Foto Galeri WebTV

09 Ekim 2019 Çarşamba  10:45
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıca
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar Ve İlçe Teşkilatıyla Birlikte Geçtiğimiz Hafta Korkuteli Eğitim-Bir-Sen'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu.
 Paylaş
QR Kodu
 

 

GÜLÜZAR KÜÇÜKKESKİN
Samimi bir ortamda geçen görüşme yaklaşık 1 saat kadar sürdü. Korkuteli Eğitim-Bir-Sen Başkanı Sait Özçelik başkanlığında, başkan yardımcıları Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüsnü Özel ve Alaaddin İlkokulu Müdürü Hasan Karatopak'ın da hazır bulunduğu görüşmede ilçemiz başta olmak üzere ülkemizin eğitim sistemi, eğitim camiasının sorunları, öğrencilerimizin durumu, müfredatlar..vs birçok konuyla alakalı fikir alışverişleri yapıldı.
Sarıcalar iş adamı olarak özellikle kendiişlerinde de hissettikleri, tüm iş camiasında ortak bir problem olan yetişmiş teknik ara eleman eksikliğine özellikle değindi. Bu problemi aşmak için acilen kesintisiz eğitim şartının gözden geçirilmesini, mevcut liselerin belki yüzde 80'e yakın bir oranda mesleki eğitime ayrılmasının elzem olduğunu ifade ettiler. Alan ayrımının çok daha erken bir yaşta yapılması gerektiği, uygulamalı eğitimin her alanda teorikle harmanlanıp yapılmasının olmazsa olmaz olduğunu belirttiler. Ahlaklı nesillerin olmassa olmazı manevi eğitiminde illaki verilmesi gerektiğini ancak verilecek bu eğitimin tüm okullarda alan gözetilmeksizin bi hakkın verilmesi gerektiğini de ifade ettiler. Verilecek bu eğitimde ailelerin ve gayrimüslimlerin de hassasiyetleri gözetilmelidir. Dediler.
Eğitim Bir-Sen Başkanı Sait Özçelik; eğitim sistemindeki sorunları çözmeye yönelik yapılan sistem değişiklikleri ve manevraların istenen derecede fayda sağlayamadığını belli ölçülerde de sistem istikrarsızlıkları ve bunların olumsuz sonuçlarına maruz kalınlığını ifade ettiler. Maalesef sadece sistem değişiklikleriyle içinde bulunulan sorunların çözülemeyeceğini, sistemin uygulanmasında kilit role sahip olan öğretmen, eğitici kadroların yeterli kalitede ve sayıda olmasının elzem olduğunu ifade ettiler. Son dönemde göreve başlayan yeni eğitim bakanıyla birlikte eğitimde istenen iyileşmeleri sağlayacak adımların atılmaya başlandığını gözlemlediklerini ifade ettiler. Tabi bu gelişmede sayın bakanın eğitimin içinden gelen bir kişi oluşunu önemlidir” dediler. 18 milyona yakın bir öğrenci nüfusu direkt etkileyecek sistem değişikliklerinde çok dikkatli davranılması gerektiğini ifade ettiler. Sendika olarak illaki öğretmen camiasının yaşam şartlarının, ve özlük haklarının yeterli olmasının direkt olarak eğitimin kalitesini ve verimini arttıracağını ifade ettiler. Ülke ve millet olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde hak arayışlarında her zaman olduğu gibi suhuletle en iyi sonuçları elde etme gayretinde olduklarını, dış güçlerin, provakatörlerin ekmeğine yağ sürecek davranışların içinde olmayacaklarını söylediler. Geleceğimiz geçlerimizin eğitimini aksatacak, aziz milletimizi sıkıntıya sokacak sendikal davranışların hiçbir zaman gündemlerinde olmadığı da belirttiler.

 

 
 

 

 

 

Korkuteli MHP'den ''Barış Pınarı Harekatı'' Kapsam
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, parti binas...
14.10.2019 (0)
Dereköy’de Dere Islah Çalışması Başladı
İlçeye bağlı Dereköy mahallesinde dere ıslah çalışmaları başladı. Devlet Su İşle...
14.10.2019 (0)
Mantar Üretimine ‘Saman’ Darbesi
Beyaz altın adı verilen kültür mantarında Türkiye’nin ihtiyacının önemli bir kıs...
12.10.2019 (0)
Eğitim Bir-Sen, Okul Ziyaretinde
Eğitim-Bir-Sen ilçe Temsilcisi Sait Özçelik ve yönetim kurulu üyeleri, İlçedeki ...
12.10.2019 (0)
Ziraat Oda Başkanlarının Ankara Çıkarması
Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp başkanlığındaki İlçe oda başkanlarından o...
12.10.2019 (0)
Öğrencilerden Askere “Fetih Sureli” Destek
Barış Pınarı Harekatında Kahramanca Savaşan Mehmetçikleri İçin Şehit Yasin Naci ...
12.10.2019 (0)
Özel Çocuklardan Sancaktara’a Özel Ziyaret
Mesude Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı öğrenci...
12.10.2019 (0)
Saadet Partisi, Müftü Yazıcı Ve Büyükyıldız’ı Ziya
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve yönetim kurulu üyeleri,...
12.10.2019 (0)
Öğrencilerden Barış Pınarına Karografili Destek
Alaeddin İlkokulu ve ortaokulu öğrencileri, Barış Pınarı Harekatına destek için ...
12.10.2019 (0)
Yapılmışev, Barış Pınarı İle Zulüm Sona Erecek
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ı...
11.10.2019 (0)