Foto Galeri WebTV

24 Ekim 2020 Cumartesi  14:09
‘Askıda Ekmek Kampanyası’na Tam Destek
MHP Korkuteli İlçe Teşkilatından ‘Askıda Ekmek Kampanyası’na Tam Destek
 Paylaş
QR Kodu
 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından başlatılan ‘Askıda Ekmek Kampanyası’ için ilçemizde bulunan beş ayrı fırına Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı destekte bulundu. MHP İlçe Başkanı Av.Medine Yapılmışev başlatılan kampanya kapsamında ilk desteklerini ziyaret ettikleri Başak Ekmek Fırınında gerçekleştirdiler.

Yapılmışev “ Efendim Hayırlı İşler Diliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı Olarak Askıda Ekmek Kampanyamızı ilçemizde fırınınızdan başlatmak istiyoruz. Müsaadeniz olursa. Bildiğim kadarıyla sizin askıda ekmek uygulamanız devam etmekte. Bizde Milliyetçi Hareket Partisi olarak 100 adet fırınınıza Askıda Ekmek Uygulaması için bağışta bulunmak istiyoruz. Fişinizi size teslim ediyoruz. Şuanda gördüğünüz kadarıyla Başak Fırında Askıda Ekmek Uygulaması olarak 450 adet ekmek bulunmakta bizlerde bu kampanyaya 100 ekmekle destek oluyoruz. Ve panomuza yazıyoruz. Hayırlı olsun inşallah. Askıda Ekmek Uygulaması ile bu yardımlaşmanın ilçemizde ve tüm ülkemizde devamını rabbim bizlere nasip eylesin.” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Genel Başkanımızın Emir Ve Talimatlarını Uyguluyoruz

Yapılmışev; “Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendinin İstanbul’dan başlamış Olduğu ‘Askıda Ekmek Kampanyası’na bizlerde Antalya Şehrimizin Korkuteli İlçesinden Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı olarak destek veriyoruz. Askıda ekmek uygulaması malumunuz olduğu üzere 2018 yılı Haziran ayında ekmeğe yapılan %15’lik zamma tepki olarak Genel Başkanımız tarafından yaklaşık iki sene evvel başlatılmıştı. Geçen haftalarda Sayın Genel Başkanımız ‘Askıda Ekmek Kampanya’mızın devamı konusunda bir çalışma başlattı. Bizlerde MHP İlçe Teşkilatı olarak Genel Başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda bugün ilçemizde beş ayrı fırında ‘Askıda Ekmek Uygulamasını’ yeniden başlatmış bulunmaktayız. Öncelikle burada Başak Ekmek Fırını işletme sahibi Hanifi abimiz yanımızda bulunmakta. Zaten biz bu fırında askıda ekmek uygulamasının bizden önce de fırın işletmecimizin uygulaması ve takdiri ile devam ettiğiniz biliyorduk. Bu manada Hanifi abimize huzurlarınızda teşekkürlerimizi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Osmanlı İmparatorluğundan Beri Devam Etmekte

Yapılmışev; “Askıda ekmek uygulaması malumunuz olduğu üzere Osmanlı İmparatorluğundan beri devam etmekte olan yardımlaşmanın ve toplum içerisindeki dayanışmanın bir sembolüdür. Asla ve asla ekmeğe muhtaç olmak olarak algılanmamalıdır. Osmanlının en refah en zengin olduğu dönemlerde bile askıda ekmek uygulamamız toplum içerisinde devam etmiştir. Bizler de genel başkanımızın talimatları doğrultusunda ihtiyacı olan beslenme ihtiyacı noktasında en tabi hakkı olan vatandaşlarımızın ilçemizde askıda ekmek uygulaması yerine getiren fırınlara gerekli ihtiyacın giderilmesi hususunda aracı olmaktayız. Bugün bu fırınımıza ve bundan sonra ziyaret edeceğimiz diğer fırınlarımızda MHP Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak yüzer adet ekmek ile destek olmaktayız. İnşaallah tüm ilçemizdeki hayırsever vatandaşlarımızın askıda ekmek uygulamasını yerine getiren fırınlarımıza destek vermesini canı gönülden arzu ve talep ediyoruz. Bugün biz Başak Fırınla başladık. Çiloğlu Ekmek Fırını, Yılmaz Taş Fırın, Destici Ekmek Fırını ve Karadaniz Ekmek Fırınlarında da aynı uygulamayı devam ettireceğiz. Fırınlarımızla yapmış olduğumuz ikili görüşmeler neticesinde askıda ekmek uygulamasına destek vereceklerini söyleyen fırın sahipleri ile görüştük. Ama bu demek değildir ki diğer fırın sahiplerinin de bu uygulamaya destek verirler mi elbette ki destek vereceklerini umut ediyoruz.” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Askıda Ekmek Sadece Bir Semboldür

Yapılmışev; “Çünkü bizim Korkuteli İlçemiz yardımlaşmanın hat safhada oluğu bir ilçemizdir. Buradaki tüm esnafımızın pandemi döneminde vatandaşlarımızın yardıma muhtaç olanlarına karşı ne kadar cömert olduklarını bizler gözlemledik. Bundan mütevellit Askıda Ekmek sadece bir semboldür. Malumunuz geçen zamanlarda ‘Askıda İftar’ uygulamasında yine MHP Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak bizler başlatmış bulunmaktaydık. Tabi bu uygulamayı askıda fatura ve diğer beslenmeyle alakalı ürünlerde de kullanabiliriz. Ama sembol olarak askıda ekmek uygulamamızı genel başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda ilçemizde beş ayrı fırında başlatmış bulunmaktayız. İlçemize, vatandaşlarımıza ve fırın işletmelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Zarife Harmancı

 
 

 

 

 

YENİ BAŞKANI HAVVA NUR ÇÇİVİTCİ OLDU
AK PARTİ KADIN KOLLARININ YENİ BAŞKANI HAVVA NUR ÇİVİTCİ OLDU ...
14.11.2020 (0)
MHP KURUM ZİYARETİNDE
Korkuteli Ak Parti İlçe teşkilat Kongresi ve Gençlik Kolları Kongrelerini tamaml...
3.11.2020 (0)
SANCAKTAR, GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, kısa süre önce kongresini gerçekleştiren ...
2.11.2020 (0)
Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Çivitçi oldu
Tülay Yıldız’dan boşalan AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı koltuğunu Havva Nur Ç...
30.10.2020 (0)
Kara ve ekibi mazbatasını aldı
Hafta sonu gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli Olağanüstü Kongre...
28.10.2020 (0)
Çıldır’ın acı günü
Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, babasını kaybetmenin ...
28.10.2020 (0)
Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Tunç Ve Atalay’dan Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyareti ...
28.10.2020 (0)
Çimşit’ten Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyaret’i
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Milliyetçi...
28.10.2020 (0)
KORKUTELİ CHP’ “KARA” DEDİ
SANDIKTAN ŞEYHALİ KARA ÇIKTI ...
26.10.2020 (0)
‘Üreten kesimin sıkıntılarını var’
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve yönetimi ilçede kamu ku...
26.10.2020 (0)