Foto Galeri WebTV

6 Ocak 2020 Pazartesi  10:02
Sancaktar, “Cumhur İttifakı bir borçlanma yüzünden
Ak Parti ilçe Başkanı Kemal Sancaktar, hafta sonu Ak Parti yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile toplantı yaparak Aralık ayı olağanüstü meclisinde krediye RET oyu verilesine açıklık getirdi. Sa
 Paylaş
QR Kodu
 

Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Korkuteli Belediye Meclisinin Aralık ayı olağanüstü meclis toplantısında İller Bankasından 6 milyon 400 bin TL gayri nakdi kredi çekilmesi ve ara komisyona havale edilen ilgili gündem maddesi MHP'nin evet oylarına rağmen AK Parti, CHP, Saadet ve İyi Parti oyları ile RED edildi. Şimdi siz sormadan söyleyeyim. 26 Aralık 2019 tarihinde yaşanan Korkuteli Belediyesi Olağan Meclis Gündemindeki maddelerden bir tanesine Ak Parti grubu adına ret kararımız vardır. Ben konuya bir açıklık getirmek istiyorum.

“Biz Ömer Başkan ile 27 Ocak 2019 tarihinde Antalya kapalı spor salonunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ömer İşlek´in elini kaldırmasından sonra Cumhur İttifakının adayı olarak Korkuteli ilçemizde gece gündüz demeden, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarının mensupları ile ve gönüllüleriyle çalışarak 31 Mart 2019 akşamı milletimizin teveccühüyle Korkuteli Belediyesinde hizmete başladık.

Geçtiğimiz 9 aylık süreçte Cumhur İttifakının Belediye Başkanı Ömer İşlek´e gerek mecliste gerek sahada gerekse bürokrasi ve Bakanlıklarda Ak Parti olarak tüm desteği vererek, Korkuteli adına yek vücut olduk. Ömer Başkanın Korkuteli adına meclise getirdiği gerek kanun maddeleri, gerekse yatırım projelerine engel olmadığımız gibi daha da engelleri aşarak proje ve yatırımların önünü açtık.

Biliyorsunuz ki daha önceki meclisimizde Korkuteli Belediyesinin taşınmazlarının satış yetkisini Sayın Başkana gerek borçların ödenmesi adına, gerekse de yatırımlarda kullanılmak üzere yetkisini verdik. Bu arsaların bir kısmı satılırken bir kısmını da alıcı bulunamamıştır.

Aralık ayının sonundaki olağanüstü meclisteki altımilyondörtyüzbin TLlik teminat mektubu isteğine (borçlanma) parti Meclis grubu toplantımızdaki red kararının çıkmasının sebebi, Ömer Başkana bir baş kaldırma olmadığı gibi, Korkuteli Belediyesinin yatırımlarına bir kilit vurma yada engel çıkarma hiç değildir.

Tam aksine Korkuteli Belediyesinin elinde bulunan 12 adet taşınmazının fiyatlarının tekrar değerlendirilerek satışa sunulması, burdan elde edilecek paralarla da hem esnafın borcunun ödenmesi hemde yatırımlarda da kullanılmasını da ön gördük. Korkuteli Belediyesinin borcunu borçla kapatmak yerine ilk etapta önceden yetkisini verdiğimiz satılamayan taşınmazların tekrar satılmasıyla borçların ödenmesi ve yatırımların devam etmesi noktasında Ak Parti olarak bir grup kararı aldık.

Plan bütçe komisyonunda ve mecliste de belirttiğimiz gibi bu taşınmazların tekrar satılmaması halinde ihtiyaç var ise esnaf borcu ödenmesi ve yatırımların devam etmesi adına gerekirse tekrar kredi kullanılmak istenildiğinde Ak Parti olarak Belediyemizin ihtiyacı olan krediye onayda veririz, gerekirse de o krediyi bulmak için Ankara’ya gider yine Ömer Başkanla birlikte o krediyi buluruz.

Şunu da öncelikle belirtmeliyim ki Cumhur İttifakı hiç bir sıkıntı içinde değildir. Ömer Başkanında söylediği gibi Cumhur İttifakı bir borçlanma yüzünden zarar görecek bir ittifak değildir. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın da söylediği gibi bu ittifak 15 Temmuz gecesi Aziz milletimizin bir araya gelerek kurduğu ittifaktır.

Birileri sanmasın ki bu ittifak altımilyondörtyüzbin TLlik bir borçlanma ile ne Meclis üyeleri ile ne bir Belediye Başkanı ile nede Korkuteli İlçe teşkilatlarının sıkıntısı ile yıkılacak bir ittifak asla değildir. Bu ittifak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde pazara kadar değil, memleket için, vatan için, bayrak için, mezara kadar olan bir ittifaktır.

Şunu net bir şekilde ifade ediyorum ki Ak Parti teşkilatı olarak Ömer Başkanın Korkuteliye kazandıracağı projelerin sonuna kadar arkasındayız. Cumhur İttifakı´nın seçimlerde Korkuteli için verdiği sözlerin arkasındayız. Gerek bürokraside gerekse Hükümet kanadında yapılacak olan ne varsa Ömer Başkan ile birlikte koşacağız.

Ama şunu da belirtmeliyim ki 3 5 kişi ile değil hep birlikte koşacağız. Arkadaşlar orada bir yanlış anlaşılma var. Ak Parti 3 5 Meclis üyesinden oluşan bir parti değildir. Ak Parti 30 yönetim kurulu, 30 ar da gençlik ve kadın kollarından oluşan yönetim kurullarıyla birlikte 58 mahalle Başkanı ve yönetimleri 11.500 üyesi olan, son yerel seçimlerde de Antalya Büyükşehir Belediyesi için ilçemizden 20600 seçmenin oyunu alan Türkiye’nin ve Korkuteli’nin en büyük partisidir.

Bu arkadaşlarımızla birlikte liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seçim esnasında Ömer Başkanın arkasında nasıl durduysak bu günde, yarında her türlü adımda, her türlü yatırımda yönetimlerimizle, meclis üyelerimizle, tüm arkadaşlarımızla birlikte, partimizin ilkeleri doğrultusunda Ömer Başkanın yanındayız bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Kimse buradan fitne fesat ayrılık gayrılık çıkarmaya çalışmasın. Ak Parti ve MHP Türkiye’nin en güçlü ittifakıdır. Fakat şu da bilinir ki ikisi de kurumsal kimliği olan ayrı ayrı partilerdir. Her iki partisinde kendine göre ilkeleri vardır, bu partilerin mensupları kendi partilerinin ilkeleri doğrultusunda kararlar alırlar hareket ederler, gerektiğinde memleket için, ülkemiz için bir araya gelirler en doğru kararı alırlar ne ayrışma nede ayrılık olur. Cumhur İttifakı en güçlü şekilde devam etmektedir, Korkuteli de Cumhur İttifakının en uyumlu ilçelerindendir. DURMAK YOK YOLA DEVAM...

Adem Durmaz

 
 

 

 

 

VALİ TUTULMAZ’IN BABASI VEFAT ETTİ
Zonguldak valisi Mustafa Tutulmaz’ın babası, Emekli öğretmen Tacettin Tutulmaz v...
12.08.2020 (0)
KORKUTELİ’NDE POZİTİF VAKA SAYISI 23’E YÜKSELDİ
Korkuteli’nde vaka sayıları artmaya devam ediyor. Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşi...
12.08.2020 (0)
Başkan İşlek’ten Uyarı
İlçede pozitif vakaların 15’e çıkması üzerine Belediye Başkanı Ömer İşlek sosyal...
11.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ - ÜRETİM TANITIM VİDEOSU
Nur Pastaneleri Antalya Korkuteli’ndeki 5000 m2 Kapalı Alana Sahip Fabrikasında ...
7.08.2020 (0)
KORKUTELİ BELEDİYESİNDEN BİLGİLENDİRME
Korkuteli Belediyesi kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden bilgilendirme yapt...
6.08.2020 (0)
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu ...
4.08.2020 (0)
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı ...
4.08.2020 (0)
ULUCAK MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE
Korkuteli’ne bağlı Ulucak mahallesinde öğle saatlerinde yağmur yağışı oldu. Yağı...
4.08.2020 (0)
ORMANDA LÜKS ARAÇ CAYIR CAYIR YANDI
Korkuteli ilçesinde Baraj üstünde lüks bir araç ormanın içinde cayır cayır yandı...
4.08.2020 (0)
TINKAZ’DAN CEVAP
İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, İyi Partili Mehmet Taş’a yazılı o...
4.08.2020 (0)