Foto Galeri WebTV

12 Ekim 2020 Pazartesi  10:38
Okul Servisleri Yüz Yüze Eğitim İçin Hazır
S.S. 367 Nolu Şehir içi servisçiler minibüstüler kooperatifi, “Yüz Yüze Eğitim” için öğrenci servislerinde ‘Corona Virüs’ önlemlerini tamamladı ve servise hazır duruma geldi.
 Paylaş
QR Kodu
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından “yüz yüze eğitimin kapsamını genişletiyoruz” açıklaması sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm ilkokulların, 8 ve 12. sınıfların 12 Ekim'de 'yüz yüze eğitim'e başlayacağını duyurdu.

S.S. 367 Nolu Şehir içi servisçiler minibüstüler kooperatifi, okullarda yüz yüze eğitime geçileceğinin açıklamasının ardından öğrenci servislerinin hizmet vermeye hazır olduğunu açıkladı. S.S. 367 Nolu Şehir içi servisçiler minibüstüler kooperatifi başkanı Mustafa Develi, “Corona virüs tedbirleri kapsamında öğrenci ve personel servis araçları şoförlerinin salgın hakkında bilgilendirilerek, kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket etmeleri, uzman kişilerce düzenli olarak araçlarının dezenfekte edilmesini sağlayıp, araç içerisinde ateş ölçüm cihazı, mobil dezenfektan ve tıbbi maske bulundurduklarını söyledi.

“Çocuklar bizim geleceğimiz” S.S. 367 Nolu Şehir içi servisçiler minibüstüler kooperatifi başkanı Develi, Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği koronavirüs kurallar çerçevesinde 12 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak olan ilkokul, 8 ve 12. sınıf öğrencileri evlerinden alıp okullarına, okullarından da alıp evlerine sağ salim ulaştırmanın gayreti içinde olacaklarını kaydederek, “Araç içine Covid-19 ile ilgili uyulması gereken kurallar görünür bir şekilde asılacak, şoför ve yolcuların bu kurallara uyması sağlanacak ve araçlarda giriş kapısının yanına el antiseptiği konulacak. Yolcular, servise binerken ve inerken sosyal mesafe kuralına uygun davranacak, sosyal mesafe kuralının bozulmaması için önlemler alınacak. Servise binen tüm yolcular maske takacak ve yolculuk boyunca çıkarmayacak. Servise binen yolcular servise alınma sıralarına göre cam kenarlarından başlanarak arkadan öne doğru, her gün aynı koltuklara oturtulacak. Servislerde koltuk numarası verilerek oturma listesi oluşturulacak, bu liste serviste görünür bir yere asılacak. Her servis turu tamamlandıktan sonra kapı kolları, kolçaklar, tutacaklar, cam açma düğmeleri ve emniyet kemeri tokaları gibi sık dokunulan yüzeyler dezenfekte edilecek. Temizlik yolcu olmadığı durumlarda yapılacak ve sonrasında beklenip havalandırılacak” dedi.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

Tak, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor
İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çelik, ...
14.10.2020 (0)
Okul Servisleri Yüz Yüze Eğitim İçin Hazır
S.S. 367 Nolu Şehir içi servisçiler minibüstüler kooperatifi, “Yüz Yüze Eğitim” ...
12.10.2020 (0)
Yüz Yüze Eğitimde Detaylar Belli Oldu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin d...
10.10.2020 (0)
Taşımalı Eğitim Başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Kabine Toplantısı'nın ardından ...
10.10.2020 (0)
SARICA, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TAK’I ZİYARET ETTİ
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Akif Tak’a hayırlı ols...
10.10.2020 (0)
Milli Eğitim Müdürü Er’den Özel Öğrenciler Özel
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Hüseyin Er, ziyaretler kapsamınd...
9.10.2020 (0)
ER, “KALİTELİ EĞİTİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ER, KORKUTELİ’NDE OKULLARI ZİYARET ETTİ ...
7.10.2020 (0)
Kâğıt Rölyef Yapımı Kursuna Yoğun İlgi
Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Kurs öğretmeni Maide Dai Zen...
6.10.2020 (0)
DİREKSİYON SINAVI GERÇEKLEŞTİ
Korkuteli’nde sürücü adayları, ehliyet alabilmek için direksiyon başına geçti. A...
5.10.2020 (0)
Meslek Liseleri Yüz Yüze Eğitime Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),Bugünden itibaren mesleki ve teknik liselerin yüz y...
5.10.2020 (0)