Foto Galeri WebTV

5 Eylül 2019 Perşembe  11:01
İşlek, “Esnafa 10 Milyona Yakın Borcumuz Var”
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Meclis toplantısında meclis gündeminde yer alan 18 adet taşınmazın 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine Göre Açık Arttırma İhale Usulü İle Sat
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

 Korkuteli Belediye meclisi gündeminde yer alan, Belediyemizce yapılacak olan bazı projeler için ekte sunulan 18 adet taşınmazın 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine Göre Açık Arttırma İhale Usulü İle Satışı düşünülmektedir. 5393 Sayılı Kanunun 18. Maddesinin (e) fıkrasına istinaden, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 29/08/2019 tarih ve 239 sayılı yazısı, komisyon üyelerinin görüşleri sonrası oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyeleri satışı konusunda Beeldiey Başkanına yetki verdi.

Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Ben bu satışları getirmeyecektim arkadaşlar. Biz zaten Meclisin verdiği kararla, projelerimizle ilgili borçlanma yetkisini verdiniz. Buradaki acili yetimizin sebebi, Korkuteli esnafımıza 9,5 milyon lira borcumuz var. Bu borç, Türkiye geneli için söylüyorum; seçime girmeden önce, her partinin her Belediye Başkanı, hizmet etmek adına mal alır. Açık hesap, doğrudan temin, pazarlık usulü alır, bir şeyler yapar. Burayı tartışmıyorum bile, çok doğaldır. Fakat o esnaf çalıştığı belediye ile çalışmaya devam edebilmek için, 3 ay para almadan bekler. Seçimden önce. Yeni gelen belediye Başkanları da, Belediye de alacak borç dengesini görmek için 3-4 ayda o bekler, ödeme yapamaz.

Belediyeler 7 ay esnafa para ödemezler. Ama 7 ay sonra Esnafın artık takati kalmaz, Belediyenin üstüne gelmeye başlar. Ben de şu anda, sanki kendi borcummuş gibi esnafa belediyenin borcunu ödeyememenin sıkıntısını yaşıyorum. İller Bankasından gelen paradan kalan 100-150 bin lira parayla bu 9,5 milyonluk bekleyen borcu ödeyemeyiz. Burada 18 adet yer satışından gelen bedellerin 9,5 milyon liralık kısmı tamamı esnafa gidecek. Esnafa olan borcumuzu ödemiş olacağız. Bu bir satayım mirasyedi değil. Çünkü, borçta bana miras, daha önceki Belediye Başkanlarının çıkarttığı arsalar da miras ve ben bu mirasın şu anda emanetçisiyim. Siz de bu emanetin nasıl kullanılacağı ile ilgili bizi yönlendiren Korkuteli belediye Meclisiniz. Bunu siyaset yapmak adına söylemedim. Tek derdim, esnaflarım biraz daha beklesinler, meclisimiz satış yetkisini verdi. Hemen satışa çıkıyoruz. Ekim ayı itibari ile satışlar yapıldığında, her bir satış sonrasında, en eski alacaklının gönderdiği faturadan  başlamak üzere tüm borçları ödeyeceğiz” dedi.

 

 
 

 

 

 

Ak Parti Eski Ve Yeni İlçe Yönetimleri Bir Araya G
AK Parti Korkuteli eski ve yeni ilçe yönetim kurulu üyeleri, yemekte bir araya g...
27.02.2020 (0)
Sancaktar Mazbatasını Aldı
AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı seçilen Kemal Sancaktar, mazbatasını dün aldı. G...
27.02.2020 (0)
Doğalgaz Ve Korkuteli -Bucak Yolunda Sıkıntı Yok
Pazar günü AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatının 7’inci olağan kongresine katılan...
25.02.2020 (0)
AK PARTİ’DE SANCAKTAR YENİDEN BAŞKAN
Ak Parti Korkuteli 7’inci Olağan Kongresinde tek liste halinde seçimlere giren v...
24.02.2020 (0)
Tınkaz, Güven Tazeledi
İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatının 1’inci Olağan Kongresini Belediye düğün sa...
24.02.2020 (0)
Ak Parti’de Kongre Heyecanı
“Türkiye için inandığın yolda yürü” sloganıyla 7’inci Olağan Kongre sürecini baş...
22.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında “Özgen” Dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları olağan kongresinde tek listeyle ...
19.02.2020 (0)
CHP Kadın Kollarında Özgen dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Kadın Kolları Kongresi bugün gerçekleştirilece...
18.02.2020 (0)
Vali Karaloğlu: EDS Mart Veya Nisanda Devreye Giri
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, bir süredir kurulum çalışmaları devam eden Elekt...
8.02.2020 (0)
Organize Mermer Sanayi Müteşebbis Heyeti Toplandı
Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Vali Münir Karalo...
8.02.2020 (0)