Foto Galeri WebTV

23 Ekim 2020 Cuma  10:19
“Birlikte başaracağız”
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nusret Bayar başkanlığında toplanan il yönetimi, Korkuteli İlçe Örgütü’nü görevden almış ve yerine Şeyhali Kara’yı kayyum olarak at
 Paylaş
QR Kodu
 

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nusret Bayar başkanlığında toplanan il yönetimi, Korkuteli İlçe Örgütü’nü görevden almış ve yerine Şeyhali Kara’yı kayyum olarak atamıştı. Tüzük gereği yapılacak olağanüstü ilçe kongresine aday olan Başkan Kara, “Adaylık sürecim ilçe yönetiminin bir soruşturma sonucu görevden alınmasıyla ve ilçe başlığının bana teklif edilmesiyle başladı” dedi.

“İlçe yönetimini toparlamam istendi”

“Korkuteli ilçe yönetimini toparlamak, düzenlemek için bana görev teklifi yapıldı. Bende yıllardır bu konuda partimizin bir emektarıyım, geçmiş dönemde 3 yıllık bir ilçe başkanlığı deneyimim var. Belki bir katkım olur diye ve parti kamuoyunun yoğun isteklerini kıramayarak bu işe tamam dedim. Yaklaşık 2 ay önce kayyum olarak atandım, görevimi yapmaya çalışıyorum.”

“İlçe Yönetimi kendi içinde anlaşamadı”

Başkan Kara, ilçede CHP’nin birlik ve beraberliğini sağlamayı hedeflediğini belirterek, “Korkuteli’nin CHP önceki yönetimi çalışmalara iyi başladı. Arkadaşların iki alanda seçimlerdeki performansı bize göre iyiydi. İlçe Başkanlığı’nın gençliği ön plana alması, güven vermişti ama çok kısa bir süre sonra ilçe yönetimi kendi içinde anlaşmazlıklara düştü. Görevden alınma sürecine dışardan bir müdahale söz konusu değil. Yönetimin kendi içindeki uyumsuzlukları ve birbirlerine yönelik suçlamaları bugünü getirdi. Keşke bunlar yaşanmasaydı” diye konuştu.

“İlçemizin sıkıntılarını çözmek için çalışıyoruz”

Başkan Şeyhali Kara, kayyum atandıkları günden itibaren yaptıklarını aktarırken, belediye ile örgüt arasında köprü olacaklarına da dikkat çekti: “Seçime hazırlık sürecinde bütün köyleri ve mahalleleri dolaştık. İl Başkanımız geldi, 3 Eylül’de. Ona mahalleyi dolaştırdık. Eksikleri tespit ettik, çoğuna söz verildi. O dönemde 3 bölgemizde ev yangınları oluşmuştu. Bunlara yardımcı olduk. Mesela büyük bir köyümüzde yaşanan yangında çok büyük bir enkaz vardı. 100 ton civarında bir hayvan yiyeceği yandı. Bunun temizliği büyük bir problem çıkardı. Bunu da küçük makinalarla beceremedik. Naldöken’de çalışan yol çalışma ekibinin araçlarını getirerek ancak enkazı temizleyebildik. Ayrıca Sülekler’de bir ev yanmıştı. Bir kadın, kızı ve oğluyla üstündeki elbiselerle kaldılar yani evdeki her şey yandı. Bu aileye yardımcı olduk. Evlerinin döşenmesine yardım ettik. Müftülüğün lojmanı vardı. Bu aileyi lojmana yerleştirdik. Ev eşyalarına yardımcı olduk. Korkuteli halkının da yardımı ile birlikte evlerini döşedik. Ayrıca inşaat konusunda belediyeyle de temas kurarak bu ailenin evini yeniden yapma girişimine başladık. Belediyelerimiz de yardımcı oldular. CHP’ye sahip çıktılar. Evin demir ihtiyacını karşıladı. Beton ihtiyacını karşılayacağız, usta kısmında da yardımcı olacağız, olayın takibindeyiz. Ayrıca bu seçim sürecine de gelince benim de adaylığım söz konusu olunca hemen hemen bütün köylerin hepsini taramış durumdayım. Aynı zamanda hem delegelerle görüşüyoruz hem köylerdeki eksiklikleri tespit ediyoruz. Bu konuda çiftçinin mağduriyetlerini de görüyoruz. Bahçelerde armut olan alanlarda ciddi sıkıntılar oldu, fazla ilaç kullanıldı. Aşağı yukarı masrafı çok katladı. Piyasa henüz tam açılmadığından beklentiler büyük olduğundan hayvancıların da aynı sıkıntıları yaşadığını biliyoruz. Köyde yolları yapma konusunda, içme suları konusunda ASAT yardımcı oluyor ama yeni bir örgütlenme içinde olduğu için sıkıntılar yaşanıyor. Su depoları yenileniyor, bozulan yolların yapımına yönelik çalışmalar var. Bir yeri yaparken diğeri aksıyor. Bunların hızlanması için ASAT yetkilileri ve Büyükşehir Belediyemizle görüşmeler halindeyiz. Bunlara yardımcı olacağız. Seçimde eğer nasip olursa biz seçilirsek ilişkiler daha iyi ve farklı olacak.”

“Gençlere destek vereceğiz”

“Gençlerin CHP’ye olan ilgisi bizi mutlu ediyor. Bir heyecan var, seçim süresince onları kırmamaya özen gösteriyoruz. Karşıma alarak bir tavır içinde değil. Gençlik kolları altında toplamaya çalışacağım. Aykırılık ve ayrılık içeresinde olmadan, gençlerin önünü açmaya çalışacağız. Sporla ilgili olanlara ilçe imkanları içinde ne yapabileceğiz, Antalya’ya gitmeleri gerektiği zaman nasıl yardımcı olacağız, onların yollarını arayacağız. İlçe spor müdürüyle de bağlantı kurarak entegre olmalarını sağlamaya çalışacağız.”

“İYİ Parti ile birlik içindeyiz”

“Şuanda belediyeyle ilgili hizmetlerle paslaşma halindeyiz. Belediye meclisleri toplantılarında önce gündemi kendi içimizde daha sonra İYİ Parti grubuyla değerlendiriyoruz. Onlar normal kongre sürecinde, biz olağanüstü kongre içerisindeyiz. Ama bundan sonrada bu birlikteliği sürdürmekten başka bir seçenek yok şuanda. Bir yanda Cumhur İttifakı var. Diğer yanda Millet İttifakı var. Bu ikili yapının sürmesinde fayda var. En azından bizim sürdürmemizde fayda var. Bunu daha da büyüterek seçimlerde etkili olup, iktidardan kurtulmanın yollarını arayacağız.

“Birlikte başaracağız”

“Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş arkadaşların arkamda olması ve destek vermesi hem kayyum aşamasında hem seçim aşamasında beni fazlasıyla mutlu etti. Bu bana bir çalışma şevki verdi. İşi yavaştan alma lüksümüzün olmadığını gördüm. Sonra toparlama parti içindeki yaşadığımız ufak tefek olumsuzlukları, kırgınlığı gidermek için elimden geleni yapacağım. Bu gelecek seçime hazırlamak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağım. Doğru, aklı başında bir ekiple yola çıktığımı düşünüyorum. Arkadaşların faydalı olacağını düşünüyorum. Muhittin Böcek’in bir lafı vardı. Birlikte başaracağız.” (Akdeniz Gerçek)

 
 

 

 

 

YENİ BAŞKANI HAVVA NUR ÇÇİVİTCİ OLDU
AK PARTİ KADIN KOLLARININ YENİ BAŞKANI HAVVA NUR ÇİVİTCİ OLDU ...
14.11.2020 (0)
MHP KURUM ZİYARETİNDE
Korkuteli Ak Parti İlçe teşkilat Kongresi ve Gençlik Kolları Kongrelerini tamaml...
3.11.2020 (0)
SANCAKTAR, GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, kısa süre önce kongresini gerçekleştiren ...
2.11.2020 (0)
Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Çivitçi oldu
Tülay Yıldız’dan boşalan AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı koltuğunu Havva Nur Ç...
30.10.2020 (0)
Kara ve ekibi mazbatasını aldı
Hafta sonu gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli Olağanüstü Kongre...
28.10.2020 (0)
Çıldır’ın acı günü
Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, babasını kaybetmenin ...
28.10.2020 (0)
Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Tunç Ve Atalay’dan Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyareti ...
28.10.2020 (0)
Çimşit’ten Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyaret’i
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Milliyetçi...
28.10.2020 (0)
KORKUTELİ CHP’ “KARA” DEDİ
SANDIKTAN ŞEYHALİ KARA ÇIKTI ...
26.10.2020 (0)
‘Üreten kesimin sıkıntılarını var’
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve yönetimi ilçede kamu ku...
26.10.2020 (0)