Foto Galeri WebTV

29 Nisan 2019 Pazartesi  12:13
Altında taksit imkanı
AESOB Bakanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, işçilik gerektiren altın alıverişlerine taksit imkanı getirilmesini olumlu bulduklarını belirterek, “Düğün sezonu başlarken gerçekleştirilen tak
 Paylaş
QR Kodu
 

NECDET TUNA

Anyalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun kuyumculukta işçilik içeren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerine ilişkin alışverişlerde kredi kartına 4 taksit imkanı tanınmasına dair kararını değerlendirerek, “Düğün sezonu başlarken gerçekleştirilen bu düzenleme evlenmeyi düşünen ve altın alışverişine çıkacak çiftler için büyük avantaj sağlayacak. Düzenlemeyle birlikte kuyumcu esnaf ve sanatkarlarımızın işlerinin artacağına ve sektörün hareketleneceğine inanıyoruz. Gidişata göre taksit oranının kapsamı genişletilebilir. Böylelikle hem esnafımızın hem de altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşlarımızın yüzü güler.” dedi.

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların altın alışverişlerinde taksit imkanı sağlanmasına dair yoğun talepleri olduğunu aktaran AESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, “Kuyumculuk sektöründeki taksit imkanı geçtiğimiz yıl Ağustos ayında kalkmıştı. Daha sonrasında ise kuyumcu esnafımızın taksit imkanının yeniden getirilmesine dair yoğun bir talebi oluştu. Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Ali Çelik ise konuyu bir çok defa dile getirdi ve geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na da bu taleplerini aktardılar. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ise konuyla bizzat ilgilenerek her zaman olduğu gibi esnaf ve sanatkarlarımızın yanında yer aldı. İki gün sonrasında ise, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından işçilikli altınlarda taksit imkanının yeniden sağlanacağı bilgisini aldık. Ben Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kuyumcu esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çelik ise, taksit imkanının kaldırılması sonrasında kuyumcu esnafının ticaret hacminde ciddi bir düşüş yaşandığını ancak yeni düzenlemeyle birlikte sektörün yeniden canlanacağını belirterek, “Antalya Kuyumcular Odası olarak sektörümüzde taksitli satışın geri gelmesi yönündeki talebimizi her platformda dile getirdik. Bizzat görüşme fırsatı bulduğumuz Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na sektörümüz için taksitli satışın geri getirilmesi yönünde ki beklentilerimizi ilettik. Bakanımız hemen gerekli görüşmeleri yaptı ve BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben kamuoyuna açıklama yaparak işçilikli altın ve mücevher ürünlerinde 4 taksitli satışın geri getirileceğini belirtti. Bu gelişme, kuyumcu esnafımızın ticaretinin canlanması ve düğün mevsimine girdiğimiz bu aylarda altın alacak vatandaşlarımız için sevindirici bir haber oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

 
 

 

 

 

İngiltere ve Ukrayna nar ihraç ediyoruz
Son yıllarda hem ekim alanları artan Nar, tüccarlar tarafından Avrupa’ya ihraç e...
7.01.2020 (0)
Korkuteli Yöresel Ürünleri Ankara'da Sergilendi
S.S. Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Ankara’da Ticaret Bakanlığı tarafı...
9.12.2019 (0)
Şeker Pancarında Yüksek Rekolte Yüzleri Güldürdü
Pancarın Gözbebeği Osmankalfalar ...
27.11.2019 (0)
Pazarda Hamsi Satışları Arttı
Havaların soğumasıyla birlikte, Korkuteli’nde balık yoğun ilgi görüyor. Salı ve ...
10.10.2019 (0)
Mantarhane Kurmak İsteyen Üreticilere Kırsal Kalkı
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Muratpaşa İlçesinde Mantar Yetiştiriciliği...
9.10.2019 (0)
Dereköy Kayısısı İhracatta
Korkuteli’nde hasadına başlanan kayısıda yeni sezonun ilk ihracatı Rusya’ya gerç...
3.08.2019 (0)
Üretici Köylü Pazarı Açıldı
Korkuteli Belediyesi tarafından kurulan “Üretici Köylü Pazarı” açıldı. Hafta son...
8.07.2019 (0)
Gram Altın Çeyrek Altının Yerini Aldı
Düğünlerde artık çeyrek altın yerine gram altın tercih edilmeye başlandı. Yaz ay...
24.06.2019 (0)
Yazır’da Dere Taştı, Bahçeler Ve Seralar Su Altınd
Korkuteli’ne bağlı Yazır Mahallesinde Kargalık deresinden gelen derenin taşması ...
12.06.2019 (0)
Kozalaklar Köylüye Ekmek Kapısı Oldu
Korkuteli’nde çam tohumu temini için başlatılan kozalak toplama çalışmaları, köy...
12.06.2019 (0)