Foto Galeri WebTV

28 Eylül 2020 Pazartesi  12:19
Mhp’de Başkan Yapılmışev Güven Tazeledi
Yapılmışev, Dava Sancağımızı Korkuteli’nde Yüceltmek İçin Azmettik. Gece Gündüz Demedik, 58 Mahallede Aynı Anda Faaliyet Gösterdik.
 Paylaş
QR Kodu
 

Yapılmışev, Korkuteli Ovası- Bozkurtlar Yuvası

Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresi’ne tek liste aday olarak giden mevcut başkan Av. Medine Yapılmışev güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresi, Recep Gürbüz Kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan’ın da katıldığı kongrede, divan başkanlığını MHP Kepez Büyükşehir meclis üyesi Ali Baki Sarıca, 23. Dönem milletvekili Hüseyin Yıldız, MYK üyesi Özgür Bayraktar, kadın kolları il başkanı Ayça Sezer Naz, il sekreteri Onur Temel yaptı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreyle ilgili gönderdiği mesaj okundu. Kongrenin açılış konuşmasını ise MHP Antalya İl Bakanı Hilmi Durgun yaptı.

Kongreye katılan partililere ve vatandaşlara teşekkür eden Başkan Durgun, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Kongreleri coşkulu bir katılımla, kurallara riayet eden bir sorumluluk ve dava ahlakıyla gerçekleştirdiklerini kaydeden Durgun, dünyada ve Türkiye’de etkisini sürdürmekte olan Covid-19 salgını nedeniyle Korona virüse karşı alınan tedbirlerle birlikte sosyal mesafe kuralına uymaya özen gösterildiğini belirtti. Kongreleri “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” şiarı ile gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmeye devam edeceklerini bildiren Durgun, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajını da partililere bizzat kendisi iletti.

Ardından kongreye katılanlara hitap eden MHP Korkuteli İlçe Başkanı ve tek aday olan Medine Yapılmışev, “Değerli Misafirler; 7 Temmuz 2017 tarihinde Liderimiz, Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli Bey’in emirleri ile atandık. Atama öncesi gelişen süreç itibarıyla vazifemizin zor ve meşakkatli olduğunu biliyorduk. Zira 4 dönemdir üç hilal sancağını dalgalandırdığımız bir ilçede; partimiz üzerinde türlü tuzakların kurulduğu, yereldeki en üst makamdan partililerimize karşı baskı ve tehditlerin yapıldığı, yine aynı makamdan Lidere ve partimize ihanetin aleni gerçekleştiği sancılı bir dönem yaşamaktaydık. Öyle ki; Antalya genelinde maalesef İhanetin Merkezi konumuna gelmiştik. İhanetin kurucuları tarafından, Liderimiz ve partimiz hakkında olumsuz propaganda zirve yapmıştı. Teşkilatımız kapalı- dava arkadaşlarımızda ümitsizlik had safhadaydı.

Unuttukları ise şuydu; Yıllardır “Korkuteli Ovası- Bozkurtlar Yuvası” denilen, milliyetçilik ruhunun şehrimizdeki timsali olan ilçemizde; Bozkurtlar Liderini yalnız bırakır mıydı? Elbette hayır? Öncelikle vazifeye; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendiyi Genel Merkezimizde ziyaret etmekle başladık.

Sayın Genel Başkanımızın bizlere talimatı açık ve netti. “Evlatlarım Sırtımdaki Hançeri Korkuteli’nde Çıkartın Atın”

Sayın Genel Başkanımıza emredersiniz diyerek, dönüş yoluna heyecanla koyulduk.

Cennet Mekân Başbuğumuz; “Emirlere mutlak itaat lâzımdır. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz kimselerle dâvamız yürümez. Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dâva başarıya ulaşamaz ” diyerek çalışma metodunu göstermişti.

Ülkümüz belli, davamız belli, tavrımız belliydi. Artık Korkuteli’nde güçlü bir teşkilat kurmamız gerekiyordu. Çünkü esas olan teşkilattı. Teşkilat güçlü olursa ülkücü de güçlü olurdu. Biliyorduk ki, Liderine sadık, , ülküsünde sabit, Türk töresiyle yetişmiş, İslam şuuruna tabi bir teşkilatı, hiçbir Bizanslı da, hiçbir Bizans oyunu da, hiçbir fitne de, hiçbir iftirada yıkamazdı.

Bizler Ocaklarda Ant içmiştik. Liderimize, davamıza, teşkilatımıza, Aziz Milletimize, Devletimize, Bayrağımıza, Kuranımıza olan sadakatimizi ve bağlılığımızı hiç bir vakit sorgulatmadık. Bundan sonra da sorgulatmayacaktık.

Aziz Dava Arkadaşlarım.

Azimle çıktığımız bu yolda elbette ki önümüze taş koyanlar olacaktı. “Kadından ilçe başkanı olmaz” dediler. Ülkücünün zihniyeti olur, cinsiyeti olmaz dedik. Bu teşkilat yabancı dediler, ülkücünün yerlisi yabancısı olmaz dedik. Bunların ne parası, ne de adlarının önünde etiketleri var dediler.

Ülkü Davasına Gönül Vermiş Yürekleri Var Yetmez Mi? Dedik.

Bu şuurla gerçekleştirdiğimiz 1, 5 yıllık teşkilat çalışmamız ve 8 aylık yerel seçim çalışmamız; Rabbime sonsuz hamt ve şükürler olsun ki 31 Mart 2019 gecesinde Zaferle Sonuçlandı.

Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayımız Ömer İşlek ile birlikte çıktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde, olağanüstü bir yerel Seçim çalışması sonucunda Belediye Başkanlığını kazandık. Bu itibarla Korkuteli Belediyesinde beşinci dönem- üç hilal sancağını dalgalandırmak yöneticisi olduğumuz teşkilatımıza nasip oldu.

En önemlisi Genel Başkanımızın Emirlerini Yerine Getirmenin Onuru Da Teşkilatımıza nasip oldu. Bu vesileyle; bu önemli başarıda emeği geçen, başta Antalya milletvekilimiz Abdurrahman Başkan olmak üzere Cumhur İttifakının tüm kıymetli milletvekillerine, Cumhur İttifakının il ve ilçe teşkilatlarında görevli tüm yönetici arkadaşlarıma, teşkilat görevi olmasa da bu uğurda gönüllü olarak çalışan tüm Cumhur İttifakı Gönültaşlarıma ve tabiî ki birlikte çalışmaktan onur duyduğum teşkilatımızın tüm birimlerinde canla başla çalışmış tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Son olarak partimizin Üretken Belediyecilik düsturu gereği; seçildiği günden bugüne kadar seçim projelerinin tamamına yakınını 18 ayda tamamlayan, çalışkan Belediye Başkanımız Ömer İşlek beye teşekkür ediyorum.

Kıymetli Ülküdaşlarım;

Bugün itibarıyla vazifemizde, 38 ayı geride bıraktık. Bu süre zarfında Dava sancağımızı Korkuteli’nde yüceltmek için azmettik. Gece gündüz demedik, sıcak soğuk demedik, uzak yakın demedik. İlçemizdeki 58 mahallede aynı anda faaliyet gösterdik.

Kimi zaman bir taziyede, kimi zaman bir düğünde, kimi zaman bir şenlikte, kimi zaman harmanda hasatta, vatandaşlarımızın yanında, tüm Belediye çalışmalarında Belediye Başkanımızın yanında yerimizi aldık… Bazen bir atın üstünde, bazen traktörde, bazen biçerdöverde, bazen bir cenaze arabasında milletimizin yanında olduk… Aziz milletimizin evine, sofrasına misafir olduk. Ev kuranın da, evi yananında yanına koştuk… İş kuranın da işi bozulanın da yanında olduk. İşçi arayana işçi, iş arayana iş bulduk. Mağdurun, işsizin, aşsızın sofrasına aş koyduk. Her bulduğumuz imkânda; genelde Cumhur İttifakından, yerelde Belediyemizden aldığımız güçle milletimizin derdine deva olmaya çalıştık…

Yetişebildiklerimiz, yapabildiklerimiz milletimizin nasibindendir, yapamadıklarımız ise bizim acizliğimizdendir. Yapabildiklerimiz Liderimizin ve Teşkilatlarımızın desteğiyledir, yapamadıklarımız ise bizim zayıflığımızdır.

Geçtiğimiz görev süresinde milletimize verdiğimiz her hizmetimiz ezelden ebede helaldir, ancak yetişemediğimiz ya da eksik kalan her hizmet boynumuza borçtur, vebaldir.

Değerli dava arkadaşlarım; Bir davaya tabi olmak, bir partiye mensup olmak elbette bazı kurallara tabidir. Bizim kurallarımızın kaynağı bellidir. Biz Başbuğumuzun yolunda; Liderimizin emrinde, Ülkücü Yeminine Sadık kalarak çalışma gayretindeyiz. Başbuğumuza, Liderimize, davamıza, töremize, milletimize, devletimize, bayrağımıza saldıranlarla, sinsi ayak oyunlarıyla bu kutsallarımıza helal getirenlerle ve onların işbirlikçileriyle işimiz olmaz… Davamıza, kasıtlı kasıtsız zarar verenlerle yol yürümeyiz… İhanet içinde olanlarla, fitnecilerle, hizipçilerle yol yürümeyiz… Ta ki tövbe edip, af dileyip, yeniden aslına dönünceye kadar.

Elbette, Yatanlardan, satanlardan, kaçanlardan olmadık olmayacağız. Devletimizin ve milletimizin bekası için düne takılıp kalmayız, gözümüz istikbaldedir.

Milletimizin bekası için kurduğumuz Cumhur İttifakının amacı budur, bizim de desteğimiz ve bağlılığımız tamdır.

Değerli ülküdaşlarım; Rabbimizin ağır imtihanlarıyla karşı karşıyayız. Tedbir de tevekkülde imandandır. İçinde bulunduğumuz Kovid-19 salgın dönemi etkisiyle, kongrelerimiz bir takım tedbirlerle sürmektedir. Bu nedenle geçmişe kıyasla katılım sayısını kısıtlamak zorunda kaldık. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sözlerime nihayet verip huzurunuzdan ayrılmadan önce; Türk Milletinin ve Türk Devletinin Varlığı, birliği, dirliği ve bekası için canlarını seve seve feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi gıpta ve dua ile anıyorum.

Bu vesileyle atanmış olduğumuz günden bugüne gelinceye değin; maddi ve manevi destekleri ile teşkilatımızı onurlandıran Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı- Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendiye, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın Beyefendiye, Merkez Yürütme Kurulu üyemiz -Antalya Milletvekilimiz, Divan Başkanımız Sayın Abdurrahman Başkan beyefendiye, Antalya Uçbeyimiz İl Başkanımız sayın Hilmi Durgun beyefendiye ve toyumuza uzaktan ve yakından katılım sağlayan tüm partili dava arkadaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunuyor, toyumuzun hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.

Daha sonra yapılan seçimde 353 delege oy kullandı. 353 delegenin oyunu alan mevcut başkan Medine Yapılmışev yeniden seçildi.

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev’in yönetiminde Hikmet Belik, Mehmet Çelik, Ahmet Boz, İsmail Küçük, Mustafa Güzel, Yusuf Kukul, Özgür Sabancı, Aziz Kolan, Halit Yıldırım, Hüseyin Delikahyaoğlu, Hülya Esen, Bülent Deviren, Ali Tekin, Selçuk Kızıl, Eyüp Akçayır, Ali Bakacak, Osman Şahin, Şükrü Kasap yer aldı.

MHP Korkuteli İlçe Başkanlığı'nın Olağan Kongresine MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, eski Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, MHP il ve ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, belediye meclisi üyeleri ve delegeler katıldı.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

Kara ve ekibi mazbatasını aldı
Hafta sonu gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli Olağanüstü Kongre...
28.10.2020 (0)
Çıldır’ın acı günü
Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, babasını kaybetmenin ...
28.10.2020 (0)
Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Tunç Ve Atalay’dan Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyareti ...
28.10.2020 (0)
Çimşit’ten Yapılmışev’e Hayırlı Olsun Ziyaret’i
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Milliyetçi...
28.10.2020 (0)
KORKUTELİ CHP’ “KARA” DEDİ
SANDIKTAN ŞEYHALİ KARA ÇIKTI ...
26.10.2020 (0)
‘Üreten kesimin sıkıntılarını var’
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve yönetimi ilçede kamu ku...
26.10.2020 (0)
Tülay Yıldız’ın kızı sözlendi
Ak Parti Korkuteli Kadın Kolları Başkanı Tülay Yıldız’ın kızı Ayşenur Yıldız geç...
26.10.2020 (0)
AK PATİDE YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN
AK PATİDE YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN ...
26.10.2020 (0)
CHP’de kongre zamanı
Cumhuriyet Halk Partisi olağanüstü ilçe kongresi bugün yapılacak. 2 adaylı bir y...
24.10.2020 (0)
‘Askıda Ekmek Kampanyası’na Tam Destek
MHP Korkuteli İlçe Teşkilatından ‘Askıda Ekmek Kampanyası’na Tam Destek ...
24.10.2020 (0)