Foto Galeri WebTV

20 Mart 2020 Cuma  11:08
Korkuteli Belediyesi CORONA Virüsüne Karşı Önlemle
Tüm dünyada etkisini gösteren ve geçtiğimiz haftadan itibaren ülkemizde de görülen Corona Virüsüne karşı Korkuteli Belediyesi tarafından başlatılan önlemler arttırıldı.
 Paylaş
QR Kodu
 

Korkuteli Belediyesi tarafından alınan önlemleri Belediye Başkanı Ömer İşlek şahsi sosyal medya hesaplarından paylaştı. Başkan İşlek, “Korona virüsü önleyici tedbirlerin yarın (Cuma) sabahtan itibaren başlayacağını belirtti.

Başkan İşlek yaptığı paylaşımda; Sağlığı Her şeyden Önemli Kıymetli Korkuteliler;

Korona salgın Virüsü önleyici tedbirleri kapsamında, yarın sabah itibari ile Korkuteli Belediyesi Cumhureli ekiplerimiz tarafından merkez 6 Mahallemizde başlayacağımız ek hizmetler şunlardır.

1-Evlerinde kitap bulunmayan ve kitap okumak isteyen vatandaşlarımıza Kitap servisi yapılacak. O evde okunmuş kitap var ise başka bir vatandaşımızın yararlanması için kitap değişim programı uygulanacaktır.(kitapların dezenfektesi sağlanacaktır)
2- Evdeki evcil hayvanlarımızın mama ve veteriner hizmeti Belediye veterinerimiz tarafından ücretsiz karşılanacaktır.
3- Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç alış veriş hizmeti ücretsiz olarak yapılacak, temassız bir şekilde evlerine teslim edilecektir.
4- Cumhurbaşkanımızın İstanbul ve Ankara' da başlattığı 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine maske ve kolonya dağıtımı pazartesi günü itibari ile Korkutelimizde'de belediyemiz tarafından başlatılacaktır.
5- 65 yaş üstü vatandaşlarımızın imkanı olsun, olmasın kendilerini kötü hissetmeleri veya virüs belirtisi olduğunu düşünmeleri halinde Belediye Doktorumuz evde sağlık bakım kapsamında ön teşhis için evlerinize ücretsiz gidecektir. Gerek görüldüğü halde hastaneye sevki tarafımızca karşılanacaktır.
6- Tedavisi için ilaçları biten 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine ilaçlarını biz götüreceğiz. Evlerinizden çıkıp Eczanelerimize yorulmanıza gerek yok.
7- 08:30- 17:30 saatleri arasında evde canı sıkılan çocuklarımız, Cumhureli'ndeki ablalarını aramaları halinde ücretsiz Masal dinleyecekler. Tüm ihtiyaçlarınız için 0 242 653 00 00 Cumhureli irtibat numaramızı arayarak taleplerinizi bildirebilirsiniz. Daha çok vatandaşımıza ulaşabilmek adına bu gönderiyi paylaşırsanız seviniriz. Ayrıca hiçbir vatandaşımızın evlerde canı sıkılmasın diye Belediyemiz ve Korkuteli Tv ortaklaşa yarışma programı düzenleyeceğiz.
Cumartesi gününden itibaren sabah 10:00 öğlen 14:00 ve akşam 21:00'da olmak üzere hergün 3 yarışma programında çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, esnafımıza ve 65 üstü vatandaşlarımıza hediyeler dağıtacağız. Evet, Korkuteli’m; Haydi gelin önümüzdeki 2 hafta Evlerimizde kalalım, acil durumlar ve ihtiyaçlar dışında dışarıya çıkmayalım.
Çocuklarımızla vakit geçirelim, ailecek kitap okuyup, film seyredelim, bol bol ülkemiz için dua edelim, hatimler yapalım. Dostlarımızı ve arkadaşlarımızı telefonla arayarak hal hatır soralım. Biz Korkuteli belediyesi olarak sizin tüm ACİL ihtiyaçlarınızı imkanlarımız ölçüsünde ayağınıza getirelim. Emin olun Mükemmel bir yaz bizi bekliyor inşallah. Sadece biraz sabır ve tedbir.” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 
 

 

 

 

“15 TEMMUZ ZAFERİ” DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZLERİNDE
İletişim Başkanlığı tarafından Bursa, Çanakkale, Samsun, Konya, Kayseri, Antalya...
13.07.2020 (0)
DİREKSİYON SINAVI GERÇEKLEŞTİ
Korkuteli’nde sürücü adayları, ehliyet alabilmek için direksiyon başına geçti. A...
9.07.2020 (0)
Ak Partiden Orman İşletme Müdürüne
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve yönetimi, geçtiğimiz günlerde...
9.07.2020 (0)
PROTOKOL ÇİL HAYVANCILIĞI GEZDİ
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, beraberinde ilçe jandarma komutanı, tarım ilçe ...
9.07.2020 (0)
CHP’Lİ KADINLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli Kadın Kolları tarafından dayanışma kahva...
9.07.2020 (0)
Projeleri dualar ile açıldı
Korkuteli Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Korkuteli Canlı Hayvan Pazar...
9.07.2020 (0)
ŞİMDİ DONDURMA ZAMANI
Türkiye’de Ödül Almış Bölgenin EN İYİ Dondurması...Bu Lezzeti Doyasıya Yaşa!...
1.07.2020 (0)
DOMUZLAR ARPA TARLASINI İSTİLA ETTİ
Korkuteli’nde arpa hasadı devam ederken, İlçeye bağlı İmecik susuzunda Arpa tarl...
30.06.2020 (0)
KIZ İMAM HATİP LİSESİNİN YENİ İSMİ, “HASAN ÖZDEMİR
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün kararı ile Korkuteli Kız ...
30.06.2020 (0)
14 KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNAN KAYMAKAM ÇİMŞİT’E BRO
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’e 14 kez kan bağışı yapması dolayısıyla Türk Kız...
30.06.2020 (0)