Foto Galeri WebTV

16 Mart 2020 Pazartesi  10:20
6 Hafız Daha Belgesini Aldı
Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erkek Kuran Kursu, 58 yıldır hafız yetiştirmeye devam ediyor. Korkuteli’nin gönlünde taht kuran Merkez Yatılı Erkek Kuran Ku
 Paylaş
QR Kodu
 

Korkuteli Müftülüğü Merkez Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursundan ve Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan da Hafızlık merasimini tamamlayan 6 Hafız belgelerini takdim edip hediyelerle taltif ettiler.

Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erkek Kuran Kursu, 58 yıldır hizmet veriyor. Korkuteli’nin geleceğini şekillendiren Kur’an kursu 56 yılda Binlerce öğrenci yetiştirmeyi başarmış. Korkuteli’nin gönlünde taht kuran Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, ülke genelinde en çok Kur’an’a hizmet eden talebe yetiştiren kurum unvanına sahip. Geçen uzun meşakkatli yıllara rağmen ayakta durmayı başarmış ve Kur’an bülbülleri yetiştirmeye ve din eğitimi vermeye devam eden bir kurum. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan toplam 6 Hafız daha mezun oldu.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı ise; İlçemiz Antalya ve yöresinde hafızlar diyarı olarak bilinmektedir. İlçemizde Merkez Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yetişen hafızlarla Korkuteli'nin daha nice seneler boyunca bu güzel özelliğinin devam ettireceğine şahit olduk. Her sene Erkek ve Kız Kurslarımızdan otuzu aşkın hafızlık belgesini alan öğrencinin olması Antalya’da en fazla hafız yetiştiren ilçe konumuna çıkarmakta.

Hafızlık belgelerini İlçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın elinden alan hafız öğrenciler, birçok istek ve arzularını bir kenara bırakıp Rabbimizden O’nun Kitabı Kur’an Kerim’i ezberlemek için dua ile yola çıktık. Sabırla Kur’an’ın her bir ayetini dimağlarımıza ilmek ilmek işledik hamdolsun. Rabbimiz sabrımızın ve gayretimizin sonunda Kelamının tamamını ezberleme bahtiyarlığını nasip etti. İnşallah hafız olarak kalmayı ve Kur’an’ın gösterdiği istikamette yürümeyi Rabbim cümlemize nasip etsin” temennisin de bulundular.

İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, öğrencileri tebrik ederek hafızlık belgelerini vererek hediyelerle taltif etti.

Yazıcı, “Allah’a hamdolsun Korkutelili hayırseverlerimizin destekleriyle yürüttüğümüz Kur’an hizmeti her geçen gün ivme kazanarak hafızlar kervanına her yıl ellinin üzerinde hafız katmaya devam ediyoruz. Gerek erkek gerekse kız hafızlık kurslarımızda başarı oranı neredeyse % 100. Hafızlığını tamamlayıp sınava giren neredeyse tüm öğrencilerimiz başarılı olmaktadır. Bu başarı hem müftülüğümüzü, hafızlık kurslarımızı, hocalarını ve öğrencilerimizin ailelerini onurlandırmaktadır. Genelde ise Korkuteli’nin manevi mimarları olarak şehrimizi onurlandırmaktadır. Bundan sonra bu evlatlarımız yaşayan Kur’an olarak içeriğini de hazmederek toplumda örnek insan olmaları, eğitimlerine devam ederek ülkemizin seçkin başarılı bireyleri olarak milletimize hizmet etmeleri gerekmektedir. Ben bir kez daha öğrencilerimizi hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

ADEM DURMAZ

 
 

 

 

 

Kaymakam Çimşit Okul Ziyaretinde
Geçen hafta başlayan 2020-2021 Eğitim öğretim yılı nedeniyle İlçe Kaymakamı Ömer...
29.09.2020 (0)
Okul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı
2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Korkuteli İlçe Milli eğitim...
26.09.2020 (0)
Özçelik, Okul Ziyaretinde
Eğitim Bir Sen İlçe temsilcisi Sait Özçelik, Osman önal ilkokulunu ziyaret edere...
23.09.2020 (0)
Tak, El Değmeden Dezenfektan Sıkan Makine Üretimin
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Mesude Erol Memioğlu Mesleki Ve Tek...
23.09.2020 (0)
KORKUTELİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Korkuteli’nde okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için ilk ders zili çal...
22.09.2020 (0)
Temizlik Ve Güvenlik Personelleri Bugün İş Başı Ya
Korkuteli’ndeki okullarda Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İlç...
22.09.2020 (0)
“Okulum Temiz” Belgesi Almaya Hak Kazanan Okullar
“Okulum Temiz” Belgesi Almaya Hak Kazanan Okullar Belgelerini Aldılar ...
21.09.2020 (0)
Pazartesi günü okullar açılıyor
Yeni eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim dersleri bugün başlıyor. Mart ay...
21.09.2020 (0)
Direksiyon Sınavı Var
Korkuteli’nde sürücü adayları, ehliyet alabilmek için bugün direksiyon başına ge...
19.09.2020 (0)
REHABİLİTASYON MERKEZİNDE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Corona Virüs salgını nedeniyle eğitime devam eden özel eğitim ve rehabilitasyon ...
19.09.2020 (0)