Foto Galeri WebTV

20 Eylül 2019 Cuma  09:28
Muharrem Yavuz, “Bu Yıl BAL Hederimiz Var”
Korkuteli Belediye spor kulübü başkanı Muharrem Yavuz, Hafta sonu başlayacak süper Amatör Ligi maçları ve yeni sezon öncesinde Korkuteli Belediye spor kulübünün son durumu hakkında geniş açıklamalarda
 Paylaş
QR Kodu
 

 

Korkuteli Belediye spor kulübü başkanı Muharrem Yavuz, Hafta sonu başlayacak süper Amatör Ligi maçları ve yeni sezon öncesinde Korkuteli Belediye spor kulübünün son durumu hakkında geniş açıklamalarda bulundu.

Belediye spor yöneticileri ile  Simit sarayında açıklamalarda bulunan Korkuteli Belediye spor kulübü başkanı Muharrem Yavuz, “Bu hafta sonu Pazar günü lig başlıyor. İlk Maçımız Pazar günü saat 15:00’da Finike Belediye spor ile. Bu süreçte kalacak mıyız ve gidecek miyiz diye bir takım olaylar yaşandı. Başkanımız Ömer İşlek birlikte çalışacağız diyerekten devam etmemizi istedi. Yönetim olarak karar alarak devam ediyoruz. Korkuteli Belediye spor kulübü olarak branşlarımız arasında yer alan dallarda Avrupa şampiyonu çıkardık. Şimdide futbol sezonu başlıyor ve yeni sezon için 16 sporcu ile anlaşma yaptık. Bu oyuncularımızın içerisinde çok ciddi derecede bizde faydalı olacak sporcularımızdan oluşuyor. Bu sporcularımızı alırken bütçemize de uymaya çalıştık. Bize belediye tarafından belirtilen bir bütçe vardı. Bu rakam 500-600 bin liralık bir bütçe ayırdık. Şuan iyi bir takım kurduk. Takım kurarken ve bütçe ayırırken bir sezonda yapılacak her şeyi hesapladık. Transfer olarak ta 3 mevkide eksiğimiz var. Sol Bek, Orta saha ve stoperde eksiğimiz var. Normalde oyuncularımız var. Bunları da acele etmeden dikkatli bir şekilde telaş yapmadan yapmak istiyoruz. Çünkü bu süreçte prensipte anlaştığımız 6-7 tane sporcumuz vardı. Bu oyuncularımızı biz Antalya ASAT spor kulübüne kaptırdık. Bu konularla ilgili çok aceleci davranmamak gerekiyor. Bu yıl değişik bir yönetim anlayışımız var. Yaptığımız tüm transferlerde istişare yapıyoruz. Bu transferleri teknik ekibe bıraktık. Teknik ekibimiz bize gerekli olan transferleri bildiriyor. Bizde görüşmeler sonrası ekonomik durumumuza uygun sporcularımızı alıyoruz. Bu yıl takımımız çok iyi. Amatör kulüplerde iyi başlangıç çok önemlidir. Bizde bu hafta sonu sezona galibiyet ile başlamak istiyoruz. Bu yıl bir hedef koyduk Bu sezon hedefimiz BAL ligi olacak. Başka bir hedefimiz yok” dedi.

 

BU YIL ALT YAPI YILI

Yavuz, Korkutelili oyuncu var mıdır sorusuna 19 yaşına kadar değer vermemiz gerektiğini ve bu oyuncuyu 19 yaşına kadar her hangi bir yere getiremediysek o oyuncu artık fazla ileri gidemeye bilir. Bizim Korkuteli sporda oyuncuya vereceğiz yaş 19 yaş ve altıdır. Alt yapı ile bir sürü projemiz var. Bu yıl alt yapı yılı olacak. Bununla ilgili çalışmalar başladı.  Bu yıl 2 tane oyuncu gönderdik. Bundan sonrada sporcu göndermek için alt yapı çok önemli. U11,U12,U13,U14 ve U16 kategorilerinde faaliyet göstereceğiz. Malzeme eksiğimiz belediyemiz tarafından karşılanacak. Eğitim kısmıyla bir çalıştayımız olacak. Bu yıl alt yapıma yeni hoca aldık. Ayrıca kaleci antrenörü aldık. Şuan alt yapı eksiğimiz çok ciddi derecede azaldı. Artık bundan sonra eksikliklerin tamamlanmasıyla başarı bekliyoruz.

Bu işlerin bir tarafında belediye olmadan hiçbir şey olmaz. Belediye bizim yanımızda.  Bu sezon basın desteğine ihtiyaçları olduklarını ve maçlara gelerek desteklemelerini istedi.

Yavuz, transfere harcanan parayı da açıkladı.

Yavuz, Bu sezon sporcu transferi için 300 bin lira cıvarında bir harcama yaptık. 16 transfer için 300 bin lira harcama yaptık. Geçen yılın bütçesini geçtik, ancak hedefler değişik. Bu rakamlara alınabilecek en iyi takımı kurduk. 18 kişilik bir kadro kurduk ve bu yeterli.  Yerli oyuncularımızla biz gerekli görüşmelerimizi yaptık, ancak bu oyuncularımız okul ve üniversite hayatı devreye girince onlardan faydalanamayacağız. Onlar gitti başka birileri geldi” dedi.

 
 

 

 

 

Pehlivanlar İlk Antrenmanını Yaptı
Korkutelili Pehlivanlar Meydana İndi ...
16.03.2020 (0)
Yüksek Okulda Halk Oyunları Kursu
Türk kültürünün önemli öğelerinden olan Halk Oyunlarını, gençlerimize, çocukları...
12.03.2020 (0)
Mustafa Özbek Türkiye 3’üncüsü oldu
Yıldızlar Türkiye güreş serbest stil 62 kiloda Zeynep Mustafa Kemer ortaokulunda...
10.03.2020 (0)
Korkutelispor, Türkler Belediyespor’u 6 – 0 Yendi
Antalya Süper Amatör Liginde zirve mücadelesi veren Korkuteli Belediyespor, depl...
9.03.2020 (0)
İbrahim Gökalp, Konyaaltı Belediyesine Transfer Ol
Korkutelili pehlivanlardan İbrahim Gökalp, Konyaaltı Belediyesine transfer oldu....
9.03.2020 (0)
Korkuteli’nin Sultanları Voleybol Turnuvası Bugün
Korkuteli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Korkuteli Belediye Spor kulübümüzün...
9.03.2020 (0)
2020 Yılı Yağlı Güreş Takvimi Açıklandı
32’inci Korkuteli Geleneksel Altın Kiraz Yağlı Güreş Ve Şehzade Korkut Şenlikler...
5.03.2020 (0)
Antalyaspor, Fenerbahçe İle 2-2 Berabere Kaldı
Süper Lig’in 24. haftasında Antalyaspor, sahasında ağırladığı Fenerbahçe ile 2-2...
2.03.2020 (0)
Belediyespor, Zorlu ASAT Maçına Hazır
Süper Amatör Liginde mücadele eden Korkuteli Belediye spor, Konyaaltı spor kompl...
22.02.2020 (0)
Yaylalı Akrepler Taraftar Grubundan Taraftara Çağr
Korkuteli Belediyespor’un hafta sonu deplasmanda oynayacağı ASAT spor maçı önces...
21.02.2020 (0)