Foto Galeri WebTV

24 Şubat 2020 Pazartesi  10:35
AK PARTİ’DE SANCAKTAR YENİDEN BAŞKAN
Ak Parti Korkuteli 7’inci Olağan Kongresinde tek liste halinde seçimlere giren ve delegelerin tamamının oyunu alan Kemal Sancaktar ilçe başkanlığına tekrar seçildi.
 Paylaş
QR Kodu
 

AK Parti Korkuteli İlçe Başkanlığı, 7’inci olağan genel kurulu Recep Gürbüz Kapalı spor salonunda saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

Ak Parti Korkuteli 7.’nci Olağan Kongresinde tek liste halinde seçimlere giren ve delegelerin tamamının oyunu alan mevcut başkan Kemal Sancaktar ilçe başkanlığına yeniden seçildi. Divan Başkanlığını AK Parti il başkan yardımcısı Alim Tunç, Ayhan Ateş, Ayşe Güliz Yılman, Tülay Yıldız ve İlhami Karakaş’ın yaptığı Kongreye, son Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, Antalya Büyükşehir eski başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, çevre ilçe belediye başkanları, İlçe başkanları ile partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Ak Parti ilçe başkanı Kemal Sancaktar, “Ben öncelikle, kuruluşumuzdan bugüne, partimize hizmet eden arkadaşlarımıza ve kıymetli büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. 2001 yılında partimizi kuran, Cumhurbaşkanımız için, aziz milletimiz! Umudumuz Erdoğan’dır diyerek, Ak Partinin tabelasını asarak Ak Partiyi ve Cumhurbaşkanımızı nasıl bize emanet ettiyse, bizlerde milletimizin emaneti olan partimize ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız.

Davamızın önemini evlerimizdeki çocuklarımızdan başlayarak, Korkuteli’deki tüm hanelerimizin kapılarını çalarak tüm hemşerilerimize anlatacağız. Bir yandan da asli görevimiz olan teşkilatımızı ve mahalle yönetimlerimizi daha da güçlendirerek bir arada tutarken, diğer yandan da Korkuteli’mize hizmetten de geri kalmayacağız.

Garipçeden Bayatbademlerine!!Avdandan Kızılcadağa!! Küçükköyden Yeşilyaylaya!!

Aladdinden Uzunoluka!! 58 mahallemizde yaşayan 58.000 hemşerimizin dertleriyle dertleneceğiz, İlçemizin daha iyi hizmetler alabilmesi için gece gündüz hep birlikte çalışacağız. 2002 yılından bugüne, Ak Parti hükümetlerimizin ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Korkutelimize ve Antalyamıza yapmış olduğu hizmetleri anlatacağız.

Korkutelilerimize yine 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakına, verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Özellikle Ak Partili kardeşlerime ayrıyeten teşekkür ediyorum. Sayın Başkanlarım, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak, Korkutelinde bir belediye kazandıysak eğer, Antalya Büyükşehir Belediyesine 20.500 gibi tarihinin en yüksek oyunu aldıysak, bu salonda bulunan ve bulunmayan aziz, cefakar, vefakar dava arkadaşlarımızın, gayretleriyle, samimiyetleriyle ve çalışmalarıyla hep birlikte başardık.

Cumhur İttifakımızın Belediyesiyle ilçemize daha iyi hizmet edebilmek adına, milletimizin istekleri doğrultusunda, uyum içinde çalışıyoruz. Bundan sonrada Milletimizin İSTEKLERİ, İlçemizin ÇIKARLARI doğrultusunda istişareleri bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Değerli dava arkadaşlarım buradan şunu net bir şekilde belirtmeliyim ki; bu dava da küsmek yok!! gücenmek yok!! ayrışma yok!! yorgunluk yok!!!

DİRİLİŞ var! BİRLİK ve BERABERLİK var! Hep birlikte Ak Parti olmak var! Hep birlikte Korkuteli olmak var!

Ak Parti Korkuteli Teşkilatı 30 yönetim kurulu üyesi, 58 mahalle Başkanı, 11.500 üyesi, kadın ve gençlik kollarımız ve meclis üyelerimizle hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde bu ekip, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde, bugün itibarıyla gece gündüz demeden partimizin 2023 hedefleri doğrultusunda, ilçemizde, şehrimizde ve ülkemizde başarıya ulaşması için çalışmaya devam edecektir.

Değerli hazirun 2002 yılından bugüne Korkutelimize yapılan hizmetlere ve yatırımlara destek veren, başta rahmetli İl Başkanımız Hamza Taş’tan itibaren tüm İl Başkanlarımıza, mevcut İl Başkanımıza tüm Milletvekillerimize, onurumuz gururumuz Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, gönül adamı vefa adamı Son Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Milletin adamı, partimizin ve Ülkemizin Lideri Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra kongreye katılan son başbakan Binali Yıldırım, Korkuteli halkına seslendi. Yıldırım, Korkuteli’nin Yörükler diyarı olduğunu, Antalya’nın yayla bir ilçesi olduğunu, mantarın başkenti, meyve ambarı bir ilçe olduğunu, tüm seçimlerinde yüzde 55’lik bir destek verdiğini ifade etti.

Yıldırım, “Bugünlerde yine darbe muhabbeti oluyor, aklından geçiren varsa 15 Temmuz'u hatırlasın, ayağını denk alsın. Avukatlar var aramızda, çılgınlığın mevzuatı yok, çılgınlık yapmak isteyen olursa bedelini de öder. Bu kadar basit” dedi.

Yıldırım, 18 yılın geride kaldığını ama bu 18 yılda şeytan taşlamaktan arta kalan zamanlarda ülkeye çok önemli hizmetler yaptıklarını söyledi. Kendisinin iki yıllık başbakanlık döneminde, göreve gelir gelmez 15 Temmuz darbe girişimi ile karşılaştıklarını anlatan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milletle birlikte FETÖ kalkışmasında gereken dersin verildiğini kaydetti.

O dönemde terörü Türkiye'nin gündeminden düşüreceklerini açıkladıklarını dile getiren Yıldırım, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları ile sınırda kurulmak istenen terör devleti hayalini gerçeğe dönüştürmediklerini kaydetti.

Yıldırım, Türkiye'nin bugüne kadar mazluma, savunmasıza hep yardım ettiğini ve etmeyi de sürdüreceğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Oradaki insanları her türlü tehditten korumak için Rusya ve İran'la yaptığımız Soçi mutabakatı gereğince orada kontrol noktaları oluşturduk. Bu mutabakata zaman zaman uyulmuyor, ihlaller yapılıyor. Cumhurbaşkanımız geçen hafta son uyarısın yaptı; Aybaşına kadar ya mutabakata uyarsınız ya da Türkiye insanların canlarını ve mallarını korumak için bölgede her yeri hedef olarak kabul edecek ve gereken adımları atacak.' Askerimize de her türlü saldırıya karşı misliyle karşılık veriyoruz, alçaklara hak ettikleri dersi veriyoruz. 8 milyon insan topraklarımıza gelecek sesimizi çıkarmayacağız. Biz diyoruz ki, o topraklar bu insanların, siz orada onların huzur içinde yaşamasına izin vermiyorsanız eğer biz gereğini yaparak o toprakların sahiplerinin, memleketlerinde hayatlarını en güzel şekilde devam ettirmek için ne lazımsa yaparız. Yaptığımız budur”

“SİYASETTE DÜŞMEDEN KALKMAK YOK”

Kongreye katılan eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e atıfta bulunan Yıldırım, AK Parti döneminde Antalya'ya çok güzel ve çok önemli hizmetler yapıldığını söyledi.

Bu hizmetlere kendisinin şahit olduğunu ifade eden Yıldırım, “Menderes Türel'e yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Hiçbir hizmet cezasız kalmıyor. Siyasette düşmeden kalkmak yok. Kalktın mı cesur bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Ben de belediye başkan adayı oldum, ben de kaybettim” diye konuştu.

“DARBEYİ AKLINDAN GEÇİREN VARSA 15 TEMMUZ'U HATIRLASIN”

Yıldırım, AK Parti olarak Türkiye'nin geleceği için bugüne kadar koşturduklarını ve bugünden sonra da milletin desteği ile koşturmaya devam edeceklerini vurguladı.

Son günlerde bazı kesimlerin darbe iddialarını ortaya attığını ifade eden Yıldırım, "Bugünlerde yine darbe muhabbeti oluyor, aklından geçiren varsa 15 Temmuz'u hatırlasın, ayağını denk alsın. Avukatlar var aramızda, çılgınlığın mevzuatı yok, çılgınlık yapmak isteyen olursa bedelini de öder. Bu kadar basit. Bu millet artık istiklaline kastedenlere gereken dersi verir. Bayrağına göz dikenlere gözünü karartır ve gereğini yapar. Onun için kimse milleti korkuya sevk edecek sorumsuz davranışlar içerisinde olmasın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Ak Parti İlçe Başkanı kemal Sancaktar ve İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, son başbakan Binali Yıldırım’a tablo hediye etti.

AK Parti Korkuteli İlçe Yönetimi şu isimlerden oluşuyor; İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Ahmet Erdoğdu, Aysel Yörük, Bahattin Arıtürk, Dursun Demir, Ekrem Tatlı, Fazlı Cibi, Hüseyin Torun, Muammer Taş, Mustafa Çömek, Mustafa Develi, Nur Şahin, Osman Nuri Kök, Ömer Ali Aygün, Ömer Eray, Salih Karaca, Sedef Kaymakcı, Sezai Günal, Tuncay Okutan, Zübeyir Şeker.

Adem Durmaz 

 
 

 

 

 

Ömer Başkan'dan Esnafa Büyük Müjde
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek son günlerde sıkıntılı günler geçir...
31.03.2020 (0)
Mecliste Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı Bu Güne Erte
Korkuteli Belediyesi’nin dün yapılması planlanan Mart ayı Olağanüstü Meclis Topl...
31.03.2020 (0)
Jandarma’dan “Huzur Güven” Uygulaması
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim komutanlığı ekipleri, ilç...
20.03.2020 (0)
Korkuteli Belediyesi CORONA Virüsüne Karşı Önlemle
Tüm dünyada etkisini gösteren ve geçtiğimiz haftadan itibaren ülkemizde de görül...
20.03.2020 (0)
‘Koronavirüs’ Tedbirleri Kapsamında Su Kesilmeyece
Antalya Büyükşehir Belediyesi Koranavirus (Covid_19) kapsamında , koronavirüs sa...
20.03.2020 (0)
Cuma Günü Ve Kandil Gecesi Camiler Kapalı Tutulaca
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamı...
20.03.2020 (0)
Sancaktar, 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, yayınladığı bir mesajla bütün s...
16.03.2020 (0)
Sancaktar’a Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürüyor
Geçtiğimiz günlerde 7’inci olağan kongrede başkan seçilen Ak Parti İlçe Başkanı ...
13.03.2020 (0)
Ak Gençlik, Kütüphaneye Kitap Yardımında Bulundu
Ak Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimi ve Yönetim Kurulu üye...
12.03.2020 (0)
MHP, Mahalle Temsilcileri İle Toplantı Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe teşkilatı, aylık olağan mahalle temsil...
12.03.2020 (0)