Foto Galeri WebTV

9 Ekim 2020 Cuma  10:13
Milli Eğitim Müdürü Er’den Özel Öğrenciler Özel
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Hüseyin Er, ziyaretler kapsamında Korkuteli’nde Özel Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezini de öğrenim gören özel öğrencilere özel ziyarette bulun
 Paylaş
QR Kodu
 

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Korkuteli ilçe ziyaretleri kapsamında Korkuteli’nde Özel Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde öğrenim gören özel öğrencilere özel ziyarette bulundu.

Er, Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak ile birlikte pek çok okul ve kurum ziyaretlerinde bulundular. Bu ziyaretlerinden bir tanesi de Korkuteli ilçemizde Hizmet vermekte olan Umut özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi oldu. Burada Özel Çocuklarla bir araya gelen Er ve Tak göstermiş oldukları ilgi Özel çocukların ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, özel eğitime olan duyarlılıklarını gösterdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Özel Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören öğrencilerimiz özel öğrenciler. Dolayısıyla Okulumuz çok önemli bir hizmet veriyor. Bizler de Okulumuzun ihtiyaç ve talepleri söz konusu olduğunda destek olmaya çalışıyoruz. Devletimiz ve özel girişimciler tarafından özel vatandaşlarımız ve çocuklarımız için açılan resmi ve özel eğitim kurumları, rehabilitasyon merkezleri ve evde bakım hizmetinin hayata geçirilmesi binlerce ailenin mutluluğuna vesile olmuştur. İlçede 16 yıldır çok önemli bir açığı dolduruyorsunuz. Dünyada uygulanan sistemlere baktığımızda Türkiye iyi bir yerde. Avrupa’nın birçok ülkesinde, birçok zengin, gelişmiş ülkede bu imkanlar yok. Ailelerin gerçekten çok büyük sıkıntıları var bu konuda. Burada sizin hizmetinizden istifade eden aileler hiçbir zaman kendi maddi imkanlarıyla bu hizmete kavuşamayacak insanlar. Umuyorum, bekliyorum ki ailelerimiz de bunun kıymetini biliyordur, sizin vermiş olduğunuz emeğin karşılığını biliyordur. Onları rahatlatıyor, çocukları hayata hazır hale getiriyorsunuz. Varsa öğrenme becerileri onu geliştirmeye çalışıyorsunuz. Zor bir görev ama devlet size bu görevle bir istihdam sağlamışsa beklentimiz o ki sizler de bu çocuklarımızı birer emanet olarak düşünüp verebileceğinizin en fazlasını verebilmek, o aileleri, çocuklarımızı rahat ettirecek duruma getirebilmek” diye konuştu.


“EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIM”


Verilen görevlerin ve öğrencilerin birer emanet olduğunu ifade eden il Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Her türlü faaliyetin temel sebebi, amacı insan mutluluğu. İnsan kendini mutlu hissedebildiği zaman hayatı yaşamış oluyor. Severek yaptığınız takdirde işinizden zevk alırsınız. En büyük yatırım insana yapılan yatırım. Eğitimle, sağlıkla eğer insanın hayatına bir yön verebiliyor, onun rahatını, huzurunu artıracak bir şeyler yapabiliyorsanız mutlu olmanız lazım. Biraz insanın kendisini yönlendirmesine de bağlı. Arayışlarınıza bağlı. Sizi mutlu edecek şeyleri arıyorsanız fazlasıyla var, sizi mutsuz edecek şeyleri de arıyorsanız yine hayatta fazlasıyla var. Hayatta var olan güzellikleri görebilme, onu anlayabilme insan mutluluğunu sağlayacak olan şey bu. Yoksa birçok şey sizi mutsuz edebilir. Bu yıllar, görevler, öğrenciler, hepsi bize emanet. Bunları en iyi şekilde değerlendirip karşılığını verdiğimiz zaman bunu hak etmiş oluruz” şeklinde konuştu.

Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü aynı zamanda Özel Eğitim Kurumları Dernekleri Federasyonu Antalya İl Başkanı Bayram Serik İl Milli Eğitim Müdürü Er’in kurum ziyaretinde bulunmasından dolayı memnuniyetini belirterek Er ve Tak’ın duyarlılık anlamındaki yaklaşımlarından dolayı Özel öğrenciler ve aileleri adına teşekkür ederek; özel öğrencilerin hazırladığı bir tabloyu Er’e takdim etti.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

Tak, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor
İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çelik, ...
14.10.2020 (0)
Okul Servisleri Yüz Yüze Eğitim İçin Hazır
S.S. 367 Nolu Şehir içi servisçiler minibüstüler kooperatifi, “Yüz Yüze Eğitim” ...
12.10.2020 (0)
Yüz Yüze Eğitimde Detaylar Belli Oldu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin d...
10.10.2020 (0)
Taşımalı Eğitim Başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Kabine Toplantısı'nın ardından ...
10.10.2020 (0)
SARICA, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TAK’I ZİYARET ETTİ
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Akif Tak’a hayırlı ols...
10.10.2020 (0)
Milli Eğitim Müdürü Er’den Özel Öğrenciler Özel
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Hüseyin Er, ziyaretler kapsamınd...
9.10.2020 (0)
ER, “KALİTELİ EĞİTİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ER, KORKUTELİ’NDE OKULLARI ZİYARET ETTİ ...
7.10.2020 (0)
Kâğıt Rölyef Yapımı Kursuna Yoğun İlgi
Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Kurs öğretmeni Maide Dai Zen...
6.10.2020 (0)
DİREKSİYON SINAVI GERÇEKLEŞTİ
Korkuteli’nde sürücü adayları, ehliyet alabilmek için direksiyon başına geçti. A...
5.10.2020 (0)
Meslek Liseleri Yüz Yüze Eğitime Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),Bugünden itibaren mesleki ve teknik liselerin yüz y...
5.10.2020 (0)