Foto Galeri WebTV

23 Ekim 2019 Çarşamba  09:29
4-6 Yaş Kur’an Kursu Dualarla Açıldı
Korkuteli’nde Hayırsever Rahmiye Efe tarafından yaptırılan 4-6 yaş “Hacı Rahmiye-Feyzi Efe Kuran Kursu” dualarla açıldı. Diyanet İşleri Eğitim Hizmetleri Genel müdürü Kadir Dinç, “Allah Cumhurbaşkanım
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Hayırseverler tarafından bağışlanan ve Yine hayırsever Rahmiye Efe tarafından yapılan 4-6 Yaş “Hacı Rahmiye-Feyzi Efe Kuran Kursu” dualar eşliğinde açıldı.

Hayırsever Rahmiye Efe tarafından yaptırılan 4-6 yaş grubu çocuklara hizmet verecek “Hacı Rahmiye-Feyzi Efe Kuran Kursu” açılışı öncesi Mevlid-i şerif okundu. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla ilçe Müftüsü Selim Yazıcı bir konuşa yaptı.

 KORKUTELİ’NE MODERN BİR ESER KAZANDIRDIK

Yazıcı, “Geçtiğimiz yıl hayırsever Nasuh Aydemir tarafından bağışlanan arsaya yine Hayırsever Rahime Efe Tarafından yaptırılan 4-6 yaş Kur’an Kursu tamamlandı. İlçemizde 4 tane 4-6 Yaş Kur’an Kursu var. Buda dördüncüsü, kursumuzun toplam 180 öğrenci kapasitesi var. Şuana kadara 160 kayıt aldık. Kursumuzda anaokulunda verilen tüm eğitimlerin yanı sıra manevi değerleri eğitimi ve Kur’an Eğitimi de veriliyor. Tüm sınıflarımız 18 kişilik. Oyun odaları, uyku odaları, hepsi ayrı. Tüm sınıflarda hem kalorifer hem de klima mevcut. Gerçekten yok yok, Allah hayırseverimizden razı olsun. Geçen yıl temeli atılan 4-6 yaş Kur’an kursu yaklaşık 1500 m2 kapalı alana sahip. 200 öğrenci kapasitesi olup içerisinde bu yaş grubuna ait bütün donatılar yer alacak olup yaklaşık maliyeti üç buçuk milyon TL mal oldu. Bu Kur’an Kursunun yapımında maddi manevi emeği geçen hayırsever Rahmiye Efe teyzemize şükranlarımı sunuyorum. Açılışımıza gelerek  bizleri yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

BİR İNSAN DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR, İNSANI DA EĞİTİM DEĞİŞTİRİR

İl Müftüsü Osman Artan ise, “Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açılmaktadır. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam'ın temel prensiplerini ve bir Müslüman'ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir. Bu eseri meydana getirirken desteklerini esirgemeyen hayırsever Rahmiye Efe annemizden Allah Razı olsun. Biliyoruz ki bir insan dünyayı değiştirir, insanı da eğitim değiştirir. En muazzam yatırım insana yapılan yatırımdır. İyi insan yetiştirmek zorundayız. Bu sayede toplumda saadet ve huzur olur” dedi.

 

DİNİ VE MİLLİ SORUMLULUĞUMUZ

Diyanet İşleri Eğitim Hizmetleri Genel müdürü Kadir Dinç, “Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir” dedi.
Çocukların iyi bir eğitimle hayata ve geleceğe hazırlanmasını sağlamanın önemine değinen Dinç, “Çocuklarımız, milletimiz, dünyamız ve ahiretimiz adına yapabileceğimiz en büyük iyilik, onların değerlerine bağlı, inançlı, donanımlı ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır. Bu manada kesinlikle kız-erkek ayırımı yapmadan, bütün çocuklarımızın yetişme dönemlerini eğitim-öğretimle en iyi şekilde değerlendirerek onları hayata ve geleceğe hazırlamak bizim hem dini hem de milli sorumluluğumuzdur. Kur'an kurslarımız da bu açıdan önemli eğitim yuvalarımızdır. Dolayısıyla hiçbir gerekçe çocuklarımızın eğitim alma hakkını engellemeye mazeret olamaz. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Milletimizin önüne geçti ve birçok badireyi atlattık. İslam dünyasında ayakta kalabilen tek ülkenin Türkiye olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bizi yıkmak ve diz çöktürmek istiyorlar. Bundan dolayıdır ki çok çalışarak Allah’ın razı olacağı şekilde çalışacağız” dedi.

 

ÖNEMLİ BİR EĞİTİM YUVASININ İÇERİSİNDEYİZ

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit ise, Bu gün burada çok güzel ve bir o kadar da önemli bir eğitim yuvasının içerisindeyiz. Bu eğitim kumrumuzun isminin de çok güzel olduğunu ve özellikle ecdadımızı simgelediği vurgulamak isterim. Değerli velilerimiz, lütfen kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in ilk emri olan “Oku” emrini hayatımızın her yerinde uygulayalım ve bu anlayışı sürdürmek için bu anlamlı eğitim yuvasını boş bırakmayalım. Kıymetli velilerimizde bu güzel eğitim yuvasından faydalanmalıdırlar. Sizler burada olduğunuz takdirde bu güzel kurs merkezimizde güzel nesiller yetişecektir” dedi.

Konuşmaların ardından, Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Hayırsever Rahmiye Efe’ye bir şilt, Diyanet İşleri Eğitim Hizmetleri Genel müdürü Kadir Dinç Hayırsever Rahmiye Efe’ye plaket, Belediye Başaknı Ömer Niyazi işlek, İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, 4-6 yaş kuran kursunun yapımında emeği geçenlere plaket takdim ettiler.
İl Müftüsü Osman Artan’ın yapmış olduğu duanın akabinden, İl Müftüsü Osman Artan, Diyanet İşleri Eğitim Hizmetleri Genel müdürü Kadir Dinç, Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek,  Korkuteli Müftüsü Selim yazıcı, Hayırsever Rahmiye Efe ve çocukları, Siyasi Parti İlçe Başkanları, kurdeleyi berberce keserek 4-6 Yaş Kur’an Kursunu gezdiler.

Açılışa katılan davetlilere yapılan ikramın ardından program sona erdi.

 

 

 
 

 

 

 

Fen Lisesinde, Uzay Bilimleri Ve Teknolojileri İle
Akdeniz üniversitesi Fen Fakültesi Dekan yardımcısı Nusret Demir, Fatma Mehmet C...
6.12.2019 (0)
Öğrenciler, Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler
Korkuteli İmrahor istiklal ilkokulu 3-A sınıfı öğrenci ve Öğretmenleri, İlçe Emn...
6.12.2019 (0)
Açık Lise Sınavı Cumartesi Ve Pazar Günü
Açık Lise sınavı Cumartesi ve Pazar günü İlçede 3 okulda gerçekleşecek. Sevim Ce...
6.12.2019 (0)
Korkuteli Devlet Hastanesinde Çalışanlara İşaret
Korkuteli Devlet Hastanesi ve Korkuteli Halk Eğitim Merkezi ile yapılan görüşmel...
25.10.2019 (0)
Üniversite Öğrencilerine “Uyuşturucu İle Mücadele”
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürü Caner Çiçek, Korkuteli Meslek Yüksek Okulunda öğre...
25.10.2019 (0)
4-6 Yaş Kur’an Kursu Dualarla Açıldı
Korkuteli’nde Hayırsever Rahmiye Efe tarafından yaptırılan 4-6 yaş “Hacı Rahmiye...
23.10.2019 (0)
4-6 Yaş Kur’an Kursu Bugün Açılıyor
Geçen yıl Yeni Mahallede Yer tahsisini yapan Nasuh Aydemir ve binanın tamamını y...
22.10.2019 (0)
HEM, Yeni Kurslar İçin Çalışma Başlattı
Sevim-Cevat Soyiç Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü, açtığı 20 kursun yanında 7 fark...
14.10.2019 (0)
Özçelik: “Okul bütçesi uygulamasına geçilmeli”
Eğitim Bir Sen Korkuteli ilçe Başkanı Sait Özçelik Milli Eğitim’e bağlı okullard...
9.10.2019 (0)
Elmalı MYO Öğrencileri Elma Topladılar
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu Bahçe Tarımı ve Seracılık Pr...
9.10.2019 (0)