Foto Galeri WebTV

9 Eylül 2019 Pazartesi  11:41
13 Hafız Daha Yetişti
Hafızlar Diyarında Hafızlar Kervanına 8’i Erkek, 5’i Kız toplam 13 Genç Daha Katıldı
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli Müftülüğü Merkez Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursundan 8 Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan da, 5 öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazandılar.

Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erkek Kuran Kursu, 57 yıldır hizmet veriyor. Korkuteli’nin geleceğini şekillendiren Kur’an kursu 55 yılda Binlerce öğrenci yetiştirmeyi başarmış. Korkuteli’nin gönlünde taht kuran Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, ülke genelinde en çok Kur’an’a hizmet eden talebe yetiştiren kurum unvanına sahip. Geçen uzun meşakkatli yıllara rağmen ayakta durmayı başarmış ve Kur’an bülbülleri yetiştirmeye ve din eğitimi vermeye devam eden bir kurum. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan toplam 13 Hafız daha mezun oldu.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı ise;  İlçemiz Antalya ve yöresinde hafızlar diyarı olarak bilinmektedir. İlçemizde Merkez Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yetişen hafızlarla Korkuteli'nin daha nice seneler boyunca bu güzel özelliğinin devam ettireceğine şahit olduk. Her sene Erkek ve Kız Kurslarımızdan otuzu aşkın hafızlık belgesini alan öğrencinin olması Antalya’da en fazla hafız yetiştiren ilçe konumuna çıkarmakta.

Hafızlık belgelerini İlçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın elinden alan hafız öğrenciler, birçok istek ve arzularını bir kenara bırakıp Rabbimizden O’nun Kitabı Kur’an Kerim’i ezberlemek için dua ile yola çıktık. Sabırla Kur’an’ın her bir ayetini dimağlarımıza ilmek ilmek işledik hamdolsun. Rabbimiz sabrımızın ve gayretimizin sonunda Kelamının tamamını ezberleme bahtiyarlığını nasip etti. İnşallah hafız olarak kalmayı ve Kur’an’ın gösterdiği istikamette yürümeyi Rabbim cümlemize nasip etsin” temennisin de bulundular.  

İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, öğrencileri tebrik ederek hafızlık belgelerini vererek hediyelerle taltif etti.

Yazıcı, “Allah’a hamdolsun Korkutelili hayırseverlerimizin destekleriyle yürüttüğümüz Kur’an hizmeti her geçen gün ivme kazanarak hafızlar kervanına her yıl ellinin üzerinde hafız katmaya devam ediyoruz. Gerek erkek gerekse kız hafızlık kurslarımızda başarı oranı neredeyse % 100.  Hafızlığını tamamlayıp sınava giren neredeyse tüm öğrencilerimiz başarılı olmaktadır. Bu başarı hem müftülüğümüzü, hafızlık kurslarımızı, hocalarını ve öğrencilerimizin ailelerini onurlandırmaktadır. Genelde ise Korkuteli’nin manevi mimarları olarak şehrimizi onurlandırmaktadır. Bundan sonra bu evlatlarımız yaşayan Kur’an olarak içeriğini de hazmederek toplumda örnek insan olmaları, eğitimlerine devam ederek ülkemizin seçkin başarılı bireyleri olarak milletimize hizmet etmeleri gerekmektedir. Ben bir kez daha öğrencilerimizi hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Merkez Yatılı Erkek Hafızlık Kursundan hıfzını tamamlayıp belge alan Süleyman Ülkü,  Mehmet Taşdemir, Muzaffer Bulut,  Yusuf Bulut, Rıdvan Kiraz Şaban Karadağ, Şefik Melat,  Vahdet Ergüler:

Dürdana Önal Hafızlık Kız Kur’an Kursunda hıfzını tamamlayıp belge alan; Havva Nur Çoşkun, Şeyda Dudu İnbil, Nefise Gencer, Gülsüm Kır, Nikaye Nur Boyacı toplam 13 öğrenci de Müftümüze emeği olan hocalarımıza ve hayırseverlere teşekkür ettiler.

 

 

 

 
 

 

 

 

MEB, Uzaktan Eğitim Ders Programını Açıkladı
Yıldız, “Evde Ders Takibini Yapınız” ...
20.03.2020 (0)
6 Hafız Daha Belgesini Aldı
Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erke...
16.03.2020 (0)
Fikriye Ramazan Yalçın İlkokulu Olarak Takım Halin
Geçen hafta TAZOF ile Milli eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Akıl ve Zek...
13.03.2020 (0)
İstiklal Marşının En İyi Okudular, Ödülleri Kaptıl
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99’uncu yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Pr...
13.03.2020 (0)
“Yarın Sizdeyiz” Projesi Veli Ziyaretleri
Veli Ziyaretlerinde Hedef: Tüm Öğrenci Velilerimiz ...
13.03.2020 (0)
Prof. Dr. Remzi Yılmaz, Kariyer Günlerine Katıldı
Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda “Hayalim ...
12.03.2020 (0)
Büyükköy’de Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğ
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Sevim Cevat Soyiç Halk eğitim Merkez...
5.03.2020 (0)
Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda 2 Büyü
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, MEB Özel Eğitim Kurumları G...
5.03.2020 (0)
Yıldız, Bilgilendirme Yaptı
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, İlçe kaymakamı Ömer Çimşit’in d...
5.03.2020 (0)
Moda Tasarım Teknolojileri Sınıfı Mesleki Eğitim U
Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri...
3.03.2020 (0)