Telefon
WhatsApp
Ağaroğlu, “Bizler Esaret Altında Yaşamaktansa, Şehadeti Tercih Eden Bir Milletiz”

Korkuteli ilçesi Yazır Mahallesi'ndeki mezarlıkta düzenlenen, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” günü anma törenine, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek,

Siyasi parti ilçe başkanları, Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, şehit Ağaroğlu’nun annesi Zehra, babası Osman Ağaroğlu ile askeri personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Korkuteli Müftülüğüne bağlı İmamlar şehit mezarı başında Kuranı kerim okudu. İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya dua etti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından oğlunun mezarı başında katılımcılara hitap eden baba Osman Ağaroğlu, “Şehitlik bir son değil bize göre, yeni bir haya geçiş, yeni bir dünyaya açılıştır. Yeni bir elbise değiştirilişidir. Şehitlik “Nasıl yaşarsanız öyle ölür ve nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz” hadisi şerifinde olduğu gibi şehitlik Rablarına ram olabilmektir. Bizler esaret altında yaşamaktansa, şehadeti tercih eden bir milletiz. Çünkü biz esareti kabul etmeyiz ve devamlı olarak şunu söyleriz; mektebinde şehadet olan bir milletin, kaderinde esaret yoktur.

Bir zamanlar bizde millet, Hem de nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz.  Alnımız açık başımız dik olarak şükrediyoruz ve yine “Esaret altında yaşamak yerine şereflice ölmeyi tercih ederiz” diyen bir milletin torunu olarak her zaman şunu söylüyoruz, “Mektebinde şehadet olan bir milletin kaderinde esaret yoktur”  düsturu ile hareket ediyoruz. Son olarak ta Uğur Işılak’ın sözü olan, “Lanet olsun darbelere, darbecilere ve darbecilerden medet umanlara” dedi.

Daha sonra Antalya Valisi Ersin Yazıcı’da, “Yasin Naci kardeşimizi anmak için buraya geldiniz, yoruldunuz teşekkür ediyorum hepinize. 15 Temmuz ne yazık ki kara bir gün. Türk tarihine kara bir leke olarak yerleşti. Yine birlik ve demokrasi günü inşallah bundan sonra böyle yad edeceğiz. Gönül arzu ederdi ki 251 şehit vermeden yolumuza devam etseydik. Keşke böyle hain bir kalkışma olmasaydı. Daha öğrenci olan gencecik Yasin Naci’mizi toprağa vermeseydik. Ama şunu biliyoruz ve inanıyoruz ki, Bu ülke için, bu ülkenin demokrasisi için bekası için, Cumhuriyetimiz için canını verecek, gözünü kırpmadan canını verecek nice Yasinler var. Buradan bu vesile ile niyeti bozuk olan, ülkeye fenalık etmek isteyen Ülkemiz için, devletimiz için, Cumhuriyetimiz için, demokrasimiz için, yanlış ve kötü düşeneler bilsin ki; Ülkenin Yasin Naci’leri bitmez. Bu ülkenin Yasin Naci’lerine babaları Osman Bey gibi insanları da bitmez. Dolayısıyla hainlere şunu söylemek isterim; “Bu ülkede herkese yer var, Ama hainlik eden Cumhuriyetimize, demokrasimize kastedenlere asla göz açtırmayız. Asla bu niyetlerine rıza göstermeyiz. Bir çakıl taşımızı kimseye vermeyiz. Bu böyle biline. Hem FETÖ için Hem PKK için diğer terör örgütleri için bu böyle biline. Allah bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın. Yasin kardeşimizin mezarının başında bir söz var, “Vatan için ölmekse kaderim, Böyle kaderin ellerinden öperim” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve Şehit babası Osman Ağaroğlu ve annesi Zehra Ağaroğlu, Yasin Naci Ağaroğlu’nun mezarına karanfil bıraktılar.

Mezarlık programı sonrası Şehit babası Osman Ağaroğlu, 15 Temmuz programına katılan Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve beraberindeki heyete Şehir tarasında yemek ikramımda bulundu.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 7 5 1 16
2 GS  Galatasaray 7 5 1 16
3 İBFK  M.Başakşehir 6 4 0 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
5 KON  Konyaspor 7 4 1 14
6 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
7 TS  Trabzonspor 7 4 2 13
8 KYS  Kayserispor 7 4 3 12
9 GFK  Gaziantep FK 7 3 2 11
10 KSM  Kasımpaşa 7 3 4 9
11 ALNY  Alanyaspor 7 2 3 8
12 GRS  Giresunspor 6 2 3 7
13 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
14 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
15 İST  İstanbulspor 6 1 3 5
16 MKE  Ankaragücü 6 1 4 4
17 SVS  Sivasspor 7 0 3 4
18 ÜMR  Ümraniyespor 7 0 5 2
19 HTY  Hatayspor 6 0 5 1
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği