Foto Galeri WebTV

15 Ekim 2020 Perşembe  10:20
Kosova-Prizren İslam Birliği Kurulu’ndan Korkuteli
Kosova-Prizren İslam Birliği Kurulu’ndan Korkuteli Ziyareti
 Paylaş
QR Kodu
 

Kardeş ülke Kosova’dan İlçemize gelen Kosova-Prizren İslam Birliği Kurulu üyeleri ve Prizren Müftülüğü yönetim kurulu din görevlileri, Korkuteli’nde İl Müftülüğü murakıbı Nurettin Uğurlu tarafından Korkuteli’nde ağırlandı. Prizren İslam Birliği Kurulu üyeleri, ilk olarak İlla Kafede kahvaltı yaptılar ve daha sonra Korkuteli Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Seyirparkı’ı gezdiler. Ziyarette Belediye Başkanı Ömer İşlek’i temsilen meclis üyesi Süleyman Uğurlu’da yer aldı.

Prizren İslam Birliği Kurulu Başkanı-Müftü Besim Berisha, “her yıl Türkiye’nin değişik illerindeki müftülüklerini ziyaret ediyoruz. Bu yıl da Antalya’yı seçtik. Burada Müftülük personelleri ile tanışarak bizde olan eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Gittiğimizde de var olan projelerimizi daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Her gittiğimiz il ve ilçelerde neler yapılıyor onları örnek alıyoruz. Özellikle kültür değişikliğine önem veriyoruz. Özellikle dini haya nasıl yaşanıyor, camilerdeki imamlar gençlere, vatandaşlara ve bayanlara ne tür eğitimler veriyor. Bu bizde yok. Örnek alıp ülkemize döndüğümüzde uygulamaya koyacağız. Türkiye ile olan kardeşlik bağını güçlendirmek adına burada yer alan ekipte yer alan arkadaşlarımıza birkaç tanesi Türkiye’ye ilk defa geliyorlar. Özellikle Antalya’ya ilk geliyoruz, onu da güçlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye kardeş ülkemiz ne kadar bizim yanımızda, onu da burada görmüş oluyoruz. Bölgelerde yaşayan insanları yakından tanımış oluyoruz” dedi.

İl Müftülüğü murakıbı Nurettin Uğurlu ise, kardeş ülke Kosova’dan ilçemize gelen heyeti İlk olarak Antalya’da daha sonra ilçem Korkuteli’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Görüşmede iki ülke arasında yürütülen din eğitimi faaliyetleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Kosova’daki Müftülük olsun, camilerde işbirliği içerisinde ortak çalışmalara imza atmaya hazır olduklarını ifade eden Uğurlu, “din görevlilerini misafir etmenin kendileri için şeref olduğunu söyledi.

Prizren İslam Birliği Kurulu Başkanı-Müftü Besim Berisha, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduktan sonra İl Müftüsü Osman Artan’a Korkuteli Belediye meclis üyesi Süleyman Uğurlu ve kendilerine rehberlik eden Antalya İl Müftülüğü murakıbı Nurettin Uğurlu’ya gösterdiği yakın ilgi dolayısıyla teşekkür ederek Camiler kenti Prizren isimli kitabından hediye etti.

Prizren İslam Birliği Kurulu Başkanı-Müftü Besim Berisha başkanlığındaki toplantıya

Prizren İslam Birliği Kurulu Başimamı Orhan Bislimaj, Prizren İslam Birliği Kurulu Genel Sekreteri , Gazi Mehmet Paşa Camii İmam-Hatibi Reshat Mexhiti,Alaudin Medresesi Prizren Şubesi Sekreteri ve Yön. Kur. Üyesi Fetah Bekolli, Hz. Osman Camii İmam-Hatibi ve Yön. Kur. Üyesi Kujtim Bislimaj Hacı Ramadan Camii İmam-Hatibi ve Yön. Kur. Üyesi Valon İbrahimi, Ümer Prizreni Camii İmam-Hatibi ve Yön. Kur. Üyesi Gykan Shipkovica,Pirana Köyü Camii İmam-Hatibi Safet Skenderi, Naşec Köyü Camii İmam-Hatibi Faton Gashı hazır bulundular.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

SİMİTÇİ OMAR DUALARLA AÇILDI
Korkuteli’nde bir marka olan Simitçi Omar, Burdur caddesine Ağustos ayında açtığ...
17.10.2020 (0)
Deniz Feneri ve ANİMDER İmam Hatipler İçin El Ele
Antalya İmam Hatipliler Derneği (Animder) ve Deniz Feneri Derneği işbirliği ile ...
16.10.2020 (0)
ŞEN, Q BİTZ İL BİRİNCİSİ
Fikrîye Ramazan Yalçın İlkokulu 3’üncü Sınıf öğrencisi Ahmet Furkan Şen, Q BİTZ ...
15.10.2020 (0)
Kosova-Prizren İslam Birliği Kurulu’ndan Korkuteli
Kosova-Prizren İslam Birliği Kurulu’ndan Korkuteli Ziyareti ...
15.10.2020 (0)
UĞURLU, PRİZREN İSLAM
UĞURLU, PRİZREN İSLAM BİRLİĞİ KURULUNA EV SAHİPLİĞİ YAPTI ...
15.10.2020 (0)
Okul Servisleri Denetlendi
Korkuteli ilçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik ve Asayiş ekipleri okulların ...
15.10.2020 (0)
Korkuteli Güreş Ağası Sarıca
Korkuteli Güreş Ağası Sarıca, Başpehlivan Ali Gürbüz’ü Ağırladı ...
15.10.2020 (0)
Bir Psikolog Gözünden..
Kendiniz Olmaya Cesaretiniz Ne Kadar? ...
15.10.2020 (0)
Doğaya Keklik Bırakıldı
Korkuteli’nde Keklikler Doğaya Bırakıldı ...
14.10.2020 (0)
İl Müftüsü Osman Artan Gençlerle Buluştu
Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Korkuteli ziyaretlerinde Sultan Ahmet Aydın Genç...
12.10.2020 (0)