Foto Galeri WebTV

8 Şubat 2020 Cumartesi  10:34
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Koordinasyon Topl
Tarafları Muhakkak Dinleyin
 Paylaş
QR Kodu
 

İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit Başkanlığında, Gümüşhan otelde Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ile birlikte Kurum Amirlerinin katılımları ve kurumlarımızın birim amirleri ile genel değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

İlçede bulunan Kurum ve kuruluşların katılımıyla İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit Başkanlığında, Gümüşhan otelde Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ile birlikte genel değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Korkuteli Kaymakam Çimşit, Öncelikle birkaç hususu ifade etmek istiyorum. Zaman zaman ben sizlere bire bir sizlere söylüyorum. Özellikle kurumlarımızdaki önceki teftişler, müfettişler tarafından rutin yapılan tiftişlerde gözden kaçan belirtilen hususlar varsa onları tekrar gözden geçirelim. En son birimimiz ne zaman denetlendi en son, her kurumun kendisiyle ilgilenen bir müfettişi oluyor. Teftiş raporlarına bakarsak, tavsiyeler, önerilere özellikle önem verelim. Özellikle günlü yazılar oluyor, Valilik veya vatandaşlar tarafından bunlara dikkat edelim, ayrıca vatandaşlar tarafından BİMER veya CİMER vasıtasıyla yazılan yazılara hemen cevap verelim. Boşta bir şey kalmasın. Vatandaşımız gelip te benim şu kadar zaman önce dilekçe vermiştim, cevabı ne oldu, ne cevap geldi, olumlu olumsuz cevap verelim eleştiriye veya şikayete maruz kalmayalım. Memur arkadaşlar mesaiye saatine hassasiyet gösterirlerse sevinirim. Kurumlar arasını koordinasyon sağlanırsa, kendi aranızda yazdığınız yazılarda cevap almak için bire bir konuşarak ilerin hızlanması konusunda iyi olacağını düşünüyorum. Korkuteli’nde bu güne kadar şahit olduğum olumsuz bir durum olmadı yaşanmadı. Bir iki istisnai örnek olabilir ama onun haricinde birim amirleri arasında bir birini şikâyet ettiğiniz, işim yapılmadı, geç yapıldı, yardımcı olunmadığı hususunda bana gelen yansıyan bir husus ve şikâyet yok. Ben o anlamda hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca Muhtarlarımızda ve vatandaşlarımızdan da Korkuteli anlamında 27 köy oldu. Kış dönemi olduğu içinde Başkan Bey ile birlikte köylere gidiyoruz. Buralarda da Vatandaşların soru sorabileceği kurum müdürleri ile birlikte gidiyoruz. O toplantılara katılmak isteyen kurum amirlerimiz bizlere eşlik edebilir. Ben çok faydalı olduğuna inanıyorum. Özellikle vatandaşı yerinde dinliyoruz. Gittiğimiz o mahallemiz o kadar birim amirini orada görüyor, soru sormasa bile, şikâyet etmese bile bizim orada olmamızdan memnuniyet duyuyorlar. Bahar döneminde devam edecek olan toplantılarda daha fazla birim amirlerimiz eşlik ederlerse, mahalleli ve vatandaşımız memnun olur” dedi.

Kaymamam Çimşit, 2020 yılı için her kurumun görev alanı belli, kendi yaptı hizmetler belli. Kendi yaptığı ana projeler, bizim de ilçede yürüttüğümüz projeler var. Sizler de yaptığınız proje, hizmetleri, kurumlar arası koordinasyon anlamında, diğer kurumlardan beklentiniz var mıdır, veya Korkuteli’nin yarınlarına dair, geleceğine dair, öneri fikir düşünce varsa dinleyebilir” dedi.

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’te, 10 aylık yol süresi içerisinde bütün kurumlarımızla elimizden geldiğince Belediye olarak karşılıklı çalışmamız devam ediyor. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye faaliyetlerinde projelerde yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Malumunuz bire birde konuştuğumuzda oluyor ama tüm kurumlar bugün 2020-2021 ölçeğinde ana projeleri, Korkuteli ile ilgili ana projeleri istişareleri burada yapar isek, bende Belediye olarak kurumlarımızın alt yapısıdır, yoludur, bütçesel ihtiyacını şimdiden ön gerebileyim. Bu benim kendi açımdan örnek vermek. Bizim 2020 yılında daha önceden bildirmemize rağmen Kapalı hayvan pazarı şuan inşaat başladı, müteahhit devam ediyor ama ne sıkıntımız oluştu, daha önceden bir koordinasyon yapmadığımız için şuan bizim orada enerji problemimiz var. Şunda biz Kurum ile Koordinasyon eksikliğinden dolayı sıkıntı çekiyoruz. Enerji konusunda. Biz bunu 5 ay önce konuşmuştuk. Seyir park projemiz var. Onun için güvenlik sorunumuz olacak, onun için Komutanımla birebir konuşuyoruz. Kanal Korkuteli yapılacak ve bunun gece 12 ile sabah 8 arasındaki noktasıyla ilgili Emniyet Müdürümüz ile konuşabiliyoruz. Birebirde Tarım müdürümüz geliyor ve mantar ve mantarcılık ile ilgili Mantar organize sanayi ile ilgili konuşabiliyoruz. Biliyorsunuz sizlerden Kayım ayı içerisinde kurumlarınızın sosyal faaliyetleri ile ile ilgili bilgileri almıştık. Bunların tamamının 2020 faaliyetleri ile ilgili yüzde 80’nini onayladım. Bugünde kurumlarınızın sosyal faaliyetleri değil, 2020-2021 yılında yapılmasını düşündüğünüz yapısal anlamda bir şeyler varsa onların notlarını alacağız. Biz belediye olarak tedbirlerini almış olacağız” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan birim müdürleri, projelerini ve yapılması gerekenleri tek tek anlayarak bilgilendirdiler.

 
 

 

 

 

'Başkanımız her geçen gün daha iyiye gidiyor'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Başkan Böcek'i ziyaret etti...
30.09.2020 (0)
BELEDİYE, 14 GÜN SÜREYLE ASGARİ PERSONELLE HİZMET
BELEDİYE, 14 GÜN SÜREYLE ASGARİ PERSONELLE HİZMET VERME KARARI ALDI ...
30.09.2020 (0)
MHP İLÇE BAŞKANI YAPILMIŞEV, MAZBATASINI ALDI
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen MHP Korkuteli İlçe Başkanlığı Kongresinde başk...
30.09.2020 (0)
Milli Eğitim Müdürü Tak, Okul Ziyaretlerinde
2020-2021 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak,...
30.09.2020 (0)
Tarımsal Elektrikte Sıkıntı Bitecek
Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar'ı ziyaret eden Korkuteli İnşaatçılar, Elek...
30.09.2020 (0)
Esnaf Odası, Emniyet Müdürü Duman’ı Ziyaret Etti
Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Emn...
29.09.2020 (0)
YAPILMIŞEV, “KARABAĞ TÜRKÜNDÜR TÜRK VATANIDIR”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev, E...
29.09.2020 (0)
Yapılmışev, Teşekkür Etti
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe başkanlığına tekrar güven tazeleyen Av...
29.09.2020 (0)
KORKUTELİ BELEDİYESİ VİRÜS NEDENİYLE 14 GÜN KAPALI
BELEDİYE BAŞKANI İŞLEK, “KENDİMİZİ KORURSAK KORKUTELİ’Nİ, DOLAYISI İLE ANTALYA’M...
29.09.2020 (0)
Mhp’de Başkan Yapılmışev Güven Tazeledi
Yapılmışev, Dava Sancağımızı Korkuteli’nde Yüceltmek İçin Azmettik. Gece Gündüz ...
28.09.2020 (0)