Foto Galeri WebTV

10 Aralık 2019 Salı  11:04
Ömer İşlek, 2020 Korkuteli’nde Yatırım Yılı Olacak
Belediyenin Şuan Ki Borcu 55 Milyon 134 Bin Lira
 Paylaş
QR Kodu
 

 Geçtiğimiz gün Ankara’ya çıkartma yapan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev’in Ankara dönüşü ile ilgili Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Meclis toplantısında açıklama yaptı. İşlek, 2020 yılı Korkuteli’nin yatırım yılı olacak” dedi.

 Başkan İşlek, Öncelikle şunu söyleyeyim, Belediyenin batık batmadığı ile ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. 4 Nisan itibariyle İller bankasına 43 Milyon 512 Bin lira iken, 38 Milyon 526 bin liraya düşürülmüş, 4 milyon 974 bin lira ödeme yaptık. Vergi dairesine borcumuz 4 milyon 430 bin lira iken, 1 Milyon 365 bin lira ödeme yapılmış ve 3 milyon 065 Bin lira borcumuz kalmıştır. Sosyal güvenlik kurumuna 2 milyon 115 bin lira iken, bir milyon liralık bir artış yaşanmış, Piyasa borcumuz toplam 9 milyon 870 bin lira iken, şuana kadar 558 bin lira cari borç ile artış var. Dolayısıyla 59 milyon 915 bin lira borcumuz var iken, şuan ki borcumuz 55 milyon 134 bin lira. Toplam 4 Milyon 781 bin 8 ayda yapılan bir ödeme var. Burada en son satışlar yok. Onları da düşersek 2,2,5 Milyon lira daha düşecek.

31.03.2019 yılı öncesi cari borçlarla ilgili 3 milyon 426 bin lira altını çizerek söylüyorum ödeme yapıldı. Belediye aynı, para aynı, personel aynı, biz bu kadar yapabildik. Bizden daha iyi yapacak olan varsa 4 yıl 4 ay gibi bir zaman var çalışırlar bunu yaparlar” dedi.

İşlek, Borcu olan batmış bitmiş borç batağına girmiş belediye söylemi olsa bile, kendi belediyemizi biz kol kırılır yen içinde kalır, öyle bir dünya yok, Korkuteli belediyesi batık bir belediye değildir, çok güzel ödemelerde yapmaktadır. 5 yıl içinde bu rakam 150 bin lira olursa ilçeye de 300 milyon liralık bir yatırım yapmış oluruz. 2019 yılı gelir bütçesi 65 Milyon lira .

 

2020 YILI HİZMET YILI

Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev, Belediye meclis üyesi Süleyman Uğurlu ve teknik ekibimiz ile birlikte Ankara’da  ziyaretimizi yaptık. Bu yaptığımız ziyaretlerde 6 tane projemiz vardı. Bu projelerimizin bir tane kitapçığımızda taahhüt etmiştik.  Diğer 5 tanesi ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz ilave projelerimiz. Bunların tahsisleri ile ilgili Milli Emlak genel müdürlüğü ile görüşerek tahsislerini yaptık. Önümüzdeki hafta hepsinin yazısı geliyor.

Birincisi Güneş enerjisi santralı (GES) yapıyoruz. Bununla ilgili yer tahsisini milli emlakla bitirdik. Belediyemizin elektrik giderlerini buradan halledeceğiz ve elektrikten gelir elde edeceğiz. Atış projesi ile ilgili de tahsis tamam. Hayvan barına yapmamamız gerekiyor, yerini de belli ettik onunda tahsisini istedik, İnşallah, onu da yapacağız.

 

GÜREŞİN KALBİ KORKUTELİ’NDEKİ KAMPTA ATACAK

İlçemizde 38 bin dönüm üzerine bir güreş kampı. Türkiye’nin en büyük hem yağlı da, hem de minderde güreş kampı yapacağız. Aynı İstanbul’daki Riva gibi, bununda tahsisini istedik, bununda resmi yazısı gelecek. Bununla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştük. Spor bakanımız da Yatırımlar genel müdürü ile görüştük bununla ilgili gelecek hafta tekrar görüşeceğiz. Bununla ilgili projelileri çizdirerek inşallah gelecekte güreşin kalbi Korkuteli’ndeki kampta atacak. 5’incisi Çomaklı mahallesinde spor kompleksi burada da hazinenin yeri vardı, buraya da amatör spor kulüpleri ile ilgili spor kompleksi kuracağız.

 

BENZİN İSTASYONU

6’ıncı olarak ta, benzin istasyonu kiralama talebimiz oldu. Bununla da ilgili, belediyemize bir bensin istasyonu kazandıracağız. Bununla ilgili resmi yazılar gelecek. Çevre ve Şehircilik Bakanını Murat Kurum, Milli Emlak genel müdürüne gereken talimatları verdi. Ayrıca bakanımızla yaptığımız görüşme Arasta bölgesi ile ilgili. Bununla ilgili 4-5 aydır çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar bittikten sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e 1-2 ay önce projeyi sunmuştuk. En son geçen haftaki yaptığımız toplantıda, Bu işin Çevre ve şehircilik bakanlığı ile yapılması daha uygun olacağını söyledi ve bizde teşekkür ettik ve bakanımıza arz ettik. Bakan bey hemen talimatı verdi. Biz Korkuteli belediyesi olarak kira yardımı yapacağız. 10 gün içinde arasta ile ilgili imar mevzuatı ile ilgili yeni teknik çalışması yapılacak. İnşallah yıl başına kadar arastanın her şeyi bitmiş olacak. Sonra arastadaki tüm mülk sahiplerini çağıracağız ve dertleşeceğiz. Allaha şükürler olsun, Hükümetimiz ve devlerimiz Korkuteli’nin yanında. Bir dediğimizi iki etmediler. Buradan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Ak Parti İl Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, Milletvekillerimize buradan teşekkür ediyorum.

 

KANAL PROJESİ 19 MAYIS 2020’DE SAAT 19:00’DA AÇILACAK

Üçüncüsü DSİ ile olan protokol, 6 kilometreli ile ilgi imzalandı. DSİ Genel müdürümüze ve DSİ Bölge müdürümüze hükümetimize teşekkür ediyorum. Tamamen devrini gerçekleştirdik. Bu devir Türkiye’nin en hızlı devri oldu. 19 Mayıs 2020’de saat 19:00’da açılmak üzere kanal projesine başlayacağız. İller bankasından daha önceki yetki ile ilgili 10 milyon liralık borçlanma yetkisi vardı. Kapalı Pazar yeri ve Hayvan pazarı ile ilgili, Bakanımızın talimatıyla İller Bankası genel müdürümüz borçlanma yetkisini onayladılar. Çevre ve şehircilik bakanımızdan kompost tesisi ile ilgili tesisi aldık. Bu da meyve atıklarını, resteurantlardan çıkan atıklarımız ve evdeki artıkları alıyoruz ve kompost tesisimizde organik gübreye çeviriyoruz. Bu tesisi de kuruyoruz. Belediyemizin park ve bahçelerde kullanılacak olan gübreyi buradan karşılayacağız. Buradan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a milletvekillerimize bu tesisi ilçemize hibe olarak kazandırdıkları için teşekküre diyorum.

Daha sonra Orman Genel müdürümüz ile seyir park projesi ile ilgili görüştük. Buraya kent ormanı olacak. Yılbaşından sonra tahsisi yapılacak ve bize geçecek. Sadece bu sene teleferiği olmayacak. Bunu da en kısa zamanda yapacağım.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ziyaretinde “Engelsiz Köy”  projesini konuştuk. Bu proje ile ilgili Bakanlık Korkuteli’ne kalıcı bir yatırım yapacağının müjdesini verdi.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu
Ağustos 2020 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu ...
4.08.2020 (0)
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mermer İhtisas Müteşebbis Heyeti Toplandı ...
4.08.2020 (0)
ULUCAK MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE
Korkuteli’ne bağlı Ulucak mahallesinde öğle saatlerinde yağmur yağışı oldu. Yağı...
4.08.2020 (0)
ORMANDA LÜKS ARAÇ CAYIR CAYIR YANDI
Korkuteli ilçesinde Baraj üstünde lüks bir araç ormanın içinde cayır cayır yandı...
4.08.2020 (0)
TINKAZ’DAN CEVAP
İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, İyi Partili Mehmet Taş’a yazılı o...
4.08.2020 (0)
“Korkuteli Huzurlu Bir Bayram Geçirdi”
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 5’İNCİ ŞUBESİNİ AÇTI
Antalya’nın pastanecilik sektörüne en hâkim markalarından biri olan Nur Pastanel...
4.08.2020 (0)
ÜLKÜCÜLERİN İYİ PARTİDE YERİ YOK
İYİ Parti’nin Korkuteli’nde ki güçlü isimlerinden olan Mehmet Taş ve ekibi ilçe ...
4.08.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI...
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI......
30.07.2020 (0)
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI...
NUR PASTANELERİ DENİZLİ'DE 4'ÜNCÜ ŞUBESİNİ AÇTI......
30.07.2020 (0)