Foto Galeri WebTV

12 Mart 2020 Perşembe  09:59
Prof. Dr. Remzi Yılmaz, Kariyer Günlerine Katıldı
Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda “Hayalim gerçek olsun, gerçek olan hayalimden de güzel olsun” sloganıyla Kariyer Günleri Projesi devam ediyor.
 Paylaş
QR Kodu
 

Her yıl düzenli olarak devam eden Kariyer Günleri projesinin hedef kitlesi Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri oldu. Projenin, öğrencilerin sahip olabilecekleri meslekler hakkında o mesleği yapan kişiler tarafından her yönüyle bilgilendirilmesini, farklı mesleklerin öğrencilere tanıtılmasını, öğrencilerin mesleklere dair merak ettiklerini öğrenmelerine imkan tanınmasını kapsadığı kaydedildi.

Bu haftaki Kariyer Günlerine katılan Özel Mediyaşam Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Remzi Yılmaz, öğrencilerimize doktorluk mesleği ve akademisyenlik hakkında bilgiler verdi. Okulun toplantı salonunda yapılan seminer, 8’inci sınıflar tarafından ilgiyle takip edildi. Meslekte ilerleme, iş bulma şartları, gereken nitelikler, kazanç, mesleğe hazırlık konularında sohbet eden Yılmaz, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Okul Müdürü Eyup Sarıcalar, “Kariyer Günleri, iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrenciler ile yeni mezunların, iş dünyasını tanımalarını sağlaması açısından büyük bir öneme sahiptir. Kariyer Günleri, gerek özel sektör gerek kamu sektöründeki kurumlar ile öğrenciler arasında bire bir ve doğru bir iletişim ortamı oluştururken, katılan kurumlar da ihtiyaçları olan nitelikte elemanlara yerinde ulaşma olanağı yakalar. Yine çeşitli sektörlerden çalışanlar, hem kurumlarının işe alım prosedürlerini anlatarak gençleri sınavlar hakkında bilgilendirir hem de gençlerin mülakat deneyimi yaşamalarını sağlayarak iş görüşmelerinin en heyecanlı basamağında başarılı olma yolunu açar. Bununla beraber öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını ve öğrencilerin doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlar” dedi.

Okul Rehber Öğretmeni Mehmet Akpınar ise proje ile ilgili olarak, “Öğrencilerimiz, kariyer günleri sayesinde derslerde kazandırmaya çalıştığımız teorik bilgileri ve yetenekleri hangi sektörde, hangi kurumlarda, hangi meslekte kullanacaklarını öğrenmekte ve kurumları tanıyarak kararlarını kendileri verebilmektedir. Bu proje ile öğrencilerimizin meslekleri her yönüyle tanımalarını doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamayı planlamaktayız” diye konuştu.

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

MEB, Uzaktan Eğitim Ders Programını Açıkladı
Yıldız, “Evde Ders Takibini Yapınız” ...
20.03.2020 (0)
6 Hafız Daha Belgesini Aldı
Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erke...
16.03.2020 (0)
Fikriye Ramazan Yalçın İlkokulu Olarak Takım Halin
Geçen hafta TAZOF ile Milli eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Akıl ve Zek...
13.03.2020 (0)
İstiklal Marşının En İyi Okudular, Ödülleri Kaptıl
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99’uncu yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Pr...
13.03.2020 (0)
“Yarın Sizdeyiz” Projesi Veli Ziyaretleri
Veli Ziyaretlerinde Hedef: Tüm Öğrenci Velilerimiz ...
13.03.2020 (0)
Prof. Dr. Remzi Yılmaz, Kariyer Günlerine Katıldı
Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda “Hayalim ...
12.03.2020 (0)
Büyükköy’de Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğ
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Sevim Cevat Soyiç Halk eğitim Merkez...
5.03.2020 (0)
Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda 2 Büyü
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, MEB Özel Eğitim Kurumları G...
5.03.2020 (0)
Yıldız, Bilgilendirme Yaptı
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, İlçe kaymakamı Ömer Çimşit’in d...
5.03.2020 (0)
Moda Tasarım Teknolojileri Sınıfı Mesleki Eğitim U
Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri...
3.03.2020 (0)