Foto Galeri WebTV

18 Eylül 2019 Çarşamba  10:28
HAYVAN PAZARI, 1 NİSAN’DA AÇACAĞIZ
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, projelerle ilgili yaptığı açıklamada, geride kalan 5,5 ayda projelerin bürokratik altyapı, kaynak, tahsis ve izin konularını çözmeye çalıştıklarını ifade etti.
 Paylaş
QR Kodu
 

 

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, projelerle ilgili yaptığı açıklamada, geride kalan 5,5 ayda projelerin bürokratik altyapı, kaynak, tahsis ve izin konularını çözmeye çalıştıklarını ifade etti. İşlek, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bütün ilçelere ne gerekiyorsa yapacağını ifade etti. Siyasi ayrım yapmayacağını belirtti. Ancak kendisinin 1-1,5 yıla ihtiyacı olduğunu söyledi. Ben de bu söze istinaden alternatifleri aramaya başladık. Çünkü Büyükşehir desteğinin gelmeyeceği 10-11 milyonluk Seyir Park, 7-8 milyon liralık Kanal Korkuteli gibi projelerimiz var. Biz yine de, tahsisler ile ilgili görüşmelerimizi yaptık. Ama bu projelerimiz geriye kalınca, bu defa daha önce 2023'te yapacağımızı söylediğimiz Kapalı Hayvan pazarı projemizi 4 milyon liralık, borçlanma yetkisi ile öne aldık. İnşallah 1 Aralık'a kadar işe başlanacak. Hangi müteahhit alacaksa bu işi 1 Aralık'ta başlayıp, 1 Nisan'a kadar, 120 günlük süreçte tamamlayacak. Ege ve Akdeniz'in en iyi, en modern, kapalı hayvan pazarı projemizi 2023'ten 2019'a çektik. Aralık ayı içerisinde, inşallah Cumhur ittifakının yönetimindeki 12 ayın içerisinde, proje kitapçığımızdaki büyük bir yatırımı bitirmiş olacağız" dedi.

 

YATIRIM YAPACAK KİŞİLER VARSA KAPIMIZ AÇIK
Bu arada Seyirpark projesi ile ilgili olarak yap-işlet-devret modeliyle yatırımcılarına kapılarının açık olduğunu belirten İşlek, "Bizim projemize yatırım yapacak kişiler varsa kapımız açık. Biz bazı yatırımcılarla görüşmelerimizi yapıyoruz. Fizibilite çalışması yapanlar var. Seyir Parkı çok istiyorum. Çok sıkışırsam, en fazla 4-5 ay köylerden müsaade isteyeceğim. O 4-5 ayda köylerdeki bütün ekipmanları çekip, nasıl yapılıyormuş o devasa proje, 1-1,5 ayda 3 vardiya ile kendi imkanlarımızla, Belediye olarak yapmak için, elimden geleni yaparım. Ama bir yatırımcı olursa, daha kolay çözüme ulaşırız. Ama şunu da belirteyim, bu yaz olmazsa, önümüzdeki yaz, kesinlikle vatandaşımız seyirparkta çayını içecek, pikniğini yapacak" şeklinde konuştu.

 

DÜKKAN SAHİPLERİ 1’E 10 DEĞER ARTIŞI SAĞLAYACAK

Başkan İşlek, “Arasta ile ilgili çalışmamız yüzde 85 dolayında bitti. Teknik çalışmalarımız hemen hemen tamamladık. Dükkan sahipleri ile sunumumuzu 10-15 gün içerisinde yapacağız. Hangi proje oy çokluğuyla kabul edilirse, en iyi ihtimalle 2,5 yıl içerisinde, en kötü ihtimalle 4 yıl içerisinde, Arasta problemini çözmüş olacağız. Mükemmel bir meydanımız, mükemmel bir çarşımız olmuş olacak. Bu proje tüm dükkan sahiplerine, yaklaşık 1'e 10 değer artışı sağlayacak. Biz onları mağdur etmeden çözüm üreteceğiz” dedi.

 

KORKUTELİ’NE AVM YAPILMAYACAK


Eski köy garajı ile ilgili oradaki hak sahipleri ile bir toplantı yaptıklarını belirten Ömer İşlek, "Oybirliğiyle aldığımız kararla ayın 18'inde, toplantı. Şu an için düşünülen proje altı çift kat otopark olan, girişi dışarıya dönük olarak büyük dükkanlar, sadece üst tarafı ile ilgili olasılıklar var. Buradaki amacımız, kendi esnafımız, burada modern bir çarşı hayata geçirsin. Kapalı düğün salonu, üst katında bowling salonu, oyun merkezi, kafeterya olacak. Bir cazibe merkezi olacak. Dükkanlar ile ilvgili tasarruflar dükkan sahiplerinin olacak. İster kendi işletecek, isterse kiralayacak. Bizim için önemli olan atıl haldeki o yerin altına, devasa bir otopark yapılacak. İlçemizin otopark sorunu çözülecek. Kapalı düğün salonu, konferans salonu olacak. Cazibe merkezi olacak. Ama burası kesinlikle AVM olmayacak. 5 yıl boyunca burada, ben olduğum sürece AVM yapılmayacak" dedi.


 
 

 

 

 

Ömer Başkan'dan Esnafa Büyük Müjde
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek son günlerde sıkıntılı günler geçir...
31.03.2020 (0)
Mecliste Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı Bu Güne Erte
Korkuteli Belediyesi’nin dün yapılması planlanan Mart ayı Olağanüstü Meclis Topl...
31.03.2020 (0)
Jandarma’dan “Huzur Güven” Uygulaması
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim komutanlığı ekipleri, ilç...
20.03.2020 (0)
Korkuteli Belediyesi CORONA Virüsüne Karşı Önlemle
Tüm dünyada etkisini gösteren ve geçtiğimiz haftadan itibaren ülkemizde de görül...
20.03.2020 (0)
‘Koronavirüs’ Tedbirleri Kapsamında Su Kesilmeyece
Antalya Büyükşehir Belediyesi Koranavirus (Covid_19) kapsamında , koronavirüs sa...
20.03.2020 (0)
Cuma Günü Ve Kandil Gecesi Camiler Kapalı Tutulaca
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamı...
20.03.2020 (0)
Sancaktar, 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı
Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, yayınladığı bir mesajla bütün s...
16.03.2020 (0)
Sancaktar’a Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürüyor
Geçtiğimiz günlerde 7’inci olağan kongrede başkan seçilen Ak Parti İlçe Başkanı ...
13.03.2020 (0)
Ak Gençlik, Kütüphaneye Kitap Yardımında Bulundu
Ak Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimi ve Yönetim Kurulu üye...
12.03.2020 (0)
MHP, Mahalle Temsilcileri İle Toplantı Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe teşkilatı, aylık olağan mahalle temsil...
12.03.2020 (0)