alındı. Bugün Türkiye’de çok şükür, töre ve namus nedeniyle işlenen cinayetler neredeyse yok denecek kadar az çünkü 2002'de AK Parti bu hedefi koymuştu. 2002'de kız çocuklarını sadece yüzde 13 üniversiteye giderken bugün erkeklerin üniversiteleşme oranı yüzde 40, kızların ise yüzde 46’dır. Bu AK Parti'nin 2002 yılında koyduğu hedefin bugünkü nihayetlenmesi sonuçlanmasıdır” diye konuştu.

“BİR EKONOMİK SAVAŞLA VE BERABERİNDE 2023 SEÇİMLERİNİ HEDEFLERİNE KOYDULAR”
2023 seçimlerinin önemli olduğunu vurgulayan Ak Parti Kadın Kolları başkanı Havva Nur Çivitci, “Özellikle 2013 Gezi olaylarıyla beraber hiç durmadan oluşan bir tazyik var. 15 Temmuz'a kadar silahla, bombayla yok etmeye azmedecek bir baskı, bir güç var Türkiye üzerinde. Bu sadece AK Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bir baskı değil. 2013 Nisan ayını hatırlayın. 36 yıl prangasında bulunduğumuz IMF’ye 2013 Nisan ayında son taksitti, ödedik. 3 köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ihalesi o ay yapıldı. Bugün açılan ve dünyaya örnek olan 3'üncü havalimanının ihalesi yine o ay yapıldı ve aynı ay Gezi olayları başladı ve kendileri de söylediler, mesele ağaç meselesi değil. Meselenin Türkiye meselesi olduğunu o gün de biliyorduk. Biz ve bunu 15 Temmuz cehenneminde hepimiz iliklerimize kadar yaşadık. 15 Temmuz'da bu millet liderinin arkasında sapasağlam durdu, Gezi Olaylarında da durdu. 15 Temmuz bir darbe girişimi değildi. Darbelerde kamu binaları bombalanmaz, savaşlarda bile bombalanmaz. Meclis bombalandı, milletin iradesi bombalandı. 15 Temmuz bir işgal girişimiydi. Şimdi onlar tüm yöntemleri denediler olmadı ve hepsi bir ekonomik savaşla ve beraberinde 2023 seçimlerini hedeflerine koydular. 2023 seçiminde küçük bir ihmale bile fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE YOLUNDA 2023 HEDEFLERİNE NET BİR ŞEKİLDE ULAŞMAK”
AK Parti ilçe başkanı Kemal Sancaktar ise “Genel başkanımızdan mahalle başkanımıza tüm kademelerin ortak gayesi, büyük Türkiye yolunda 2023 hedeflerine net bir şekilde ulaşmak. Kurulduğumuz günkü aşkla yol alan bu heyet, hamdolsun 20 yılda siyasette marka oldu. 19 yıllık iktidarında da Türkiye’nin hayalleri ötesinde işler gerçekleştirdi. Kadın kollarımızda bu görevi yapanlara şükranlarımı ifade ederim. Her gün, her seçim durmadan ev ev mahalle mahalle bu çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Dünyadaki acıların dinmesi, zulümlerin kaldırılması ve sömürünün bitmesi adına cumhurbaşkanımızın mücadelesi ortada. Bize düşen de o yolda elimizden gelen gayreti ortaya koyabilmek gönüllere dokunabilmek. Önümüzde 2023 süreci var inşallah hep birlikte uyum içinde el birliği gönül birliğiyle bir taraftan ilçemize ve mahallelerimize hizmet ettiğimiz gibi bu hizmeti ülke geneline yayma çabası içerisindesiniz” ifadelerini kullandı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!