Foto Galeri WebTV

9 Temmuz 2020 Perşembe  16:13
Projeleri dualar ile açıldı
Korkuteli Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Korkuteli Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası Açılış Töreni ve Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu Açılışı dualarla gerçekleşti.
 Paylaş
QR Kodu
 

Yoğun bir katılımın olduğu Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası Açılış Töreni ve Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu açılışında konuşan Belediye başkanı Ömer Niyazi İşlek, “15 aylık zaman diliminde projelerimizin yüzde 94’ünü tamamladık” dedi.

Belediye Başkanı İşlek, Şimdiye kadar resmi bir açılış yapmadık, Hep gayri resmi açılışlar gerçekleştirdik. Ya kar yağıyor, temel atamıyoruz, Ya aşırı yağılar ve seller geliyor, ya pandemi giriyor, bunlara bir hikmet var diyoruz ama bunlara rağmen Korkuteli’mizin ilçemizin gelişmesi için projelerimizi kazandırıyoruz. Biz seçim sonrası her şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Biz seçim kitapçığında sözünü verdiğimiz 14 projemizde 12 tanesini hizmete sunduk. Geriye 2 tane proje kaldı, onu da öteleyerek gelecek yıl yapmak için bıraktık. İstesek onu da 3 ayda tamamlardık. Örneğin bu kapalı hayvan pazarı seçime 2 yıl kalınca yapılsaydı, üreticilerimiz, pazarımız oturması o kadar geç olacaktı. Bu pazarın, bu borsanın yükselmesi için 2 yıl geçiyor. Biz seçildikten sonra hizmete başladıktan sonra 15 ay geçti. 60 aylık başkanlık döneminin ilk 15 ayında projelerimizin yüzde 94’ünü tamamladık. Bize bu hizmeti veren herkese teşekkür ediyorum. Biz neden iddia ediyoruz, Türkiye’nin en moderni ve en iyisi, halkımıza hizmet için. Yarın ilk defa Kanal Korkuteli için Rus turist geliyor. Şimdi emekliler merkezi yapacağız. 16-17 Temmuzda temelini atacağız. 30 günde onu da bitireceğiz. Yine iddia ediyoruz. Türkiye’nin en modern, en keyifli, en sağlıklı, en hoş emekliler merkezini yapacağız. Gençlerimiz için, Esnafımız için ve Kadınlarımız için yaptık, şimdi de emeklilerimiz için yapacağız. Bugün açtığımız bu tesisimize sabah 1476 tane hayvan geldi bugün İlk günde. 800 tanesi satıldı. Ve üreticimizin yüzü gülerek çıktı. Bizim sloganımız, az laf, Çok iş” var dedi.

Konuşmaların ardından tesisinin açılışı dualar eşliğinde kürdeler kesilmesiyle açıldı.

Daha sonra Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu Açılışına geçildi.

Burada konuşan Belediye Başkanı İşlek, Aslında böyle bir projemiz yoktu. Bu proje canı sıkıldı projesi. Pandemi sürecinde çok kişiden talep gelince harekete geçtik. Gençlerimiz parklarda evleniyorlar. Dediler ki Haziran ayı geldi biz nasıl evleneceğiz, derken bizde ne yapabiliriz, az kaldı süre yok, hemen mimarımızı çağırarak projemizi bir gecede çizdirdik. Akşam 18:30’da söyledik, Bir gün sonra proje hazırlandı. Fen işleri personeli 2 vardiya çalışarak 13 günde tamamladık. İlçemizde hayırlı olsun” dedi.

İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ise, bir proje açılışından diğer bir proje açılışına geldik. Buranın eski halini herkes biliyor. Emeği geçen Başta Belediye Başkanımız Ömer İşlek ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizim medeniyetimiz, “İnsanı yücelt ki, Devlet yücelsin” anlayışından gelen bir medeniyet” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılara yemek ikram edildi.

 
 

 

 

 

NUR PASTANELERİ - ÜRETİM TANITIM VİDEOSU
Nur Pastaneleri Antalya Korkuteli’ndeki 5000 m2 Kapalı Alana Sahip Fabrikasında ...
7.08.2020 (0)
KORKUTELİ BELEDİYESİNDEN BİLGİLENDİRME
Korkuteli Belediyesi kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden bilgilendirme yapt...
6.08.2020 (0)
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu ...
4.08.2020 (0)
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı ...
4.08.2020 (0)
ULUCAK MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE
Korkuteli’ne bağlı Ulucak mahallesinde öğle saatlerinde yağmur yağışı oldu. Yağı...
4.08.2020 (0)
ORMANDA LÜKS ARAÇ CAYIR CAYIR YANDI
Korkuteli ilçesinde Baraj üstünde lüks bir araç ormanın içinde cayır cayır yandı...
4.08.2020 (0)
TINKAZ’DAN CEVAP
İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, İyi Partili Mehmet Taş’a yazılı o...
4.08.2020 (0)
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 5’İNCİ ŞUBESİNİ AÇTI
Antalya’nın pastanecilik sektörüne en hâkim markalarından biri olan Nur Pastanel...
4.08.2020 (0)
ÜLKÜCÜLERİN İYİ PARTİDE YERİ YOK
İYİ Parti’nin Korkuteli’nde ki güçlü isimlerinden olan Mehmet Taş ve ekibi ilçe ...
4.08.2020 (0)