Foto Galeri WebTV

22 Ağustos 2019 Perşembe  09:54
Meteoroloji Bilgilendirdi
Meteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Korkuteli’ndeki tarım sektörüne verdiği hizmetleri anlatmak ve üreticiler ile birebir görüşmek üzere Korkuteli’nde toplantı yaptı.
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  tarım sektörüne verdiği hizmet ve ürünlerin tanıtım toplantısı Korkuteli’nde gerçekleştirdi.

Korkuteli Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Davut Öztürk, Tarım İlçe Müdürü Selda Sert, Ziraat Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, Sulama Birliği Başkanı Semra Torun, Hasan Pırıltı, Mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

Toplantıda, Meteoroloji Bölge müdürlüğünün, Korkuteli’nde tarım sektörüne verdiği hizmet ve ürünlerin yer aldı tanıtımı izletildi.

Daha sonra Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Davut Öztürk, birçok sektöre hizmet veren meteorolojinin özellikle Antalya’daki tarım sektörü için önemine dikkat çekerek bu toplantıların amacı hakkında kısa bir giriş yaparak, toplantıları ile kendimizi bir nevi sınava tabi tuttuğumuzu belirtti. Öztürk, kurumun altyapısı, yatırımları, yetenekleri, son teknolojik yenilikler, iklim değişikliği gibi geniş perspektifte bir konuşma yaptı. Birçok sektöre hizmet veren meteorolojinin özellikle Antalya ve Korkuteli’ndeki tarım sektörü için önemine dikkat çekti.

Daha sonra Antalya Meteoroloji Bölge müdürlüğü Şube Müdürü Murat Güler, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü olarak uluslararası işbirlikleriyle birlikte; çevre, orman, tarım, kara-hava ve deniz ulaşımı, enerji, sanayi, turizm, savunma, ekonomi, sağlık, adalet başta olmak üzere tüm sektörlere kaliteli hizmet vermekteyiz. Meteorolojik gözlemleri (yağış, rüzgar, sıcaklıklar, nem, basınç, hadiseler, görüş uzaklığı, bulutluluk, buharlaşma, güneşlenme, radyasyon, deniz suyu sıcaklığı, yukarı atmosfer gözlemleri) yurt genelinde daha da yaygınlaştırarak doğru bir şekilde yapmak, zamanında kullanıcılara ulaştırmak için çalıştıklarını, Hava tahminlerini ve uyarıları (yağış, sıcaklık, rüzgar, nem, bulutluluk, görüş mesafesi, basınç, deniz dalga yüksekliği ve periyodu vb.) daha lokal, zamanı daha belirgin ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek, Ülkemizin iklim değişikliğine yönelik alacağı önlemlere yönelik küresel ısınmayı ve iklim değişikliğini izlemek ve araştırma çalışmaları yapmaktır. Korkuteli çiftçileri olarak bizleri Meteoroloji gölge müdürlüğü wep sayfasından takip etmelerini istedi.

 

 
 

 

 

 

Osman Önal İlkokulu Cumhuriyet Bayramını Kutladı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Osman Önal İlkokulu öğretmen v...
1.11.2019 (0)
Erik’te Hareket Başladı
Korkuteli soğuk Hava depolarında bekleyen Anjelika Erik’te hareket başladı. Meyv...
31.10.2019 (0)
11 Kasım’da 11 Milyon Fidan Toprakla Buluşacak
Türkiye’de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevr...
28.10.2019 (0)
Hameş ve Hayvan Hırsızları Yakalandı
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekibi ve Bozova Karakol Komuta...
22.10.2019 (0)
Elma Bahçelerinde Hasat
Korkuteli'nde elma hasadı devam ediyor. Şenlik havasında geçen hasatta, elmaları...
14.10.2019 (0)
Faik Ardahan Profesör Oldu
Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Faik Ardahan,...
10.10.2019 (0)
Sertifikalı Tohum Satışlarına Başladı
Korkuteli Ziraat Odası Başkanlığı, Korkuteli’nde sertifikalı tohum satışlarına d...
7.10.2019 (0)
Engelli Ve Yaşlılar İçin Evlerde Nüfus Hizmeti
Korkuteli Nüfus Müdürlüğüne gelip yeni kimlik kartı çıkaramayan engelli ve yaşlı...
7.10.2019 (0)
Kalp Şeklindeki Armuda Sevgili İlgisi
Korkuteli’li Armut üreticisi Şükrü Doğrul, Çin’den getirdiği özel kalıplarla kal...
7.10.2019 (0)
Öküzgözü’nde Feci Kaza: 3 Ölü
Elmalı’da nar yüklü kamyonun devrilmesi sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi. ...
7.10.2019 (0)