Telefon
WhatsApp
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
 
Korkuteli’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Şehitler anıtında çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende Korkuteli ilçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreni sonrasında etkinlikler Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam etti.
3 kişi ve ayakta duran insanlar sanatı olabilir
Mesude-Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen Törene Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan yardımcısı Recep Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vedat Kılınç, Emniyet Müdürü Tuncay Demirel, siyasi parti temsilcileri, Kurum Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İdarecileri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldılar.
Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Burada ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tak, konuşmasında; “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde; Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk istikbalinin teminatı olan genç beyinleri hayata hazırlamak ve gelecek nesillerimizi bu amaç doğrultusunda yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
Bir 16 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
24 Kasım bir semboldür. İlmin, öğrenmenin, anlam ve anlatımın, öğüt ve kılavuzun sembolüdür. Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır.
Bir 17 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Öğretmenlerimiz, çağdaş ve müreffeh bir toplum olma yolunda en çok çaba gösteren fedakâr ve bir o kadar da azimli yol göstericilerimizdir. Aynı zamanda bir medeniyeti, bir kültürü inşa eden rehberlerimizdir.
Öğretmenlerimizin tüm dünya ülkeleri ile her alanda rekabet edebilecek bir gençlik yetiştirilmesi konusunda üzerine düşen önemli görevleri vardır. Öğretmenlerin sağlıklı, huzurlu, donanımlı ve teknolojik gelişmelerle uyumlu olmaları, bilgi çağının gereklerine uygun öğrenciler yetiştirmeleri, mesleğini severek yapmaları bu hedeflere ulaşmayı hızlandıracaktır.
Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
"Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir." diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işidir.
Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Berrak bir Türkçe’dir öğretmen, diline kültürüne sarılmaktır. Ay yıldız olup göklerde dalgalanmaktır öğretmen. Sözün özü bir sevdadır öğretmen, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır.
Değerli Öğretmenlerimiz,
Milli Eğitim Bakanlığımızın ilkeleri ve milletimizin yüce değerleri doğrultusunda nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefleri, ilkeleri, fikirleri ve idealleri doğrultusunda sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Bu yolda sizlere çok güveniyoruz.
Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak; eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.
Öğretmenlerimizi mesleklerini özveri ve fedakârlıkla yerine getirmiş olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi ve eğitim şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.
Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Mesude-Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü oratoryo gösterisi sundu. Ardından adaylığı kaldırılan 7 öğretmen yemin etti.
2022 yılı içinde emekli olan 5 öğretmene Kaymakam Sezgin Üçüncü tarafından hizmet şeref belgeleri takdim edildi.
ilkokul öğrencilerine yönelik resim, ortaokul öğrencilerine yönelik şiir ve ortaöğretim öğlencilerine yönelik kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere Kaymakam Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan yardımcısı Recep Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak tarafından ödüllerin takdim edilmesiyle program sona erdi.
Bir 12 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 20 15 2 48
2 FB  Fenerbahçe 20 14 4 44
3 İBFK  M.Başakşehir 20 12 4 40
4 BJK  Beşiktaş 19 11 3 38
5 ADS  Adana Demir. 20 10 3 37
6 TS  Trabzonspor 20 10 5 35
7 KYS  Kayserispor 20 9 9 29
8 KON  Konyaspor 20 6 5 27
9 ALNY  Alanyaspor 20 6 7 25
10 FKGK  Karagümrük 19 5 7 22
11 GFK  Gaziantep FK 20 5 8 22
12 MKE  Ankaragücü 20 6 10 22
13 ANT  Antalyaspor 19 6 10 21
14 GRS  Giresunspor 20 5 9 21
15 HTY  Hatayspor 19 5 9 20
16 KSM  Kasımpaşa 20 5 11 19
17 SVS  Sivasspor 20 4 10 18
18 İST  İstanbulspor 20 4 13 15
19 ÜMR  Ümraniyespor 20 3 12 14
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Antalya Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği