Foto Galeri WebTV

21 Şubat 2020 Cuma  10:52
Trafik Dedektifleri Projesi
“Trafik Dedektifleri Projesi” ile Çocuklara Eğitim Verildi
 Paylaş
QR Kodu
 

Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine eğitim verildi. Zeynep -Mustafa Kemer Ortaokulunda gerçekleşen Trafik bilincini oluşturmak amacıyla verilen eğitimlerde öğrencilere, trafik ışığı, işaret ve levhaları, yaya yolları, öğrenci servislerini kullanma, emniyet kemeri konularında bilgi verildi.

İÇ SAYFA

Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında çocuklara trafik eğitimi başladı. Trafik bilincini oluşturmak amacıyla verilen eğitimlerde öğrencilere, trafik ışığı, işaret ve levhaları, yaya yolları, öğrenci servislerini kullanma, emniyet kemeri konularında bilgi verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Polis Eşleri Derneği ortaklığında uygulamaya alınan ‘Trafik Dedektifleri Projesi’yle geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek hedefleniyor. Proje ile trafik kazalarının engellenmesinde kalıcı bir çözüm yaratılması öngörülüyor. Bu doğrultuda verilen eğitimler; trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, karşıdan karşıya geçme ve güvenli oyun alanları başlıkları altında düzenleniyor.

Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğünce, İlçede Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında toplam 16 okulda bin öğrenciye ders verilmesi hedeflenmekte. İlkokul, Ortaokul-Lise çağındaki öğrenciler trafik ile ilgili kurallar, servis, kask, yaya geçişi, ışıklar, emniyet kemeri, motosiklet-bisiklet kullanımı ile ilgili bilgi verildi.

Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, şehir içi Trafik Polis memuru Mahmut Işık, “Eğitimlerin her yıl devam ettiğini, çocuklarımıza trafik kurallarını küçük yaşta aşılamak, onları bilinçli trafik kullarına üye birey yetiştirmeyi amaçladıklarını belirterek, Çocuklarımızı geleceği, hepimizin geleceğidir. Proje trafik içindeki en savunmasız grup olan çocuklarımızı bilinçlendirmek ve onlara daha güvenli bir trafik ortamı sağlanması konusundadır. Bu kapsamında ilköğretim öğrencilerine kavşaklarda ve karayolunda yaya geçiş kuralları, araçlarda emniyet kemeri kullanımı, okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar, traktör ve kamyonet kasalarında yolculuk, bisiklet binme kuralları konulu bilgilendirmeler devam edecek. Şuan Zeynep -Mustafa Kemer Ortaokulunda gerçekleştirdik ve 20 okulumuzda bu eğitimler devam edecek” dedi.

 
 

 

 

 

Zabıtadan “Evde Kal” Mesajı
Korkuteli Belediyesi zabıta Müdürlüğü ekiplerince, yeni tip koronavirüs (Kovid-1...
31.03.2020 (0)
‘Bol bol kültür mantarı tüketelim’
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, uzmanların bu dö...
31.03.2020 (0)
Nisan Ayında Haftalığa Dönüyoruz
Basın İlan Kurumu'nun aldığı karar sonrasında Korkuteli’nde yayın yapan Korkutel...
31.03.2020 (0)
Aile İçi Ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ‘Aile İçi ve Kadına Şiddet Büro Amir...
16.03.2020 (0)
Korkuteli Yurt Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın 99’un
Korkuteli Yurt Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın 99’uncu Yılı Kutlandı ...
13.03.2020 (0)
Sağlık Müdürü Dirican’dan ‘Bilim Ve Teknoloji Haft
İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle bir açıklama yaparak...
13.03.2020 (0)
Eğitim Bir Sen’den Ek Ders Adaletsizliğine Dilekçe
Eğitim-Bir-Sen olarak, aylık karşılığı ders yükünün tüm öğretmenler için asgari ...
13.03.2020 (0)
İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u An
Korkuteli ilçesinde “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99’uncu yılı ve Mehmet...
13.03.2020 (0)
“En Büyük Engel Sevgisizliktir”
Korkuteli Yurt Müdürlüğünün Üniversiteli Gençleri, Rehabilitasyon Merkezi İle Bi...
12.03.2020 (0)
Yeni Tip Koronavirüs Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Korkuteli Sağlık İlçe Müdürü Uzm. Dr. Oya Dirican, Koronavirüs ile ilgili broşür...
12.03.2020 (0)