Foto Galeri WebTV

24 Ekim 2018 Çarşamba  10:07
Özel Eğitim Türkiye Buluşması
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

İlçemiz de faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü, aynı zamanda Özel Eğitim Kurumları Derneği yöneticisi Bayram Serik’ de Antalya İl başkanı olarak bölgemizdeki diğer rehabilitasyon merkezlerinin kurucu müdürleri ile birlikte sempozyuma katılarak hem ilçemizi hem de ilimizi bu büyük organizasyonda temsil ettiler.

Sempozyumda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin sorunları, çözüm önerileri ve 2023 vizyonu sektör temsilcilerinin coşkulu katılımı ile enine boyuna tartışıldı. Sektörün içinde bulunduğu durum değerlendirilerek, karşılaşılan sorunlar muhataplara doğrudan iletilmiş oldu. Sorunların istişare edildiği sempozyum da aynı zamanda, konunun uzmanları, birer sunum yaparak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin vizyonunu ortaya koydular.

Sempozyuma; başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Milletvekilleri, Valisi, Belediye Başkanı ile Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Ferda Yıldırım, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Özel Kurumlar Daire Başkanı Hasan Öztürk, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin Toraman, Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Yunus Kılıç, 81 İlden gelen İl başkanları ve üyeler katıldılar.

Meclis Başkanının salona girmesiyle heyecan doruğa çıktı. Dernek Başkanı Yunus Kılıç’ın açılış konuşmasının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım yaptığı konuşmasında; Özel Eğitim sektörünün sorunlarını bildiğini, az imkanlarla çok işlerin başarıldığının farkında olduğunu, Özel Eğitim sektörünün yaptığı hizmetlerin devlet eliyle yapılması durumunda kat kat fazlaya mal olacağını, sektörün bugün ki durumundan daha ileri gitmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacağını ifade ederek sektör temsilcilerine teşekkür etmiştir.

Sempozyuma Antalya ‘ mızı ve İlçemizi temsilen katılan Özel Eğitim Kurumları Derneği Antalya İl başkanı Bayram Serik, Erzincan’ da sektör adına güzel bir program yapıldığını ve sempozyumun verimli geçtiğine dikkat çekerek, emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 
 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan İlçemizi Ziya
İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İlçemizi ziyaret ederek, İlçe Milli Eğitim...
22.02.2020 (0)
Nene Hatun Derslere Egzersizi İle Başlıyor
Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, haftanın belirli günlerin...
22.02.2020 (0)
4-6 Yaş Kur'an Kursu Öğrencileri Kurum Ziyaretinde
Korkuteli İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Rahmiye Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur’an Kursunun ...
19.02.2020 (0)
Emekli Öğretmen Tuğ, Öğretmenlere Kitabını Hediye
Emekli öğretmen ve idareci Fahrettin Tuğ, 46 yıl sonra çıkardığı kitabını ilçede...
13.01.2020 (0)
Dev Ödül Sınavı Yapıldı
Ödül Okullarının dev ödül sınavı hafta sonu gerçekleşti. Sınava İlkokul 4’üncü s...
13.01.2020 (0)
Kütüphane Işık Saçıyor
Halk Kütüphanesinde 2019 Yılında 13 bin 472 Kişi Kitap Okudu ...
13.01.2020 (0)
DEV ÖDÜL SINAVI BUGÜN
Korkuteli eğitimine 25 yıl önce dershanecilikle başlayan ve şuanda Kargalık Maha...
11.01.2020 (0)
Yıldız’dan Başarılı Öğrencilere Ödül
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, başarılı öğrencilereyapılan tö...
9.01.2020 (0)
CUMHURİYET’TE HEDEF BÜYÜK
Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu bu yıl LGS ‘de y...
7.01.2020 (0)
Bir Başarıda Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Öğrenci
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam H...
28.12.2019 (0)